Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Ciężko chodzą biegi
Autor Wiadomość
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2009, 22:53   [MK4] Ciężko chodzą biegi

Witam,

Posiadam Fiestę mk4 1.25 zetec, o autentycznym przebiegu 17 000 km. Była naprawdę prawie nie jeżdżona, a jeśli już to jeździła nią znajoma, obecnie 87 letnia Pani od której ją kupiłem. I to nie żadna sciema bo kupowałem samochód od znajomego, pierwszego właściciela od nowości...

Wszystko chodzi wspaniale, lecz jest jeden niewielki problem. Gdy silnik zimny ciężko wchodzi 2ka, po rozgrzaniu jest ok. 3ka wchodzi lekko ale jakby nie precyzyjnie bo prawie zawsze lekko "po zębach" a i wsteczny czasem zgrzytnie lekko. Sprzęgło jest mięciukie więc chyba z nim wszystko ok. Nie ma też żadnych wycieków z układu hydraulicznego...

Moje pytanie jest takie, jaka może być tego przyczyna? Wiem że sprzęgło jest hydrauliczne, płynu jest dobry poziom ale napewno nidgy nie był wymieniany czy może to coś dać?

Sprawdzałem olej w skrzyni, mechanik powiedział ze jest jak nowy, czysty i poziom również taki jak ma być - ale wymieniany też napewno nigdy nie był i ma 10 lat.

Czy jest np jakaś regulacja lewarka itp?

Sytuacja ta nie jest zła, często po przejechani już paru km gdy się nagrzeje wszystko jest ok (poza tą 3ka) ale po prostu mnie denerwuje fakt że takie coś jest przy tym przebiegu bo oprócz tego auto chodzi idealnie i chciałbym to naprawić...

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc...

Kod:
Proszę na przyszłość pamiętać o tagowaniu tematów.
- trzeci
Ostatnio zmieniony przez trzeci 5 Gru 2009, 12:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Gru 2009, 23:29   

moze pomoze odpowietrzenie sprzegla i zmiana płynu w układzie oraz wymiana oleju
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2009, 23:33   

a da się jakoś poznać że układ jest zapowietrzony? nikt tego na pewno nie odpowietrzał od nowości bo to auto więcej stało niż jeździło...

A mam jeszcze pytanie czy jak takie hydrauliczne sprzęgło się kończy czy zbiera coraz wyżej? Bo słyszałem że hydrauliczne cały czas się poziomuje i zbiera na dobrej wysokości i nie wiem czy to prawda czy nie... ?
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Gru 2009, 23:44   

na hydrauliznym nie podnosi sie pedał mozesz tylko wyczuc zuzycie sprzegła sprawdzajac w jakim momencie zaczyna lapac jak pomału zwalniasz pedał przy ruszaniu
aby to stwierdzic musisz... odpowietzyc jak beda leciały wezykiem banieczki powietrza to układ zapowietrzony
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 4 Gru 2009, 23:49   

u mnie zbiera dość nisko, nie jest tak że łapie na końcu tylko płynnie zbiera na długim odcinku... czy to objaw tego że jest do wymiany czy że jest ok?...
 
 
kuba87 




Model: Inne auto
Wersja: Ambiente
Silnik: Inny
Imię: Jakub
Wiek: 37
Dołączył: 06 Lis 2008
Posty: 3353
Skąd: Roskilde
Wysłany: 4 Gru 2009, 23:58   

jak zbiera płynnie od dołu to jest ok
sprobuj odpowietrzyc i zmien olej w skrzyni skoro ma 10 lat a wymienia sie bodajrze co 90 tys km lub co 2 lata w skrzyni biegow ew. moze krzyzaczek na wybieraku jest uszkodzony musisz podniesc auto i obejrzec drazek od zmiany biegow
_________________
było 5 Ikserków, i 3 fiesty.
było łałdi w automacie, funwagen
był transit mk5 long na dokładkę
jest faketaxi w dizlu
jest dokurwiator D2Callya
jest transit blaszak z windą 2.4 tdczerwoneDI
 
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2009, 00:00   

ok to fajnie bo już się bałem że może starsza pani może wiele nie jeździła ale zdążyła spalić sprzęgło... zrobię tak jak piszesz i zobaczymy może problem się rozwiąże.

Pozdrawiam i dzięki za radę.
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 5 Gru 2009, 12:16   

kuba87 napisał/a:
zmien olej w skrzyni skoro ma 10 lat a wymienia sie bodajrze co 90 tys km lub co 2 lata w skrzyni biegow

taaa to ciekawe dlaczego ford nie przewiduje wymian, a jedynie dolewki do stanu kontrolnego :fox:
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Gru 2009, 13:38   

Bo kolega zyje jeszcze starymi autami :twisted: lub automat ma na mysli
Wymienic mozna bo malo jezdzone auto i nie zaszkodzi, a chyba zaleca sie wymiane wlasnie po 10 latkach, problemy z 2 i 3 biegiem sugeruja synchronizator lub niedokladne wciskanie sprzegla, wsteczny w kazdym czasie zgrzytnie :ok:

Podejrzewam ze po wymianie oleju i pobrykaniu troche wiecej autem objawy znikna, auto z takim przebiegiem teraz musi sie obudzic i poukladac
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2009, 14:38   

No właśnie o tym tak samo myślałem że może ono jest jakieś zastane bo czasem po dłuższej trasie jak porządnie się rozgrzeje to śmiga wszystko super, a teraz wiecie zima, niskie temperatury to wszystko ciężej chodzi...

