Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk4, oswietlenie, wnetrze

[MK4] Oświetlenie bagażnika Mk4
Autor Wiadomość
fieciak
[Usunięty]

Wysłany: 22 Mar 2010, 14:02   [MK4] Oświetlenie bagażnika Mk4

Mam problem, w mojej fieście nie ma lampki oświetlenia bagażnika(tej po lewej stronie), jest tylko osłonka ale znalazłem przy kablach w okolicy miejsca na lampkę taki styk jak na foto: http://img706.imageshack.us/i/bagford.jpg/ (foto z innego forum ale styk właśnie ten domyślam się że działa też tak samo choć nie sprawdzałem). Może gdzie można kupić taką lampkę alb wiecie czy taka będzie pasować -
http://allegro.pl/item968...swietlenie.html

[ Dodano: Pon Mar 22, 2010 14:03 ]
Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc.
Ostatnio zmieniony przez bidżej 7 Maj 2011, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Marcinowaty 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 44
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 1447
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 22 Mar 2010, 14:41   

Lampka powinna pasować. Ja mam z opla kadeta. Wtyczkę obetnij i połącz kable z kablami lampki, najlepiej poprzez lutowanie. Nie zapomni o koszulkach termo.
_________________
Był:
Fiat 126p Elegant 1998 r.
Była:
Ford Fiesta 1,3i 1995 rok
http://www.fiestaklubpols...der=asc&start=0
Jest Renault Clio 1,9dTi 2000 rok
http://fiestaklubpolska.p...ghlight=#743167
 
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 22 Mar 2010, 18:20   

fieciak napisał/a:
http://allegro.pl/item968...swietlenie.html


fieciak, wygląda podobnie jak oryginalna do mk4, na 99,9 % to ta sama :P
Jeśli piszesz o osłonce w znaczeniu tego przeźroczystego plastiku to w samochodowym samo (uniwersalne, czyli nieoryginalne) gniazdo kosztuje 6-7 zł, + 1 zł za żarówkę.

Jak kupujesz oryginalne z aukcji to kup od razu dwie i zamontuj z dwóch stron, będzie trochę lepiej świeciło ;)
 
 
 
fieciak
[Usunięty]

Wysłany: 22 Mar 2010, 20:00   

No właśnie mam taką osłonkę przezroczystą jak na tej lampce na allegro ale brakuje wnętrza czyli lampki właściwej. Jak ma wyglądać takie uniwersalne gniazdo? Czy ono ma styk który podczepię do tego- http://img706.imageshack.us/i/bagford.jpg/ ? Czy też muszę lutować?
Niestety lampka będzie chyba tylko z jednej strony bo choć jak widać producent przygotował miejsce na drugą (jest taki ponacinany prostokącik w plastiku do wyrwania) to nie ma tam już takiego styku do podłączenia.
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 23 Mar 2010, 18:56   

fieciak, jak poczekasz do weekendu to zrobię kilka fotek i Ci wszystko wytłumaczę, bo na razie choruję i siedzę w domu :-)

Na razie poszukaj gdzieś w bagażniku luźnej wiązki 3 kabli: 2 pomarańczowych i jednego czarnego. Bo nie wierzę że ktoś całkowicie usunął resztki z bagażnika. Możliwe że będą w grubej giętkiej czarnej rurce z tworzywa, takiej jak na tym zdjęciu za gniazdem. Tylko sprawdź to wszystko miernikiem.
 
 
 
fieciak
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2010, 10:22   

Wygląda na to że ktoś poprostu wymontował samą lampkę a wszystko inne zostało czyli osłonka do lampki i ten styk. Poczekam do weekendu. Dzięki i pozdrawiam.
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 24 Mar 2010, 14:25   

Skoro masz starą wiązkę to tą wtyczkę z Twojego zdjęcia zostawiamy w spokoju i sprawa jest prosta:

1) sprawdzasz miernikiem na starych kablach gdzie jest zasilanie po otwarciu bagażnika: czarny to masa, jeden pomarańczowy to stałe zasilanie, drugi to zasilanie po otwarciu klapy bagażnika (przełącznik do wciskania jest w zaznaczonym styku: wciskasz-nie ma prądu, puszczasz-jest :-P )


2) skoro wiesz który to kabel, to teraz jedziesz z tym przeźroczystym plastikiem do samochodowego, dobierasz do niego gniazdo lampy - byleby przeszło przez ten okrągły otwór, ale z tym nie powinno być problemu. Z gniazda będą wychodziły 2 kable: czarny (masa) i inny kolor (zasilanie). Gniazdo ma być na żarówkę 5watową - silniejszej Ci nie trzeba.

3) jedziesz do elektrycznego, kupujesz osprzęt do połączenia kabli, najlepiej, jak było wspomniane przez Marcinowaty, izolację termokurczliwą (nie trzeba nic a nic lutować :rotfl: )

4) Bierzesz ze starej wiązki zasilanie po otwarciu bagażnika, łączysz go z zasilaniem kupionego gniazda, tak samo z masą, na końcu izolujesz i testujesz.

