Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
Kłopot !
Autor Wiadomość
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 3 Sie 2004, 15:38   

jak zwykle z opóźnieniem... ale jest :wink:
narazie tylko jedno , jak skończe reszte to w tedy zamieszcze więcej zdjęć.


Ps. Tak wiem wiem...głośnik powinien być wyżej... ale napocztku nie planowalem podnoszenia podłogi... i tak wyszlo :?
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 9 Sie 2004, 14:07   

Co do montazu wzmaka to tez mam podobna wizje ;) tylko chce zrobic to tak aby mozliwy byl ewentualny demontaz :) Co do skrzyni siem nie wypowiadam :P
Na zewnatrz masz plekse ? Nie przegrzewa sie wzmak ?

I weź to wreszcie wykoncz raz a porzadnie :wink: :twisted: 8) aa i jak wrażenia odsłuchowe ? :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sie 2004, 15:13   

molu napisał/a:
Co do montazu wzmaka to tez mam podobna wizje ;) tylko chce zrobic to tak aby mozliwy byl ewentualny demontaz :) Co do skrzyni siem nie wypowiadam :P
Na zewnatrz masz plekse ? Nie przegrzewa sie wzmak ?

I weź to wreszcie wykoncz raz a porzadnie :wink: :twisted: 8) aa i jak wrażenia odsłuchowe ? :)


No wiec...zaczne odkonca :D
wrażenia fajne, lecz jak dam ostro popalic, i bas podkręce to potrafi przeciagnąć bas...no ale to jest wina takiej a nie innej skrzyni hehe. mimo wszystko jestem z tego zadowolony.
Czemu sie nie wypowiadasz co do skrzyni hehhe...

A wzmacniacz...wiec, dokoła jest otoczone to materiałem, lecz pod samym wzmacniaczem nie ma materiału - sa za to dziury porobione w podłodze, tak gdzie wzmacniacz jest zamontowany i musze zrobic jeszcze takie rynienki, zeby chociaz jakiś mały przewiew zrobić. Nie zauwarzylem aby byl jakoś specjalnie gorący, choć ciepły jest - nie powiem :wink:
Co do wykończenia... wykończe jak wróce z wakacji :twisted:

Ps. swoja drogą ciekawe...hehe...chyba kazdego zaszokowała ta skrzynia, i nikt sie nie odezwał w tym temacie :D
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 9 Sie 2004, 18:49   

Całkiem fajnie!
Może jakis neon podświetlający wzmacniacz dasz :?: 8)
Ja w swojej mk2 chcę podnieść troche podłogę bagażnika i wsadzić tam wielkiego TONSIL-a :twisted:
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 9 Sie 2004, 21:24   

lehu8 napisał/a:
Całkiem fajnie!
Może jakis neon podświetlający wzmacniacz dasz :?: 8)

Wzmak ma napis Blaupunkt podswietlany na niebiesko 8)
 
 
 
Teddy303 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1/55KM
Wiek: 43
Dołączył: 26 Cze 2004
Posty: 8
Skąd: GD
Wysłany: 9 Sie 2004, 21:51   

sie tak tylko zastanawiam nad sensem tych "jajek" zalozonych w polce :) czy tylko robia za zbedny bajer ?
_________________
-= www.teddy.prv.pl =-
http://www.mlyniec.gda.pl/~teddy/fiesta/ford.gif
 
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sie 2004, 21:56   

jajka dają jakotaką zrozumiałość muzyki z tyłu (wyższe tony niż hipersubowa skrzynia) IMHO
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sie 2004, 22:15   

