Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Lewe zniżki OC
Autor Wiadomość
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 12 Lut 2010, 18:27   Lewe zniżki OC

Panowie i Panie, sprawa wygląda tak: mój znajoma (wiek 33 lata) zrobiła prawo jazdy i kupiła pierwszy samochód. Miało to miejsce prawie rok temu. Pan, który sprzedawał Jej auto, zaproponował również atrakcyjne ubezpieczenie OC (Compensa) - 40 % zniżki na wejściu, płacone w dwóch ratach. Według mnie zniżki były Jej dane bezpodstawnie.
Ostatnio moja koleżanka spowodowała kolizje drogową. Uczestnicy spisali oświadczenie, w którym napisali, że uszkodzony został zderzak całkiem nowej Reni( jeszcze na gwarancji), spisane numery polisy itd. Wszystko odbyło się bez policji.
Pytanie:
Jakie konsekwencje będą wyciągnięte wobec mojej koleżanki jeżeli Jej zniżki rzeczywiście są lewe?
W jaki sposób próbować ewentualnie łagodzić sprawę?
_________________

 
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 12 Lut 2010, 19:19   

Niech się nie przejmuje. Problem tego agenta że dał jej takie zniżki.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
kazio-n 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Kazimierz
Wiek: 37
Dołączył: 11 Kwi 2009
Posty: 170
Skąd: Bogatynia
Wysłany: 12 Lut 2010, 20:48   

To teraz jak przekalkulują, to +40% doliczą. Lepiej niech przeniesie ubezpieczenie gdzie indziej, gdzie taniej.
_________________
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 12 Lut 2010, 21:15   

Nie wiem jak dokładnie jest z OC ale sąsiad podał przy AC, że ma zniżek chyba też 40% i jak mu ukradli FSO 1500, to ubezpieczyciel dopatrzył się i wypłacili mu 60% wartości Fiaciora...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 12 Lut 2010, 23:00   

Parzych napisał/a:
to ubezpieczyciel dopatrzył się i wypłacili mu 60% wartości Fiaciora...

W myśl tego co napisałeś wypadałoby, żeby ona pokryła 40% szkody, a pozostałą część ubezpieczyciel. Szkoda, że jej na to nie stać. Zderzak do takiej Reni w ASO będzie kosztował tak na oko 2500 PLN.
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 13 Lut 2010, 09:22   

jeśli ma polisę wydaną przez agenta, to jego ból, choć pytanie na jakiej podstawie to dał. jeśli jakiś direct, to jej problem.

jeszcze kwestia jakie to są zniżki, te - 40 %. może to być po prostu jakieś marketingowe -40. ja np. za żadne skarby nie mogę dać dodatkowych zniżek. żadnemu agentowi mojej firmy nie wolno, a na dodatek klient ma obowiązek z poprzedniej firmy przynieśc potwierdzenie posiadania zniżek. to rodzi wygodę, bo potem nikt się do klienta nie czepia i nie szuka mu braku jakieś zniżki

Panowie i Panie, wam się wydaje że jak wam dadzą -60% to jest na zawsze. to sa upusty "promocyjne" ale nie liczą się do stazu bezszkodowości. przy zmianie ubezpieczyciela należy podać potem liczbę lat bezszkodowych a nie ostatnią zakamuflowaną zniżkę na polisie OC bo np. będą takie jaja jak u cypis290,
powtarzam zawsze popatrzcie co w skłądce fimy X np. 400 zł jest zawarte, a co w składce firmy Y za 250. bo przy starych autach warto czasem zapłącić te nawet 100 zł więcej, bo się często zwraca z nawiązką
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Lut 2010, 09:28   

Najlepszy przykład takiej specjalnej zniżki to zwyżka ceny wyjściowej z której się zniżkuje.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 13 Lut 2010, 12:47   

szynszyl napisał/a:
jeśli ma polisę wydaną przez agenta

Koleżanka ma polisę wydaną przez agenta, który fizycznie się z nią widział sprawdzał jej prawo jazdy itd. , a wcześniej sprzedał samochód. Podobno 10% zniżki dostała za to że jest kobietą a reszte :fox:
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 13 Lut 2010, 13:48   

cypis290, a mógłbyś po prostu podać jakie tam pozycje są na polisie? nie końcową zniżkę, tylko kolejne wyliczenia. tak to sobie możemy blog założyć
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Lut 2010, 19:19   

Koleżanka ma : 4 lata bezszkodowej jazdy z towarzystwem PTU wpisane w polisę, wiek powyżej 25 lat i kobieta powyżej 25 lat. Nie ma opisane ile za co zniżki, ale wygląda na to,że są tylko i wyłącznie za bezszkodowa jazdę.
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 14 Lut 2010, 20:36   

cypis290, powiem Ci że jest to wg mnie jakiś szemrane załatwienie sprawy. oby nie było w OWU że koleżanka ma zniżki udowodnić w razie "W"
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 14 Lut 2010, 21:15   

Cytat:
OWU że koleżanka ma zniżki udowodnić w razie "W"
nie zagłębiałem się aż tak bardzo w warunki umowy, ale z tego co wiem to firma ubezpieczająca powinna przy podpisywaniu umowy zażądać dokumentu potwierdzającego nabyte wcześniej zniżki (info o bezszkodowej jeździe). Wszystko jest grubymi nićmi szyte, bo to ubezpieczyciel zaproponował te zniżki. W sumie każdy mógłby iść do agenta i powiedzieć: nazywam się Kowalski i mam 60% zniżki w UZP;) i teraz z u was chcę ubezpieczyć auto.Każdy 18-latek stałby się wtedy VIP-em i za OC swojego auta połowę tego co powinien.
_________________