Mam nadzieję że wyjaśniłem to wystarczająco łopatologiczne :-)
Zdjęcie by Marcin, pożyczone z innego tematu :)
 
 
 
fieciak
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2010, 20:18   

Może czegoś nie rozumiem ale skoro chodzi o to żeby światło zapalało się w chwili otwarcia bagażnika to po co na tej wtyczce jest też stałe napięcie? Czy kable od nowej lampki mam podłączyć jakoś do tej wtyczki którą mam(ta żółta), czy mam ją uciąć i podłączyć bezpośrednio do kabli?
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 24 Mar 2010, 21:25   

fieciak, ja nie wiem po co w tej wtyczce stałe zasilanie, może żebyś zrobił sobie gniazdko 12v w bagażniku :-P Może inni wiedzą, bo mnie też to ciekawi.

A sposobów żeby się podpiąć lampkę pod zasilanie po otwarciu bagażnika jest mnóstwo:
- możesz obciąć to żółte gniazdo i podłączyć bezpośrednio kable
- możesz się pod nie podłączyć (jeśli znajdziesz odpowiednią wtyczkę)
- możesz podpiąć się pod kable przed gniazdem, jak nie chcesz go ruszać
- możesz użyć do tego starą wiązkę od tego starą wiązkę (jeśli ją masz)

Zrobisz jak chcesz :) tylko pamiętaj żeby pomierzyć to wszystko miernikiem bo źle podepniesz. I odepnij przed grzebaniną w kablach zacisk pod zaznaczoną na zdjęciu klamrą, bo Cię prąd kopnie :-P

Ps. ten cały plastik z klamrami najlepiej wyjąć podważając go płaskim śrubokrętem od strony tylnego zderzaka.
 
 
 
fieciak
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2010, 21:49   

Nie jest prościej odpiąć klemę od akumulatora niż dłubać tam z tyłu? jak coś to kod do radia mam:)
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 24 Mar 2010, 22:03   

fieciak, chyba nie :-P Proponuję Ci jedną rzecz, zarzuć temat na Hydepark'u czy Ci ktoś z Wawki nie mógłby tego zrobić za 2 piwa. Bo tak naprawdę zrobienie tego to 15 minut roboty, a tłumaczyć to wszystko poprzez posty to trochę trudno :-)
 
 
 
fieciak
[Usunięty]

Wysłany: 24 Mar 2010, 22:10   

No wiesz tylko problem jest taki że to nie jest moje auto tylko mojej dziewczyny i stoi pod warszawą no a poza tym mam ambicję żeby takie rzeczy porobić samemu. A czemu uważasz że odłączenie akumulatora jest gorsze? Czy odłączenie tego z tyłu jest takie proste?
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 24 Mar 2010, 22:23   

Sprawa polega po prostu na podpięciu dwóch kabli: masy i zasilania :-) W bagażniku masz wszystko gotowe, nie musisz nic ciągnąć z aku. Problem polega na tym żebyś znalazł ten jeden co idzie od włącznika oświetlenia :) tak jak napisałem masz kilka możliwości, a najprościej to:
1) uciąć tą wtyczkę
2) sprawdzić miernikiem który kabel jest podłączony pod wspomniany wyłącznik (podłączasz miernik pod kabel i wciskasz wyłącznik obserwując wskazanie miernika)
3) podłączyć pod niego zasilanie lampki
4) podłączyć masę
i basta :)
 
 
 
DewREW 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 309
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 7 Maj 2011, 19:06   

podepne się pod temat.. dzisiaj wlozylem zaroweczke do bagaznika ale.. swieci sie ona ciagle, nawet po zamknieciu bagażnika. na klapie mam dwa bolce, nie mam ostaniego, czwartego. na spodzie mam 4 blaszki. czy to ma wplyw? co musze zmienic zeby oswietlenie wlaczalo sie po podniesieniu klapy i wylaczalo wraz z jej zamknieciem?
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 7 Maj 2011, 19:51   

ma wpływ, bo ostatni bolec wciska blaszkę w progu i rozłącza lampkę. pozostałe styki nie są wciskane, więc ratuje Cię tylko czwarty bolec, ewentualnie g*wniany patent z MK5 - wahadełko w klapie i przeróbka instalacji.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 7 Maj 2011, 22:12   

bidżej przekopałem Microcata, Tisa i Autodate i ni chu..a nie znalazłem żadnego wahadełka. Wszędzie są takie same styki jak w mk3 i mk4. CHyba że nie wiem czego szukam. Daj jakiś przykład czy fotkę, bo to ciekawe.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 7 Maj 2011, 22:23   

jackrzec, miałem coś takiego w MK5 z roku 2000 (albo 2001, już nie pamiętam :-P ). tam styków w progu bagażnika nie było wcale. wszystkie kable były doprowadzone do klapy słonikami, a masa do lampy przełączana była przez wahadełko - w plastikowej kapsułce przykręconej do klapy pod plastikową maskownicą siedziała kulka. jak klapa szła do góry, to kulka się przetaczała i zwierała styki.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 7 Maj 2011, 22:37   

Możliwe, chociaż pojęcia nie miałem że coś takiego było. Ta fiesta miała sygnalizację zamknięcia drzwi/klapy?
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 7 Maj 2011, 22:38   

tego Ci nie powiem, bo też już nie pamiętam...
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
DewREW 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 309
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 28 Maj 2011, 14:02   

to w skrocie jak moge zrobic sobie oswietlenie bagaznika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 23:16
hubi_2006
Brak nowych postów Oświetlenie bagażnika
adamsonm Elektryka ogólna 8 17 Sie 2017, 23:51
adamsonm
Brak nowych postów [MK6] Oświetlenie bagażnika
vwmg Elektryka 4 6 Mar 2012, 18:33
vwmg


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.