wiecie...nie umiem odpowiedziec, to opowiem całą historie hehe :wink:
kupiłem auto juz z zamontowanymi głośnikami tam... poprostu sprzedawca, przed sprzedaza auta, stwierdził ze nowemu włascicielowi da głośniki...wzamian za to wymontoał mi glośniki z przodu :?
i tak dostałem głośniki zamontowane w półce, nawet nie podłaczone do radia hehe...dał mi tez pudełko oraz paragon ...
napoczątku byłem z nich zadowolony !! grały dla mnie okej...ale wymagania rosną ;) dlatego w bagazniku juz woże coś nie coś :wink:
ale nadal uwazam ze są tam potrzebne - czasem jezdze na wyłaczonym wzmaku (mam na przycisk), i w tedy pasażerowie z tyłu jakąś tam muzyke mają 8)
Napewno nie przeszkadzają w niczym... ponieważ jak podkręce volume na radyjku, to nawet ich nie słysze :twisted: skrzynia zagłusza je basem.
Ps. checie sie posmiac ? wiem dlaczego skrzynia buczała gdy było głośniej... gdy mialem poprzedni głośnik podkręciłem czestotliwośc do oporu, czyli 160Hz i zaczał grac lepiej... bo to nie był zaden dobry głośnik basowy, wiec sie nie dziwie... i teraz przez to ze bylo podkręcone na max buczało jak cholera hehe... juz ustawilem wszystko, gra pieknie jak dla mnie :D
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Sie 2004, 22:16   

bash napisał/a:
jajka dają jakotaką zrozumiałość muzyki z tyłu (wyższe tony niż hipersubowa skrzynia) IMHO


masz racje, tuba wytworzy tylko niskie tony...a te głośniki dadzą po uszach troche sopranami oraz srednimi...ale z przodu i tak tego raczej nie słychać hehe :wink:
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sie 2004, 00:11   

Kacprze,generalnie zabudowa jest oki ale skrzynia troszku mi sie nie podoba,generalnie odrazu widac ze nie byla robiona pod glosnik tylko "widzi mi sie" przez co glosnik nie potrafi dac z siebie wszystkiego,moz wystepowac efekt dławienia sie.Nawet jeden z NAJPOTEZNIEJSZYCH jbl'i wGTI czyli golosnik 15 calowy o wartosci okolo 4 tys zl nie potrzebuje az tak duzej skrzyni.Proponowal bym wbudowac drugi glosnik po lewej stronie stosujac sie według instrukcji glosnika.Sam kiedys mialem o tym ine zdanie o obudowach wooferow jak i o wygluszaniu dzwi ale prajktyka wykazala swoje.Gdy wszystko jest na wymiar to wtedy potrafi pokazac co w sprzecie dzemie :D .Nie mysl bron boze ze ciebie krytykuje bo tak nie jest :D ,zabudowa wzmacniacza jest ciekawa,ale uwazaj aby on sie tam nie usmazyl bo ja kiedys w podobno sposob zjaralem magnat classic 1000
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sie 2004, 00:35   

Kurtus, ale ja do krytyki nic nie mam... :wink: poprostu wrzucilem fotke...tydzien... atu cisza hehe :D
Skrzynia w środku jest wytłumiona dość mocno, z kazdego boku po 5-10cm ... wiem ze skrzyń bass-reflex sie tak mocno nie wytłumia, ale skoro mialem dużą skrzynie, to czemu nie :wink: zmniejszylem troche jej objętość, więc nie jest tak tragicznie.
jest to moja pierwsza konstrukcja, także ja sam widze w niej wady... ale i tak jestem zadowolony, ze uzbieralem kase, i udało mi sie to wszystko razem polaczyc i zgrać :D

Ps. wzmacniacz od dołu ma takie jakby 'kanaliki' zrobione aby był chłodzony... mimo wszystko jednak wytne cały spod pod wzmacniaczem chyba, niech ma troche więcej powietrza.
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sie 2004, 18:46   

Witam jeśli mogę się wtrącić to przedewszyskim wywal wygłuszenie z tej skrzyni dokup jescze jeden taki głośniki i go tam zamontuj oraz wymień piec na mocniejszy. Ja też mam zamiar zrobić dodatkową podłogę w bagażniku i myśle o zamontowaniu paru wentylatorków z zasilacza od komputera bo są na 12V
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 11 Sie 2004, 21:03   

apropo zabudowy bagażnika, mam głośnik 30 cm średnicy 400 Watt KENWOOD :twisted: jak by ktoś chciał :wink:
tanioooo :P
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 15 Sie 2004, 17:00   

