Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Nowy sprzęt grający - porady, sugestie
Autor Wiadomość
Radziolek88 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Fun
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 9 Mar 2010, 21:13   [MK3] Nowy sprzęt grający - porady, sugestie

chce zamontowac nowy sprzet grajacy ale zbytnio nie mam pomyslu ..moze mi doradzicie co najlepiej wybrac i co kupic zeby fajny to mial efekt ...przypominam ze mam radio sony 4 razy 60W ..Chce wymienic standardowe glosniki w przodu i i nie wiem czy robic w pulce otwory na glosinki czy lepiej kupic tube wraz z zmacniaczem ....ile tak mniej wiecej idzie kabla i na same podlaczenie i czy warto zamontowac gwizdki ...
Ostatnio zmieniony przez trzeci 10 Mar 2010, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
piotrek1289 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Piotrek
Wiek: 33
Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 129
Skąd: DST
Wysłany: 9 Mar 2010, 22:58   

Na przód proponuje:
http://allegro.pl/item945...we_w_wa_fv.html
+ oczywiście wygłuszenie drzwi

tył:
http://allegro.pl/item919...lka_gratis.html
te też są ciekawe:
http://allegro.pl/item925600118_hertz_ecx_690.html
+ usztywnienie deski

Bagażnik:
skrzynia basowa:
http://allegro.pl/item936...mocny_bass.html
http://allegro.pl/item937...er_mdf_moc.html
lub coś w tym stylu

wzmak:
http://allegro.pl/item941...tega_bassu.html
lub coś podobnego z typu monoblocków

no i oczywiście kondensator:
http://allegro.pl/item937..._gwarancja.html
lub coś tego typu
+ oczywiście przewody do podłączenia wzmacniacza, głośników

Po odpowiednim wystrojeniu tego wszystkiego taki sprzecik cykałby już dość ciekawie, ale funduszy na coś takiego też trochę potrzeba. :rotfl:
Ale co się nie robi dla dobrego efektu HaHa. :-P :-P :-P
Natomiast jeśli chcesz skompletować audio małym kosztem to wystarczą Hertze na przód, porządnie wygłuszyć drzwi, Hertze 6x9 na tył, usztywnienie deski i lekkie wygłuszenie bagażnika. I również powinien być fajny efekt.
Ja osobiście proponowałbym zrobić lub gdzieś zamówić drewnianą półkę i w nią 6x9. jeśli wszystko bedzie dobrze spasowane to bagażnik bedzie robił efekt pudła głośnikowego i również powinien być fajny basik.
Pozdrawiam
 
 
 
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 10 Mar 2010, 17:01   

może kwota?? można kupić sprzęt za 30zł i można za 40000zł ...
 
 
Radziolek88 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Fun
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 35
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 5
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10 Mar 2010, 19:02   

wlasciwie sie nie okreslilem co do ceny a to tez jest wazne ....a wiec tak ja wiem moze do 500 zl chyba to bedzie odpowiednia cena ...nie wymagam jakis nie wiadomo jakich cudow co do naglosnienia ale i tez zeby to mialo dobry efekt Kwota dotyczy calosci jako przod i tyl tuba wraz z zmacholem
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 10 Mar 2010, 21:26   

Radziolek88, to zainwestuj w bardzo dobrej jakosci przod i wyglusz drzwi i efekt bedzie super, sam mam te Hertze ktore polecil piotrek1289 :) nie masz do mnie daleko takze zapraszam na odsluch :)
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Pantol89 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 35
Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 39
Skąd: ----
Wysłany: 11 Mar 2010, 14:42   

no do tej kwoty takiego kompletu ja raczej ci nie doradze spróbuj hertze poszukaj jakiegoś taniego piecyka na alledrogo i jakiejś szafy tylko prosze nie tube :(
 
 
Szymen 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 35
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 21
Skąd: Łobzów
Wysłany: 12 Mar 2010, 17:53   

Witam. Ja polecam CI osobiscie głośniki Infinity-amerykańska firma z dobrą renomą, a modele z serii reference odznaczają sie wysoką skutecznoscia co wyróznia je w średnim i niskim przedziale cenowym na tle konkurentów.
A przy okazji mogę zaproponowac Ci taki zestaw odseparowany (z tzw gwizdkami i zwrotnicami!) w całkiem rozsądnych pieniażkach tj 250-300zl. Model to infinity reference 5010cs.
Pozwole podac tez link do allegro:
http://allegro.pl/item947...010_cs_bcm.html
 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 13 Mar 2010, 14:33   

