Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Najtańsze OC i pytanie
Autor Wiadomość
womi89 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 35
Dołączył: 01 Maj 2009
Posty: 11
Skąd: Lgota/Cz-wa
Wysłany: 8 Maj 2009, 20:11   Najtańsze OC i pytanie

Tak jak w temacie, gdzie jest najtańsze OC??
Mam 20 lat i zero procent zniżki

I czy można ubezpieczyć samochód na mnie i np. na mojego tate jesli nie ma go w dowodzie rejestracyjnym??

Z góry dzięki za odp :)
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Maj 2009, 21:03   

Cytat:
I czy można ubezpieczyć samochód na mnie i np. na mojego tate jesli nie ma go w dowodzie rejestracyjnym??
nie..
womi89 napisał/a:
gdzie jest najtańsze OC??
MTU ?? na poczcie?
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
McLfan 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Arkadiusz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 199
Skąd: Opole
Wysłany: 8 Maj 2009, 21:41   

W Allianzu jest tanio. Ja będę mieć zwyżki. Prawko od stycznia, wiek 21 lat. Na silnik 1,3 rocznie wychodzi jakoś 950zł. Dwa razy taniej w porównaniu z AXAmi u LINKami...

MTU teraz policzyłem i orientacyjnie wyszło 1200zł. Nie wiem jak na poczcie, ale za golfa 1 1,6 D kolega rok młodszy płaci 1400. Więc też nietanio.

szynszyl, jeśli masz jakieś propozycje, to bardzo chętnie się podepnę pod temat, bo do 22 mam czas na ewentualne wypowiedzenie umowy. :-P
_________________
Fiesta 1,3i Calypso
Fiesta 1,1i -> 1,3i C
Fiesta 1,6i 8V XR2i
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Maj 2009, 22:22   

McLfan, MTU sprzedają właśnie na poczcie :yes:
co do propozycji. mam link pod podpisem, to sobuie zrób przez moją stronę kalkulacje :ok: zwyżka za wiek jest tylko w pierwszym roku. przy kontynuacji już jej nie ma.
McLfan napisał/a:
W Allianzu jest tanio.
przez direct właśnie
dodatkowo robienie prze moją stronę skutkuje zainteresowaniem z mojej strony za rok klientem :V:
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
3miel
[Usunięty]

Wysłany: 8 Maj 2009, 22:31   

A PZM? Polski Zwiazek motorowy, najtansze podobno dla mlodych kierowcow... sam mam, place 350zł. Prawko mam od 2 lat wiec zwyzka jest, ale tylko 10% - najmniejsza zwyzka z posrod wszystkich ubezpieczen;) Zarejestrowane autko rowniez na ojca wiec 60% znizki jest. Wiec w sumoie wychodzi 50% znizki. Patrzac na to jak bym zarejestrowal tylko na siebie to wychoci cos ponad 700zł... zastanów sie;) A ja mam 1.3 a ty 1.1 wiec bedziesz miec jeszcze taniej...

Tu masz nr na infolinie 0 801 080 600, 022/212 20 50
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 8 Maj 2009, 23:59   

3miel napisał/a:
A ja mam 1.3 a ty 1.1 wiec bedziesz miec jeszcze taniej...


Niekoniecznie ;)

Idz do najbliższego CUK-a , co prawda nie ma wszystkich towarzystw (np PZU gdzie dla mnie wyszło względnie najtaniej) ale jest jakiś pogląd.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
McLfan 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Arkadiusz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 199
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Maj 2009, 16:16   

szynszyl, ja na razie przepisałem w Allianzu umowę do połowy grudnia (ale jak pisałem wyżej- do 22 mam czas na wypowiedzenie). Pani w placówce mi powiedziała, że mogę się spodziewać dopłaty ok 550zł (bo OC było na dwie raty- pierwsza opłacona do czerwca, więc drugą połowę roku muszę sam opłacić). Więc chyba wyjdzie tak samo jak za pośrednictwem strony internetowej. I bez rejestrowania auta na mnie się obejdzie do grudnia. Więc ten koszt na razie odroczony. I najważniejsze- skoro mówisz, ze po kontynuacji nie będzie zwyżki za wiek, to dobrze, bo ja już w grudniu będę kontynuować, a nie w maju przyszłego roku, jakbym zawierał nową umowę. Więc tak chyba jest korzystniej, jak myślisz?
_________________
Fiesta 1,3i Calypso
Fiesta 1,1i -> 1,3i C
Fiesta 1,6i 8V XR2i
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Maj 2009, 17:48   

