Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wyrejestrowac, "sprzedac" czy ...?
Autor Wiadomość
mmaciek88
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2009, 12:59   Wyrejestrowac, "sprzedac" czy ...?

Witam wszystkich użytkownikow forum :) 3 dni temu kupiłem fieste eSke bez oc i przeglądu. Była ubezpieczona do 2008-12-19..pozniej stała na placu. Chciałbym zarejstrowac ją na ojca i zrobic siebie współwlascicielem zeby zaczęły leciec mi zniżki. Teraz moje pytanie...oc powinien oplaca poprzedni wlasciciel do momentu sprzedazy ale jak czytam takie komentarze to mam pewne obawy.
Autor: Karol72
23.08.2008 12:26
Kupiłem auto bez polisy oc, było nie ubezpieczone przez okres 2 miesięcy, po wykupieniu polisy OC
zostałem obciążony karą 1.900zł - karą tą winien być obciażony poprzedni właściciel, jednak po
podpisaniu umowy to ja zostałem obciazony tą sumą.

Uważajcie co kupujecie, wszelkie dokumenty warto przejrzeć 2 razy !!!!!!!!!!

Czy ja również zostałbym obciązony ta karą bo leci juz 2 miesiac odkad autko nie ma OC. Proszę was o pomoc. Co Wy byście zrobili w tej sprawie?
Jest jeszcze druga opcja...sprzedać ją żulowi rozsprzedac z niej tajle ,bude na złom..a latem zrobic swapa poniewaz moi rodzice maja zdbana mk3 chianti i mysle ze ojciec zgodziłby się na taką opcje :) ..Proszę Was o odpowiedź.

Pozdro
 
 
Miły 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 2.0/16V
Wiek: 38
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 2084
Skąd: Gostyń/PGS RFxx
Wysłany: 10 Lut 2009, 13:07   

samochód bez OC nie powinien nawet stać na placu... nie powinno być takiego czegoś... prawdopodobnie będziesz płacił kare...
_________________
Była Fiesta MK3 1.8D "Złomek"

Jest Opel Vectra B 2.0 16V "Czerwona Viki"
 
 
 
awilk 

Model: Ford Fiesta Mk5`01
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 39
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 245
Skąd: Gać
Wysłany: 10 Lut 2009, 14:16   

Jak masz kogoś znajomego co się zajmuje ubezpieczeniami może uda ci się polisę wstecz wykupić. Tylko strasznie długo jest bez ubezpieczenia a oni jakieś sprawozdania składają co miesiąc czy jakoś tak. Spróbować można.

[ Dodano: Wto Lut 10, 2009 14:28 ]
Dodam jeszcze że też miałem samochód bez OC przez kilka dni bo się rejestracja w urzędzie przedłużała i przegapiłem. Próbowałem załatwić tak jak wyżej pisałem ale znajomy już te sprawozdania zdał w firmie. W urzędzie się krzywo patrzyli i nie bardzo chcieli papiery wydać ale patrząc na moją przerażoną minę wydali je. Od tego dnia ubezpieczyłem samochód. I tak czekałem w strachu co to będzie. Po pół roku przyszły papiery z firmy w której poprzedni właściciel ubezpieczał, opłaciłem tą drugą ratę ubezpieczenia i na tym sprawa się zakończyła. Pogadaj z poprzednim właścicielem może uda ci się to podobnie załatwić, tzn zapłacić za niego ubezpieczenie. Napewno nie idź do urzędu w tym momencie bo kara gwarantowana i papierów ci nie wydadzą na nieubezpieczone auto.
 
 
 
Howser 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mateusz
Wiek: 39
Dołączył: 28 Paź 2007
Posty: 366
Skąd: Iłowa
Wysłany: 10 Lut 2009, 14:40   

Mój znajomy przez 1 m-ąc nie miał OC (brak kasy na jego wykupienie). Po miesiącu ubezpieczył auto w tej samej firmie (o ile mnie pamięć nie myli to PZU), bez żadnych kar i dodatkowych kosztów. Doliczyli mu tylko ubezp.za ten zaległy m-ąc.
Naliczanie tych kar może zależy od ubezpieczyciela i jego widzimisię, lub okresu od wygaśnięcia starej polisy do wykupienia nowej.
Trzeba by zadzwonić do ubezpieczalni i się zapytać jak sprawa wygląda.
_________________
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Lut 2009, 15:56   

Jaką kare? Za kogo za poprzedniego właściciela? Zgodnie z prawem jak kupujesz auto bez OC to OC musisz wykupić w dniu zakupu auta, najpóźniej w dniu rejestracji (i wtedy już się na karę narażasz)

Kod:
Art. 28. 1. Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym mowa w ust. 1, jeżeli:
1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo
2) w przypadku ogłoszenia upadłości zakładu ubezpieczeń, ogłoszenia lub zarządzenia likwidacji zakładu ubezpieczeń albo oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości lub umorzenia postępowania upadłościowego, w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2.
3. W przypadkach, o których mowa w ust. 2, odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń kończy się z upływem okresu 12 miesięcy, z uwzględnieniem art. 33.
Więc upewnij się czasem czy nie masz OC tyle że nie jest zapłacone! A jak koleś wypowiedział to załatw od niego ten papier i trzymaj 5 lat!