Ale płyn i olej wymienię, układ odpowietrze bo naprawdę chce zadbać o ten samochód z racji jego stanu i cieszyć się nim jak najdłużej.

Pozdro
 
 
ramses123 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Trend
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 334
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 5 Gru 2009, 15:43   

a jak u mnie po zmianie biegu auto chwile się zastanawia i dopiero zaczyna przyśpieszac to znaczy że mam juz wyeksplatowane sprzęgło czy ten ropny typ po prostu tak ma ?

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 15:48 ]
p.s gratuluje zakupu auta z takim przebiegiem i w tak dobrym stanie, masz szczęscie :)

pochwal się nim jakieś fotografie może ... :fox: ??
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Gru 2009, 16:22   

ElGrey napisał/a:
Wymienic mozna bo malo jezdzone auto i nie zaszkodzi, a chyba zaleca sie wymiane wlasnie po 10 latkach,
Uwierz że nie, skoro 30 letnie skrzynie z przebiegiem pół miliona nie mają problemu... teraz jest chłodno a olej w skrzyni gęsty, noma że biegi będą wchodzić ciężej na zimnym, sprawdz elementy gumowe (chodzi o zawieszenie silnika) bo jak auto stoi to nieruszana guma się starzeje jak nagle się ją ruszy to lubi się popsuć i może się wszystko przesunało, na koniec kontrolna regulacja mechanizmu wybierania i będziesz wiedział na czym stoisz.

[ Dodano: Sob Gru 05, 2009 16:23 ]
ramses123 napisał/a:
a jak u mnie po zmianie biegu auto chwile się zastanawia i dopiero zaczyna przyśpieszac to znaczy że mam juz wyeksplatowane sprzęgło czy ten ropny typ po prostu tak ma ?
A jak się obroty zachowują jak silnik wchodzi na obroty zamiast przyśpieszać to sprzęgło się ślizga.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
ramses123 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Trend
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 334
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 5 Gru 2009, 16:40   

silnik wchodzi na obroty zamiast przyśpieszać <--- dokładnie tak się zachowuje ! :)
 
 
 
ElGrey 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Grześ
Wiek: 49
Dołączył: 13 Wrz 2004
Posty: 1152
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Gru 2009, 17:21   

no to sprzeglo sie skonczylo ;-|
_________________
Mk VI 2007 S 1.6 TDCI 115 KM, 280 Nm
Mk IV 1999 style 1.25
Mk IV 1996 focus 1.3 (RIP 08 2010)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Gru 2009, 20:12   

Nie sprzęgło się skończy jak się nie da ruszyć, na razie się ślizga :P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 45
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 5 Gru 2009, 20:15   

Przy 17 tyś przebiegu...
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Gru 2009, 21:31   

Strzegło można popsuć 10 minut po montażu,,, wiec przebieg nie jest żadnym wyznacznikiem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2009, 21:57   

Pomieszaliśmy tematy trochę ale ogarniam wasze odpowiedzi... Zawieszenie silnika nie wpadło mi do głowy, na początku tygodnia będę mieć może czas więc się tym zajmę.
Z ciekawości jaki jest koszt takich gum? I ile około będzie kosztować ich wymiana bo ja sam napewno nie będę w stanie tego zrobić...

A fotki mogę wrzucić jedynie słabej jakości z oględzin samochodu bo teraz nie robiłem nowych. Dziś może to zrobię.
 
 
ramses123 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Trend
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 334
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 6 Gru 2009, 11:51   

... noi gdzie te fotki :) ??
 
 
 
cwirekns_1.25
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2009, 15:44   

Witam,

Te zdjęcia z dnia zakupu samochodu gdzieś mi zginęły więc zrobiłem w tym momencie parę fotek. Chciałem taki temat zamieścić gdy samochód będzie umyty i będzie fajnie wyglądać ale skoro chcecie zobaczyć to proszę bardzo...









Zdjęcia są tragiczne, ale gdy będę mieć czas i poprawi się nieco pogoda to chętnie umyję samochód i zrobię porządne fotki dobrym aparatem a nie telefonem bo tutaj raczej prezencji nie ma. A co do samego samochodu, kompletnie podstawowa wersja w dodatku biała, z wyposażenia jedynie immobilizer. Aż dziwiłem się że taka wersja była możliwa w 99 roku z tym silnikiem ale widać tak. Starsza Pani dokupiła odrazu oryginalne pokrowce, kołpaki i chlapacze (mam nawet rachunki na to wszystko na kwotę prawie 400 zł :rotfl: 3 komplety kluczyków, jeden jakis czerwony do programowania reszty chyba, i ogromna ilość papierów gdzie wszelkie przeglądy są udekumentowane. No i oczywiście rachunek za samochód który był kupiony u mnie w mieście. Chciałbym zrobić zdjęcia od spodu auta bo tam fajnie to wygląda - po prostu nowe auto od spodu. Ale może będzie jeszcze okazja.

Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Ciężko wchodzą biegi po rozgrzaniu
AccessX Mechanika silnika 7 1 Sie 2017, 00:19
slawomirro
Brak nowych postów [MK3] Biegi ciężko wchodzą
gru Mechanika 1 13 Cze 2012, 18:57
Marcinowaty


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.