Jak zestaw audio to tylko odseparowany. Od biedy na tył można dać 2drożne głośniki, ale na przód koniecznie separacja. Jakość dźwięku jest niewiarygodnie lepsza na korzyść oczywiście tych ostatnich. Do tego głośniki nie palą się jak 2drożne (mówiąc głośniki mam na myśli cewki) bo zwrotnice zewnętrzne są lepsze niż te popierdułki przy kopułkach wysokotonowych przy 2drożnym głośniku.

Jak pisze DemptD. Przyzwoitej jakości sprzęt na przód + wygłuszenie drzwi i Ci wystarczy póki co.
_________________
.:Aktualnie poruszam się Seatem Ibizą II FL 1.9TDI 2000r. :.
.:Projektowanie w programie MaterCAM - toczenie, frezowanie:.
.:Programowanie sterowników PLC:.
.:Projektowanie 3D - SolidWorks:.
.:Projektowanie i wykonywanie instalacji pneumatycznych i hydraulicznych:.
 
 
SLIDER410 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michal
Wiek: 32
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Ozorkow
Wysłany: 24 Mar 2010, 23:09   

czy ktos moze mi powiedziec jak przeciagnac kabelek +12 od aku do tylnej czesci samochodzy bagarznika by podlaczyc sub mam fajny sprzecik pozostalosc z rozbitka i chcial bym go zamontowac w mojej fiescinie posiadam MK3 Diesel 1994 rok i nei wiem jak podolac temu zadaniu i potem jak przeciagnac kabelek tak by nie bylo go widac w srodku by wszystko bylo ladnie i by zabardzo nie popsuc samochodu:D prosze o szybka odpowiedz KOLEDZY BARDZO MI ZALEZY http://www.fiestaklubpols...miles/03-05.gif
_________________
...::<BYLA>::... Fiesta 1.1 '91rok (mala czerwona padlinka) :D :D
..::<JEST>::... Fiesta 1.8 NO '94
(Bordo Demon)
 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 25 Mar 2010, 01:20   

Kabel zasilający od aku prowadzisz przez dziurę w ścianie grodziowej gdzie wchodzi wiązka elektryki na deskę, tamtędy koło skrzynki bezpieczników przez schowek przy nadkolu przednim od strony kierowcy, potem dalej progiem wewnętrznym te plastiki musisc zdjac i pod nimi, dalej za tylna oslonke blachy i albo zaraz pod kanapa, albo za tym kanapa troche i juz masz w bagazniku. Minusowy podlaczasz pod ktoras ze srubek w bagazniku. Osobiscie mase wzialem sobie z prawego (patrzac na samochod od tylu) masowego brazowego kabla od swiatel tylnych.
_________________
.:Aktualnie poruszam się Seatem Ibizą II FL 1.9TDI 2000r. :.
.:Projektowanie w programie MaterCAM - toczenie, frezowanie:.
.:Programowanie sterowników PLC:.
.:Projektowanie 3D - SolidWorks:.
.:Projektowanie i wykonywanie instalacji pneumatycznych i hydraulicznych:.
 
 
SLIDER410 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michal
Wiek: 32
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Ozorkow
Wysłany: 25 Mar 2010, 19:16   

Blackknight88 napisał/a:
Kabel zasilający od aku prowadzisz przez dziurę w ścianie grodziowej gdzie wchodzi wiązka elektryki na deskę, tamtędy koło skrzynki bezpieczników przez schowek przy nadkolu przednim od strony kierowcy, potem dalej progiem wewnętrznym te plastiki musisc zdjac i pod nimi, dalej za tylna oslonke blachy i albo zaraz pod kanapa, albo za tym kanapa troche i juz masz w bagazniku. Minusowy podlaczasz pod ktoras ze srubek w bagazniku. Osobiscie mase wzialem sobie z prawego (patrzac na samochod od tylu) masowego brazowego kabla od swiatel tylnych.