Kod:
Art. 29. 1. Posiadacz pojazdu jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych:
1) najpóźniej w dniu rejestracji pojazdu mechanicznego, z wyjątkiem pojazdów historycznych;

Kod:
3. W razie nabycia pojazdu mechanicznego zarejestrowanego, którego zbywca wbrew obowiązkowi nie zawarł umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nabywca jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych w dniu nabycia pojazdu mechanicznego.

Więc normalna sprawa, jak kupiłeś to biegnij wykupić OC z datą zakupu bo faktycznie zapłącisz karę (przy odrobinie pecha)

To tyle wyrywków, całośc wyciągu z ustawy: http://www.pzu.pl/?nodeid...53&prod_id=1710
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 7 Lip 2009, 14:11   

Howser napisał/a:
Mój znajomy przez 1 m-ąc nie miał OC (brak kasy na jego wykupienie). Po miesiącu ubezpieczył auto w tej samej firmie (o ile mnie pamięć nie myli to PZU), bez żadnych kar i dodatkowych kosztów. Doliczyli mu tylko ubezp.za ten zaległy m-ąc.
Naliczanie tych kar może zależy od ubezpieczyciela i jego widzimisię, lub okresu od wygaśnięcia starej polisy do wykupienia nowej.
Trzeba by zadzwonić do ubezpieczalni i się zapytać jak sprawa wygląda.


Kwestie dotyczące OC reguluje ustawa i tutaj nie wchodzi w grę „widzimisie” towarzystw. Swoją drogą jazdzenie bez ważnego OC jest moim zdaniem bardzo nieodpowiedzialne. Tym bardziej w sytuacji, kiedy ceny są coraz niższe, a TU organizują dużo promocji. W erze direktów z kupnem polisy to też bardzo wygodna sprawa. Kiedy weszły te nowe przepisy, że za jazdę bez kwitu nie będzie groziła kara, sprawa wydaje się jeszcze łatwiejsza – policja ma swój system, gdzie rejestruje kto ma OC a kto nie.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Lip 2009, 19:44   

mariuszen napisał/a:
policja ma swój system, gdzie rejestruje kto ma OC a kto nie.
:yyy: Jak tak to nie najlepiej on działa :rotfl:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 8 Lip 2009, 15:27   

JoeMix napisał/a:
mariuszen napisał/a:
policja ma swój system, gdzie rejestruje kto ma OC a kto nie.
:yyy: Jak tak to nie najlepiej on działa :rotfl:


A skąd wiesz, że nienajlepiej? Miałes juz kiedyś doczynienia z tym systemem?
Tak w temacie ubezpieczeń to przeglądam własnie artykuły na necie i widzę, że w Linku mają nowa promocję dla mieszkańców dużych miast - http://www.bankier.pl/wia...k4-1983118.html
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Lip 2009, 18:54   

Działa nie najlepiej bo mnie za brak OC jeszcze nikt nie śmignął, tak samo moich znajomych,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 9 Lip 2009, 15:26   

JoeMix napisał/a:
Działa nie najlepiej bo mnie za brak OC jeszcze nikt nie śmignął, tak samo moich znajomych,,,


A długo tak jeździsz bez OC?
Czytałem w jednym z artykułów, że policja, w razie wpadki, powiadamia Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Potem może się okazać, że UFG wyliczy karę w takiej wysokości, że człowiek naprawde może zbankrutować. Poza tym jezdząc bez OC naraża się przede wszystkim potencjalną ofiarę wypadku, który spowodujemy. Zrozumiałe, że każdy wierzy w swoje umiejetności, ale przypadki chodzą po ludziach... A w zasadzie wystarczył jeden telefon, pare złotych i problem z głowy, OC jest. No ale Polacy znani są z tego że kombinują...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Lip 2009, 16:39   

Ja nie jeżdżę bez OC, chodzi mi zwyczajnie o pojazdy zarejestrowane ale bez OC,,,nikt tego nie śledzi i kontroluje czy masz OC czy nie - jedynie policja - jak cię zatrzyma na drodze.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 9 Lip 2009, 22:41   

mariuszen napisał/a:
JoeMix napisał/a:
Działa nie najlepiej bo mnie za brak OC jeszcze nikt nie śmignął, tak samo moich znajomych,,,