Kasperaz21 napisał/a:
Witam jeśli mogę się wtrącić to przedewszyskim wywal wygłuszenie z tej skrzyni dokup jescze jeden taki głośniki i go tam zamontuj oraz wymień piec na mocniejszy. Ja też mam zamiar zrobić dodatkową podłogę w bagażniku i myśle o zamontowaniu paru wentylatorków z zasilacza od komputera bo są na 12V


Wygłuszenie zostanie, piecyk tez, takze będzie tylko jeden głośnik :wink:
bas jest juz wystarczająco dla mnie mocny, po co się mam bać iz mi sie auto rozkręci :?: :twisted:
Ale nad pomysłem z wentylatorkami myśle hehe
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 16 Sie 2004, 14:06   

Kacper napisał/a:

Ale nad pomysłem z wentylatorkami myśle hehe


A mocno sie piec grzeje ? :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sie 2004, 14:56   

nie - ale druga sprawa ze dlugo nie chodzi :wink: bo ja zazwyczaj robie trasy po góra 20-30minut ... :wink:
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 17 Sie 2004, 23:10   

To dobrze sie sie nie grzeje-tez sobie odpuszcze na razie temat wentylatora 8)
A u mnie robota ze skrzynia i zabudowa bagaznika na razie stoi :?
Instalacja do wzmaka prawie skonczona,zabudowa bagaznika gdzies w 50%,głośnik i wzmak sie kurzą,na skrzynke brak juz $ :cry: i jeszcze urlop sie skonczył :? Ech zachciało sie basu w aucie :? :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sie 2004, 08:17   

molu napisał/a:
To dobrze sie sie nie grzeje-tez sobie odpuszcze na razie temat wentylatora 8)
A u mnie robota ze skrzynia i zabudowa bagaznika na razie stoi :?
Instalacja do wzmaka prawie skonczona,zabudowa bagaznika gdzies w 50%,głośnik i wzmak sie kurzą,na skrzynke brak juz $ :cry: i jeszcze urlop sie skonczył :? Ech zachciało sie basu w aucie :? :)


Molu, wczoraj dotknełem wzmacniacza to zimny nie był....taki ciepły-goracy juz sie robił .... ale sprawdziłem to dopiero po paru minutach jak stał na słońcu, i mógł sie nagrzać .... w kazdym razie wentylatorek to chyba 10zł kosztuje obojetnie jaki do komputera, napięcie 12Volt z auta na kablu REMOTE i po sprawie :wink:
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 18 Sie 2004, 09:38   

No dziwne zeby byl zimny :wink:
Moje radio po chwili grania ledwie idzie dotknąć 8)
A zreszta dosc malo masz u siebie wolnego miejsca dookola wzmaka :) u mnie bedze bardziej"przewiewnie" :)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 18 Sie 2004, 15:17   

u mnie od dołu chce zrobic przepływ powietrza pod wzmakiem 8) myśle ze to da rade.... oraz ta dziura jest mniejsza - z kazdej strony tak z 3-4 cm jest wiecej, tylko ta dziura wycieta jest mniejsza :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kłopot z hamulcami
Gość Mechanika 14 1 Lut 2008, 15:09
thomasg
Brak nowych postów [MK3] Szyberdach kłopot
klusek Mechanika 2 16 Gru 2008, 00:31
Gość
Brak nowych postów [MK3] Kłopot z montażem głośników.
Niepasujące otwory montażowe.
zdaszek Car Audio i CB 2 28 Mar 2010, 18:20
zdaszek
Brak nowych postów Ford fiesta MK1/2 kłopot przy gazniku
dokąd ten wąż ??
Matt_at Mechanika silnika 7 30 Maj 2009, 21:17
Matt_at


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.