Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Wybor Audio - help !
Autor Wiadomość
Sobol
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 11:00   Wybor Audio - help !

Czesc..

Przymierzam sie do kupna "sprzetu audio" do Fiestki. Chcialbym wymienic radio, głosniki i dodatkowo wygluszyc drzwi. Nie znam sie na tym, dlatego prosilbym, zebyscie pomogli mi wybrac odpowiednie komponenty ...:)

Radio z MP3:
SONY CDX-F5700 [INFO]

JVC KD-LH7R [INFO]

Blaupunkt Valencia MP34 [INFO]
i najdrozszy:/
Blaupunkt Acapulco MP52 [INFO]

Chcialbym zeby mi plyta nie przeskakiwala na dziurach i zeby dzwiek byl w miare dobry

Głosniki:
Pioneer TS-G1348
czy koniecznie bede potrzebowal gwizdki?

Maty:
tutaj nie mam pojecia, przegladajac allegro natrafilem na kilka rodzajow. Jedne sa ciezke - 20mat=3,4kg a inne np. 40mat=3,4kg i w ich opisie jest napisane ze nie niszcza zawiasow swoim ciezarem. Ktore zastosowac? Funkcja search mi nie pomogla

Prosilbym o uwagi odnosnie tego sprzetu a takze wlasne propozycje, majac jednak na wzgledzie cene, ktora mnie ogranicza ;\ Chce jeszcze dodac, ze nie zalezy mi na tym zeby mnie slyszala cala ulica, ale zeby gralo w miare porzadnie.

pozdro
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 11:58   

zapomnij o glosniczkach pionka, w tej samej cenie kup http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=39929060
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 12:06   

ja bym jednak dołozył, i kupił jakiś odseparowany zestaw... całkiem inaczej to gra, o wieleee lepiej
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 30 Sty 2005, 12:29   

Dokładnie zestaw odseparowany na przod 8)
Co do cd tego jvc mailem-bardzo pozytywnie :)
Moze cos z pionka ewentualnie ? :P

Maty maja to do siebie ze sa ciezkie ale dzrzwi mi na razie nie odpadły :D
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 13:00   

Kacper napisał/a:
ja bym jednak dołozył, i kupił jakiś odseparowany zestaw... całkiem inaczej to gra, o wieleee lepiej


Gdyby sobol wybral pionierki za 300 zl to odrazu bym mu je odradzil o zaproponowla kupic HERTZ'a ,ale podal propozycje glosniczkow w cenie zaledwie 120 zl wiec wskazalem mu inne w tej samej cenie ktore sa lepszymi przetwornikami.

Niestety nie kazdego stac na hi endy :(
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 13:16   

Kurtus napisał/a:
Kacper napisał/a:
ja bym jednak dołozył, i kupił jakiś odseparowany zestaw... całkiem inaczej to gra, o wieleee lepiej


Gdyby sobol wybral pionierki za 300 zl to odrazu bym mu je odradzil o zaproponowla kupic HERTZ'a ,ale podal propozycje glosniczkow w cenie zaledwie 120 zl wiec wskazalem mu inne w tej samej cenie ktore sa lepszymi przetwornikami.

Niestety nie kazdego stac na hi endy :(


Ja wiem ze nie kazdego - ale za ok 160zł juz kupi coś odseparowanego co całkiem ładnie będize grało, a nie warto inwestować w współosiowe - głośniki w fiescie są nisko, i nogi często zasłaniają... wiec soprano wogóle z tego nie bedzie
 
 
Sobol
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 13:23   

Kacper napisał/a:

Ja wiem ze nie kazdego - ale za ok 160zł juz kupi coś odseparowanego co całkiem ładnie będize grało, a nie warto inwestować w współosiowe - głośniki w fiescie są nisko, i nogi często zasłaniają... wiec soprano wogóle z tego nie bedzie


Moglbys podac jakis model ? Poszukalbym w sklepach internetowych.

Dzieki za podjecie tematu.

pozdro
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 13:27   

Sobol napisał/a:
Kacper napisał/a:

Ja wiem ze nie kazdego - ale za ok 160zł juz kupi coś odseparowanego co całkiem ładnie będize grało, a nie warto inwestować w współosiowe - głośniki w fiescie są nisko, i nogi często zasłaniają... wiec soprano wogóle z tego nie bedzie


Moglbys podac jakis model ? Poszukalbym w sklepach internetowych.

Dzieki za podjecie tematu.

pozdro


generalnie na allegor jest najtaniej ,nie wiem co polecaja ci inni ale ja polecam firmy:

infinity
hertz
jbl
intertechnik
bose
focal
phd
signat
rockford fosgate
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 13:57   

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40842126
http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=40918511

Ewentualnie kupic głośniki basowe, a gwizdki dokupić osobno
Tylko za takie pieniadze cudów miec nie mozna, takze te zestawy nie należą do najlepszych...ale podejrzewam ze zagrają lepiej od dwudroznych pionierów za 120zł zamontowanych nisko w drzwiach...

EDIT
Tych gms nawet nie ogladaj... przeczytalem opis teraz
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 14:12   

Kacper,16stek i tak w seryjną polke w dzwi nie zamontujesz
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 14:24   

Kurtus napisał/a:
Kacper,16stek i tak w seryjną polke w dzwi nie zamontujesz


Prawda - ale dystanse to koszt rzędu 10-20zł do mk3, a różnica w dzwięku ogromna...
 