A długo tak jeździsz bez OC?
Czytałem w jednym z artykułów, że policja, w razie wpadki, powiadamia Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Potem może się okazać, że UFG wyliczy karę w takiej wysokości, że człowiek naprawde może zbankrutować. Poza tym jezdząc bez OC naraża się przede wszystkim potencjalną ofiarę wypadku, który spowodujemy. Zrozumiałe, że każdy wierzy w swoje umiejetności, ale przypadki chodzą po ludziach... A w zasadzie wystarczył jeden telefon, pare złotych i problem z głowy, OC jest. No ale Polacy znani są z tego że kombinują...

bzdura z tym systemem policyjnym. w Polsce jest pewnie z 20 milionów aut, pomyśl ile ludzi musiało by to sprawdzać żeby wykrywali brak oc.
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 10 Lip 2009, 10:31   

JoeMix napisał/a:
Ja nie jeżdżę bez OC, chodzi mi zwyczajnie o pojazdy zarejestrowane ale bez OC,,,nikt tego nie śledzi i kontroluje czy masz OC czy nie - jedynie policja - jak cię zatrzyma na drodze.


Zgadza się - OC kontroluje policja. Własnie o tym piszę. Potem, z tego co czytałem, jak zatrzymają takiego kierowcę, to najpierw jest mandat (teraz juz nie odholowuja auta), potem inforumują Fundusz Gwarancyjny. Ryzyko jest całkiem spore, że Fundusz zacznie sprawdzać od kiedy kierowca jeździ bez OC, jak wyjdzie jakis długi okres, to kara może dojść nawet do 200 tysięcy. Tutaj masz artykuł o tym - http://biznes.gazetaprawn...0_tys_zl.html,2
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Lip 2009, 20:13   

No, więc po zmianie przepisów możesz sobie auto bez OC w domu trzymać i ryzyko namierzenia jest niemalże zerowe.
Powinni jeszcze tylko zrobić że jak zatrzymają cie na drodze bez OC to mandat, jak im pokażesz OC że masz tylko że zapomniałeś kwita - zniżka za mandat, jak się okazuje że faktycznie nie masz OC powinna być zwyżka do mandatu i to spora.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
portier 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: C
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Mateusz
Wiek: 34
Dołączył: 03 Cze 2009
Posty: 309
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Lip 2009, 11:41   

skoro na wykupienie oc ma sie jeden dzien od momentu zakupu samochodu to moze po prostu by ominac ta kare trzeba sprzedac samochod np siostrze i tego samego dnia isc wykupic oc?
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Lip 2009, 21:57   

OC musisz wykupić w dniu zakupu auta,,, (z datą identyczną na umowie) druga sprawa nie powinno być przypadku sprzedaży auta bez OC.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Lip 2009, 17:03   

JoeMix napisał/a:
No, więc po zmianie przepisów możesz sobie auto bez OC w domu trzymać i ryzyko namierzenia jest niemalże zerowe.
Powinni jeszcze tylko zrobić że jak zatrzymają cie na drodze bez OC to mandat, jak im pokażesz OC że masz tylko że zapomniałeś kwita - zniżka za mandat, jak się okazuje że faktycznie nie masz OC powinna być zwyżka do mandatu i to spora.

Tutaj się zgodzimy, z tym ze jesli ktos ma OC a tylko zapomniał papierka, to mandatu wcale nie powinno być moim zdaniem. Tak a propo OC to tutaj niezły artykuł w tym temacie, który znalazłem na Dzienniku - http://www.dziennik.pl/go..._tansze_OC.html
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Lip 2009, 21:21   

mariuszen napisał/a:
jesli ktos ma OC a tylko zapomniał papierka, to mandatu wcale nie powinno być moim zdaniem
Nie no jest powiedzenie kto nie ma w głowie to ma w nogach, w tym wypadku będzie w portfelu, dokumenty od auta wozimy ze sobą zawsze, skleroza powinna być obciążona kara, ale nie znaczną, ale powinna,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 28 Lip 2009, 19:51   

JoeMix napisał/a:
mariuszen napisał/a:
jesli ktos ma OC a tylko zapomniał papierka, to mandatu wcale nie powinno być moim zdaniem
Nie no jest powiedzenie kto nie ma w głowie to ma w nogach, w tym wypadku będzie w portfelu, dokumenty od auta wozimy ze sobą zawsze, skleroza powinna być obciążona kara, ale nie znaczną, ale powinna,,,


póki co OC MUSI być razem z dowodem rejestracyjnym pokazane Policji. W przygotowaniu jest ustawa o braku konieczności posiadania dowodu opłaconej składki OC. Policja będzie mogła sprawdzić w systemie. Ale ta ustawa chyba jeszcze nie przeszła. Także OC trzeba wozić. Tak jak prawko. Za brak OC jest holowanie na parking policyjny. A oni mają drogie stawki, także lepiej wozić :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Lip 2009, 20:26   

Przepisu już na pewno się zmieniły,,, tylko nie jestem pewny czy przyjęta ustawa już obowiązuje,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.