Nowe OC też da rade bez przerejestrowania auta, w sumie przerejestrowanie można odwlekać tak długa jak sa miejsca na przegląd w dowodzie. Ale w/g przepisów jest na to 30 dni.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
McLfan 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Arkadiusz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 199
Skąd: Opole
Wysłany: 9 Maj 2009, 18:05   

To w sensie da rade, czy jest 30 dni? Co grozi w przypadku kontroli policyjnej?
_________________
Fiesta 1,3i Calypso
Fiesta 1,1i -> 1,3i C
Fiesta 1,6i 8V XR2i
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Maj 2009, 08:31   

Ja mam auto zarejestrowane na pana z Konina, choć kupiłem je od gostka z jakiejś wśi, a on je dostał od cieci, czyli w sumie jestem 3 włascicielem po tym co jest na dowodzie, umowy ze sobą nie wożę, OC mam na swoje nazwisko i numer rejestracyjny z dowodu. na kontroli mi powiedziano - wypadało by przerejestrować. Bo w zasadzie co Ci policjant może powiedzieć/zrobić. Masz auto z wbitym przeglądem - czyli sprawne technicznie i masz na nie OC,,, w przepisach nie ma że musisz jeździć swoim własnym autem.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 10 Maj 2009, 14:00   

McLfan napisał/a:
I najważniejsze- skoro mówisz, ze po kontynuacji nie będzie zwyżki za wiek, to dobrze, bo ja już w grudniu będę kontynuować
po roku masz kontynuację, nie po paru miesiącach. Jest tu różnica i raczej każde TU tak kalkuluje. No może by się dało telefonicznie do directa wynegocjować kontynuację po 10mies., ale wątpię.
McLfan, podaj mi na PW nr polisy i dokładne dane poprzedniego właściciela (jeśli nie zmieniono w systemie polisy) o raz dokłądne Twoje. powiem ci wszystko o tej polisie i czego się możesz spodziewać.
przerejestrowywac nie musisz w zasadzie jak powiedział JoeMix, ale zgłosiłeś na 99% fakt zakupu i wpisałeś swoje dane do polisy na odwrocie (skoro byłeś w placówce) i to jest najwazniejsze. w razie szkody wiadomo do kogo się udać - stąd wpisy w OC
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Marek 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 2.0/16V
Imię: Marek
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 493
Skąd: Gliwice
Wysłany: 10 Maj 2009, 21:58   

Ja mam w allianz, bez zadnych znizek, silnik 1.6 i place 1008 zl na rok :) Jak dla mnie tanio :)

P.s
Szynszyl: Liczylem wedlug kalkulatora do ktorego masz odnosnik na swojej stronie i wyszlo 1288zl i tutaj pytanie, dlaczego tak drogo ?
_________________
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 11 Maj 2009, 00:06   

1. 30% za wiek. już za rok odejmij sobie 30%
2. za te wszystkie pierdoły mini car assistance i za informacje prawną, + laweta, co przy Model: Ford Fiesta Mk3`91, Wersja: RST, Silnik: 1.6i/130KM może być bardzo cenne :-)
lawety tanie nie są :-P

[ Dodano: Pon Maj 11, 2009 00:09 ]
Marek napisał/a:
wyszlo 1288zl
może zmieniły się stawki (no bo się zmieniły), u nas na woj. podkarpackie nie jest szczególnie więcej, ale gdzieś tam w Polsce wiem że są nieraz znaczne różnice. Firma działa po swojemu i na to nic nie poradzę
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
mariuszen 

Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: C
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 19 Maj 2009
Posty: 14
Skąd: Wawa
Wysłany: 19 Maj 2009, 16:46   

Z tego co się orientowałem to w Link 4 mają zniżki dla młodych kierowców. Pakiet Nowy + bodajże, więc popatrz tam, może złapiesz jakieś zniżki :)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 20 Maj 2009, 09:31   

jak ostatnio wypełniałem directa, w wersji tata i młodociany syn, to nie było potrzeba żadnych danych odnośnie wieku syna i nie było zwyżki za wiek - to tak na wszelki wypadek piszę :-P
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
michal_7999
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2009, 13:30   

a czy to przypadkiem nie jest tak ze OC powinnismy wyliczac samodzielnie, bo i tak kazdego warunki sie roznia i ktos moze dostac mniej a ktos wiecej w tym samym TU?

