Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Alarm a wylacznik masowy
Autor Wiadomość
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 14 Sty 2006, 14:04   Alarm a wylacznik masowy

witam mam takie pytanko czy moze ktos zakladal z was alarm bo kupilem centralny z funkcja alarmu mam wszystko juz podlaczone tylko mam problem z podlaczeniem przewodow pod wylacznki pradowe w drzwiach. A mianowicie na schemacie narysowane jest ze jeden podlanczam do + a drugi do masy w tym wlaczniki ale po takim podlaczeniu niedziala a nawet po zamknieci drzwi i uzbrojeniu alarmu sam sie wlacza. moze treba by bylo podlaczy je pod dwie masy moze jest zle shemat narysowany czy ktos takie cos podlanczal niestety nie wrzuce tego schematu bo nie mam jak go zeskanowac a centralny to EXUS CL-04 byl bym wdzieczny za pomoc.
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Sty 2006, 14:52   

coś mi tu śmierdzi bo m sterowanie Plusemlub minusem, a bez schemaciku ani rusz...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19 Sty 2006, 17:57   

no udalo zalatwic mi sie schemat i czy da sie tu podlaczyc kierunki czy tylko da rade postojowki http://img13.imageshack.u...ge=solek5sa.jpg
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Sty 2006, 07:34   

Da się,,
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Sty 2006, 08:31   

a mogl bys mi powiedziec jak to zrobic bo jak zmostkowalem zeby dwa sie palily ty kierunki mi nie dzialaly a jak podlaczalem pod jeden przewod to raz lewa strona raz prawa no i co zrobic z tym wylacznikiem masowym bo jak podlaczam tak jak na schemacie to cos za bardzo nie dziala no chyba ze cos zle robie.
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Sty 2006, 08:40   

Na schemacie maż narysowane diody, i przez te diody musisz podłaczyć...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
soltys 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 43
Dołączył: 22 Wrz 2004
Posty: 30
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 21 Sty 2006, 12:41   

czyli rozumiem ze do kabla podlaczam dwie zmostkowane diody i znich np pod bezpieczniki i sory ze cie mecze ale elektronik to ze mnie zerowy co to za diody maja byc jakies zwyczajne czy jakie ? a i moze orietujesz sie co z tym wylacznikiem masowym czy ma byc tak jak na instrukcji czy moze inaczej bo jak podlanczam tak to cos mi nie dziala
Z gory dzieki za odp.
 
 
 
artmaz
[Usunięty]

Wysłany: 10 Maj 2008, 09:50   

Witam !!!
Minęło ponad 2 lata, kolega sołtys nie doczekał się odpowiedzi – ciekawe jak sobie poradził, i ciekawe czy ja będę miał więcej szczęścia, otóż stoję przed takim samym problemem. Zakupiłem autoalarm exus v10 Expert, który posiada wyprowadzenia na krańcówki drzwi. Jedne oznaczone jako (Drzwi +) inne jako (Drzwi -). Nie jestem pewny jak to rozumieć, czyżby ten autoalarm był tak uniwersalny i posiadał możliwość wzbudzania się od drzwi sterowane plusem lub minusem w zależności od potrzeb. Posiadam Fiestę MK IV z 1996 roku. Krańcówki drzwi wyzwalane są (minusem), ale tylnia klapa bagażnika (plusem), czy jeśli jest tak jak mówię mogę tylnią klapę podpiąć do wejścia alarmu oznaczonego (Drzwi +).
Pozdrawiam
Oto schemat starszej wersji ale podobnej:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Maj 2008, 10:17   

możliwe, zrobienie interfaceu na +/- nie jeast aż tak skomplikowane, wczytaj się dobrze w instrukcje, bo z tego schematy za dużo nie wynika. równie dobrze drzwi - to wszystkie inne drzwi, a drzwi = to drzwi kierowcy,,, ale to taka moja mocno naciągana teoria, powinno być napisane w instrukcji.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 10 Maj 2008, 11:02   