 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 15 Lut 2010, 10:07   

cypis290 napisał/a:
firma ubezpieczająca powinna przy podpisywaniu umowy zażądać dokumentu potwierdzającego nabyte wcześniej zniżki (info o bezszkodowej jeździe)
prawie nikt tego nie żąda. mógłbym podać nazwy firm i miejsca, gdzie przez 12 lat ubezpieczałem auto. zawsze było: ila miał Pan ostatnio zniżek? były szkody? TYLE... czasem mnie to wpienia, bo nie kupi u mnie ktoś polisy, jeśli nie chce mu sie tych zaświadczeń uzyskać od poprzedniej firmy. mogę jedynie się directem ratować. ale zawsze uprzedzam: podaj Pan/Pani rzeczywiste zniżki, bo.. i tu wymieniam...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Lut 2010, 16:51   

Cytat:
prawie nikt tego nie żąda
Allianz w Krakowie żąda :) przynajmniej ja im musiałem przesłać swoją historię,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 15 Lut 2010, 18:18   

Koleżanka zadzwoniła do pana, która podpisał z Nią umowę. On stwierdził, że obliczając składkę OC na nowy rok odliczy jej 10% i tyle jeżeli chodzi o konsekwencje. Powiedział też,że nikt nie będzie w te jej lipne zniżki wnikał.
_________________

Ostatnio zmieniony przez cypis290 15 Lut 2010, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Maki 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 35
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 625
Skąd: CWA XX00
Wysłany: 15 Lut 2010, 19:36   

Cytat:
"Oto znajdujemy się w świecie absurdu. Kraj, w którym co piąty mieszkaniec stracił życie w czasie drugiej wojny światowej, którego 1/5 narodu żyje poza granicami kraju i w którym co 3 mieszkaniec ma 20 lat. Kraj, który ma dwa razy więcej studentów niż Francja, a inżynier zarabia tu mniej niż przeciętny robotnik. Kraj, gdzie człowiek wydaje dwa razy więcej niż zarabia, gdzie przeciętna pensja nie przekracza ceny (!) trzech par dobrych butów, gdzie jednocześnie nie ma biedy a obcy kapitał się pcha drzwiami i oknami. Kraj, w którym cena samochodu równa się trzyletnim zarobkom, a mimo to trudno znaleźć miejsce na parkingu. Kraj, w którym rządzą byli socjaliści, w którym święta kościelne są dniami wolnymi od pracy (!)
Cudzoziemiec musi zrezygnować tu z jakiejkolwiek logiki, jeśli nie chce stracić gruntu pod nogami. Dziwny kraj, w którym z kelnerem można porozmawiać po angielsku, z kucharzem po francusku, ekspedientem po niemiecku a ministrem lub jakimkolwiek urzędnikiem państwowym tylko za pośrednictwem tłumacza.
Polacy..! Jak wy to robicie..?"


A co to ma do tematu.
_________________
Skoda Fabia Combi 1,4L 50kW
 
 
 
Pele 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 757
Skąd: Szczecin
Wysłany: 15 Lut 2010, 21:26   

Heh, to wygląda tak, jakbyś zazdrościł jej tych dodatkowych zniżek gy Nawet jak dostała je za "duże cycki" to co Ci do tego ??

JoeMix napisał/a:
Cytat:
prawie nikt tego nie żąda
Allianz w Krakowie żąda :) przynajmniej ja im musiałem przesłać swoją historię,,,


W Szczecinie też :) Na podstawie zaświadczenia z PZU wyliczyli 50% gdzie w PZU faktycznie jest 60% zniżki gy
 
 
 
cypis290 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 25 Cze 2009
Posty: 206
Skąd: Radom
Wysłany: 15 Lut 2010, 22:54   

Pele napisał/a:
Heh, to wygląda tak, jakbyś zazdrościł jej tych dodatkowych zniżek gy Nawet jak dostała je za "duże cycki" to co Ci do tego ??
Nie zazdroszczę. Ciekawe czy Ty byś zazdrościł szczególnie wiedząc,że jest samotną matką niewidomego dziecka. Ogólnie to jej współczuje.
Temat do zamknięcia.
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zniżki w Inter Cars dla Team Zachód
sowa Team Zachód 0 7 Sie 2009, 22:21
sowa
Brak nowych postów Utrata zniżki.
Od czego zalezy ile strace % znizki?
Yankes Ubezpieczenia i rejestracja aut 9 5 Kwi 2009, 10:18
Gość
Brak nowych postów Jakie mam zniżki?
40% na poprzedniej polisie a tylko 1 pełen rok bezszkodowy
Rebel Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 26 Mar 2012, 03:51
Parzych
Brak nowych postów Kiedy tracimy zniżki ?
nie posiadając pojazdu
thomasg Ubezpieczenia i rejestracja aut 4 3 Lip 2008, 22:44
JoeMix
Brak nowych postów zmiana ubezpieczyciela a przysługujące zniżki
cradleoffilth Ubezpieczenia i rejestracja aut 7 18 Mar 2009, 21:23
cradleoffilth


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.