Przy okazji mam pytanie, czy ktos korzystal z ubezieczenia szyb?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 22 Maj 2009, 07:55   

michal_7999 napisał/a:
czy to przypadkiem nie jest tak ze OC powinnismy wyliczac samodzielnie, bo i tak kazdego warunki sie roznia i ktos moze dostac mniej a ktos wiecej w tym samym TU?
dokładnie..

pewnie

Cytat:
Witka
W lutym ubezpieczyłem szyby w Link4, za kwotę 125zł. Jakoś niechętnie płaciłem, ale na AC mnie nie stać zbytnio, więc dałem tylko szyby (OC mam w Uniqua).

W sobotę w nocy wracałem z Warszawy i zaczęła mi pękać szyba czołowa... w nocy o 3 (po powrocie do domu) od razu zadzwoniłem do nich. Dziś (poniedziałek) skontaktowali się ze mną około 13. Szyba już zamówiona, w środę po południu ma przyjechać. Wymiana w czwartek o 8 rano w warsztacie, który jest najbliżej mojego domu (akurat Peugeot). Byłem u nich upewnić się - już dostali zlecenie, zamówiona szyba, uszczelka, kleje - pełen komplet. Co ciekawe, brak udziału własnego :)

Nie wiem, jak w sprawie OC w Link4, bo niezbyt pochlebne opinie słyszałem (osobiście polecam Uniqu'a - b. dobre kosztorysy robią! wiem z doświadczenia...), ale AutoSzyby24 w Link4 mogę polecić :)

Może komuś się przyda, a jak się zastanawia, to niech dzwoni i płaci... 125zł to nie duże koszty, a oszczędzić można :)

Cytat:

a za to samo, z tym że mam równieżu nich oc płace ok 40zł.
Z tym że jeżeli chodzi o przednią szybę mam udział własny 30% i po 25% przy każdym kolejnym zgłoszeniu.
Aktualnie identyczna usługa wchodzi w PZU- AutoSzyba, nie obciaza polisy AC, również współpracują z Auto Glass Jann, rowniez wchodzi w gre naprawa u klienta i również ma kosztować ok 40zł, dane przybliżone bo polisa weszła dopiero 1 maja.
Napewno warto, niewielkie pieniadze a zawsze sie przyda.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
michal_7999
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2009, 11:58   

dzieki za cytaty, wlasnie sie zastanawiam nad wzieciem tego....tylko teraz gdzie? z PZU troche mi sie smiac chce, ze wzieli przyklad chyba z Link4 i dopiero teraz to wprowadzili...ciekawe czy juz im to dziala sprawnie, bo poczatki to jak wszedzie bywaja rozne, moze ten link4 lepszy, nie?
 
 
mamuten 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Imię: Bartłomiej
Dołączył: 11 Sty 2008
Posty: 314
Skąd: Kolbuszowa
Wysłany: 24 Maj 2009, 20:14   

bierz PZM ja ze swoją zwyżką i ojca kompletem zniżek na rok przy jednorazowym płaceniu z NW zapłaciłem 389 zł na rok a w Hestii miałem 465zł bez NW
_________________
rekord pobity pełna butla 33.5 litra zrobiłem 380 kilosów z popitalaniem

Szatan i Kupidyn są kolegami, którzy idą razem w poszukiwaniu ludzi nie mających nic do roboty
 
 
 
adamo
[Usunięty]

Wysłany: 25 Maj 2009, 21:19   

musisz podzwonic popytac albo wyliczyc na kalkulatorach cen na stronach poszczegolnych TU. Nie ma reguly ze gdzies jest najtaniej zalezy to od wielu czynnikow.Na twoim miejscu szykalbym w directach wlasnie typu link4 w tego typu TU przewaznie maja tanio ale mowie najlepiej porownaj jeszcze ceny. A o co chodzilo ci z tym ubezpieczeniem szyb?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Najtańsze radio firmowe, jakie ??
ALPINE, PIONEER czy inne ??
eristoff Car Audio i CB 14 17 Cze 2007, 14:08
Gość
Brak nowych postów Najtańsze ubezpieczenie OC na Forda Fiestę?
Porównanie cen róznych ubezpieczalni
Somnium Ubezpieczenia i rejestracja aut 2 7 Sty 2012, 14:11
Somnium
Brak nowych postów PYTANIE !!!
PIOTREKSTART Mechanika 17 4 Kwi 2008, 15:13
diodalodz
Brak nowych postów Pytanie ???
Vinci Mechanika 7 15 Paź 2008, 15:00
murgrabia
Brak nowych postów Pytanie o obroty
sorbik Mechanika silnika 1 18 Gru 2022, 12:16
damianisko5


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.