 
Sobol
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 16:12   

Ok, co do glosnikow sie zdecydowalem, zamontuje komplet PHONOCAR 2/844 podany przez Kacpra. Bede musial z tym jednak zaczekac na lepsza pogode bo bedzie troche zabawy, a garaz bede mial tylko na tlumienie drzwi. Maty zastosuje jakies ciezkie skoro nie zrobi sie nic z drzwiami :wink: A radio, zaleznie od ceny...

dzieki i pozdrawiam
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2005, 16:49   

Sobol, z tym kompletem to zaczekaj, bo to juz sie zrobiła duża kwota.
Poczekaj pare dni, moze ktos inny zajrzy do tego działo i Ci coś doradzi.
Fajnie by było jakbyś się też wybrał do jakichś sklepów car-audio, i tam sprawdził cenniki
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Sty 2005, 17:15   

Cytat:
Prawda - ale dystanse to koszt rzędu 10-20zł do mk3, a różnica w dzwięku ogromna...

Kacper mam takie pytanie co do tych dystansów... żeby je zamontować trzeba niszczyć oryginalnem iejsce na głośniki?? i ilu cm maxymalnie głośniki można by dzięki tym dystansom wstawić??
 
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Sty 2005, 18:17   ...

Jezeli chodzi o panele to mozesz je sam stworzyc, troche inwencji tworczej (mdf)
Ja polecam DLS ale troszke drozsze sa.
Jezeli chodzi o radio to ja polecam JVC KD-SH 99 R (mp3)
Maty jakosc/cena APP na allegro.
problem bedzie z tymi glosniczkami.. bo za ta kase to ciezko kupic cos fajnego :(
Powiedz ile max moglbys na przedni zestaw przeznaczyc kasy.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
RzEzNiK 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sty 2005
Posty: 81
Skąd: Kielce-Kraków
Wysłany: 31 Sty 2005, 12:19   

Kurtus napisał/a:
zapomnij o glosniczkach pionka, w tej samej cenie kup http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=39929060

A ja nie polecam. skutecznosc 90db to malo,za malo jak na dobrej klasy gosniki,a pionka w tej cenie kup sie z 93db skutecznosci. Jesli chodzi o mate, na jedne drzwi wychodzi okolo 3-4 mat,to nie duzo.
Polecam zestawy odseparowane... mimo wszystko,bo dzwiek z gwizdka bedzie sie tlumil(w MK3 za nisko jest otwor na glosnik)
ODRADZAM SONY! uklady optyczne siadaja po roku i radio gubi sie na kazdej koleinie, polecam pionki(cena /jakosc).mam alternatywe ale pozniej wkleje adres tylko musze poszukac(450zl radio mp3,mosfet 4x50, pilot,pelny panel 2 lata urzywne boz problemu)
w razie pytan wal na priv... :)
_________________
Co mozna zrobic z grapefruta,kota i noża?
---==::: RzEzNiK i jego śmigająca kanapa:::==---
Kielce - Kraków
2.0 16v + LPG
.: frakcja małopolska :. - AKTYWNIE
 
 
 
mucha 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Dołączył: 11 Paź 2004
Posty: 69
Skąd: Poznań
Wysłany: 31 Sty 2005, 12:53   ...

No i kolejna bzdura :/
Co ma skutecznosc db jezeli chodzi o glosniki tej klasy ?
Jakby mial na przedni zestaw 2-4 tys. zlotych to wtedy bym polecil pionka, ale moim zdaniem w tej klasie cenowej (okolo 500 zl.) to i tak lepszy jest dls, dla mnie gra lepiej, skutecznosc w tym wypadku nie ma nic do rzeczy...
_________________
Ford Fiesta 1.6 XR2i sprzedana :(
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sty 2005, 14:22   

skutecznośc to głosność o ile pamietam... i nic pozatym
 
 
Sobol
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sty 2005, 16:33   

ysh :shock: droga przez car audio jest dluga i kreta. Postanowilem na poczatek kupic radio i glosniki(odseparowane) za to co mi pozostanie czyli jakies 280pln i przy najlblizszym przyplywie gotowki wytlumie drzwi.

Rzeźnik -> widzialem w innym temacie ze bedziesz tlumil drzwi, moglbys mi tez zdjecia podeslac? bylbym zobowiazany.... na przyszlosc mi sie przyda :wink:

zamykam temat

dzieki i pozdrawiam
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sty 2005, 16:39   

prawda jest taka... ze za 280zł to sobie kup moze samo radio (nie dawno Iro zamieścił pare linkow do allegro ok 300zł) i podłacz pod seryjne głośniki (jezeli takowe masz), i poczekaj na przypływ gotówki ... zeby kupic jakieś głośniki i mate
No chyba ze chcesz zeby poprostu cos grało, i nie zamierzasz tego rozwijac dalej - to w tedy coś napewno sobie kupisz za te pieniadze (w koncu nie kazdy musi chciec miec dobry sprzęt audio w aucie)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 12:19
Lukasz341
Brak nowych postów [MK4] Wybor głośników do przodu.
Dalkes Car Audio i CB 3 31 Maj 2015, 12:15
TSRules
Brak nowych postów audio w mk6
zmiana fabrycznych glosnikow w mk6
zuber Car Audio i CB 7 10 Cze 2008, 20:40
FiFa
Brak nowych postów moje audio .....
prezentacja
Gość Car Audio i CB 14 25 Cze 2006, 13:28
nippo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.