w fiescie w drzwiach jest ninus bo to on steruje lampka wiec sie tylko podlacza przewód minus plus zostaw w spokoju! nigdzie go nie podlaczaj. Z tego schematu dokladnie wynika ze masz podlaczyc niebieski przewód do wylacznika drzwi.
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Maj 2008, 12:09   

artmaz napisał/a:
Posiadam Fiestę MK IV z 1996 roku. Krańcówki drzwi wyzwalane są (minusem), ale tylnia klapa bagażnika (plusem), czy jeśli jest tak jak mówię mogę tylnią klapę podpiąć do wejścia alarmu oznaczonego (Drzwi +).
Podłącz,,, najwyżej wybuchnie :hihihi:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 10 Maj 2008, 14:04   

Joe nie strasz biedaka nic nie wybuchnie chyba ze pomyli sie z polaryzacja plus z minusem :) bike
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
artmaz
[Usunięty]

Wysłany: 12 Maj 2008, 22:54   

........jutro biorę się za podłączanie, później opiszę jak mi poszło.........gdy bym się nie odezwał to znaczy że wybuchło ......... :pop:

a na marginesie: ...dzięki za fachową pomoc - wiedziałem ,że można na was polegać koledzy kill
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Maj 2008, 21:39   

Tu nie chodzi o fachową pomoc czy coś, po prostu - jak pisałem - ten schamat co zapodałeś nic pewnego ni mówi, może być jak mówisz, ale niekoniecznie, na pewno była jakaś instrukcja gdzie dokładnie to opisano - jak to dobry alarm to jakiekolwiek zwarcie czy coś na wejściu mu nie zaszkodzi - po prostu się nie zazbroi lub od razu wzbudzi,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 9 Sty 2009, 10:20   

witam,
również zakupiłem alarm z wyjściem na krańcówki drzwi, już nie zależy mi na wzbudzaniu alarmu tylko ten sterownik posiada ponowne samouzbrajanie jak nie otrzyma sygnału masy z krańcówki i wtedy zamki wariują
schemat wygląda tak:


i teraz moje pytanie, czy krańcówki w drzwiach są ze sobą sprzężone? bo wstępne pomiary i oględziny (przy włączonych światłach otwarcie drzwi kierowcy powoduje włączenie brzęczyka w otwarcie drzwi pasażera nie) stwierdziły że nie są:|
ewentualnie gdzie by się można było wpiąć aby nie zwierać tych krańcówek razem a żeby sygnał był podawany przy otwarciu lewych czy też prawych drzwi
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Sty 2009, 10:44   

Są sprężone, ale w jedną stronę to jest otwarcie jakichkolwiek drzwi daje masę na lampkę, ale tylko otwarcie drzwi kierowcy daje masę na piszczyk.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
typniepokorny86 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 23
Skąd: Żołyń
Wysłany: 9 Sty 2009, 11:26   

czyli mam rozumieć że jak podepnę pod którykolwiek to ta masa będzie podawana?
jeszcze takie pytanie, gdzie można namierzyć kabel od tegoż włącznika, najlepiej od strony kierowcy, i jakiej on jest barwy? bo bezpośrednio przy włączniku nie ma dostępu do niego:/

[ Dodano: Pią Sty 09, 2009 15:16 ]
ok, namierzyłem kabel od lewego włącznika, wpiąłem się w niego i jest ok, ale prawy ciągle nie działa, wie może ktoś gdzie one się będą łączyć, ten od lewego jest czerwono-czarny (lub czarno-czerwony) i idzie do trzy pinowej wtyczki, a razem z nim w tej wtyczce jest czarny i brązowy
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Alarm
Gość Elektryka 36 21 Cze 2005, 14:52
diodalodz
Brak nowych postów alarm
daro Elektryka 7 28 Sty 2007, 00:23
matisl
Brak nowych postów (mk 4)Alarm
drjanusz Elektryka 23 23 Lut 2009, 14:57
drjanusz
Brak nowych postów Alarm
Prusi Elektryka ogólna 0 15 Paź 2021, 22:33
Prusi
Brak nowych postów Alarm w MK3
Gość Elektryka 9 23 Sty 2007, 19:12
szynszyl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.