Ja mam Diesla i nie wiem czy to ma jakies znaczenie lecz cyknalem sobie od aku poprzez jakas dziurw do ktorej wchodzily jakies kable ona jest zakryta taka gruuuba guma wiec podnioslem sobie ta gume odkrecilem dolne plastiki pod nogami kierowcy i wewnetrzne progi i przeciagnalem czerwone +12 od aku do tylu samochodu mase tak jak ty podlaczylem pod brazowa mase od swiatel i dziala lecz mam jeszcze pytanko jak z tylnymi glosnikami jakie najlepiej tam wsadzic ? w przednich drzwiach mam pionierki i graja bardzo fajnei lecz nie wiem jaki rozmiar wsadzic na tyl w te miejsca ktore fabryka przygotowala moze jakas pomoc propozycja jakas?? z gory dziekuje :)
_________________
...::<BYLA>::... Fiesta 1.1 '91rok (mala czerwona padlinka) :D :D
..::<JEST>::... Fiesta 1.8 NO '94
(Bordo Demon)
 
 
 
Blackknight88 


Model: Inne auto
Wersja: Sport
Silnik: Inny
Imię: Karol
Wiek: 35
Dołączył: 23 Kwi 2009
Posty: 263
Skąd: Kielce
Wysłany: 28 Mar 2010, 14:57   

Że to tył to możesz dać dwudrożne bodajże 11cm (czy może 13-stki tam wchodziły ? hmm nie pamiętam. Musisz sprawdzić). Daj dwudrożne Pioneer'a najlepiej ten sam model których masz w drzwiach (mniejsza średnica tylko), choć od bidy może być cokolwiek bo i tak to będzie "grało".

Jak chcesz mieć w miarę dobry zestaw, to odseparowany na przód (nisko-średniotonowy w drzwiach oraz wysokotonowa kopułka : trójkąty lusterek, przednie słupki, obojętne, byle waliły na uszy.) do tego wygłusz drzwi taśmą dekarską i możesz strzelić spray'em do wygłuszania - coś jak baranek, tylko guma i będziesz mieć znaczącą poprawę dźwięku. do bagażnika jakiś subik mały (do fiesty nie trzeba dużego) - 25cm, 300W spokojnie wystarczy, chyba, że chcesz mieć masaż włosów na głowie to walnij sobie jakiegoś 30cm dwucewkowego i git.

Na tył w półkę czy to w fabrycznie przygotowane miejsca, czy tą między bagażnikiem a szybą nie dawaj głośników... szkoda kasy. Lepiej te pieniądze zainwestuj w coś co Ci powiedziałem.
_________________
.:Aktualnie poruszam się Seatem Ibizą II FL 1.9TDI 2000r. :.
.:Projektowanie w programie MaterCAM - toczenie, frezowanie:.
.:Programowanie sterowników PLC:.
.:Projektowanie 3D - SolidWorks:.
.:Projektowanie i wykonywanie instalacji pneumatycznych i hydraulicznych:.
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 28 Mar 2010, 18:11   

w tyl wchodza 100mm ale tylko ze specjalnym koszem montazowym ;) byly tez kosze pod przejscie na 130mm poszukaj na allegro
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
SLIDER410 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michal
Wiek: 32
Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 6
Skąd: Ozorkow
Wysłany: 28 Mar 2010, 20:20   

DemptD napisał/a:
w tyl wchodza 100mm ale tylko ze specjalnym koszem montazowym ;) byly tez kosze pod przejscie na 130mm poszukaj na allegro


Dzieki dzieki :) za pomoc a powiedzcie mi co trzeba uczynic by stac sie klubowiczem FIESTA KLUB takim pelna gemba bo na parkingu przed Kinem w Lodzi widzialem granatowa MK3 i miala takie fajne nakleji z FIESTA KLUBU ja tez bym takie chcial co mam uczynic by takowe otrzymac :)
_________________
...::<BYLA>::... Fiesta 1.1 '91rok (mala czerwona padlinka) :D :D
..::<JEST>::... Fiesta 1.8 NO '94
(Bordo Demon)
 
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 28 Mar 2010, 21:05   

opłacić składkę :)

KLYK
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
cimar
[Usunięty]

Wysłany: 30 Mar 2010, 10:54   

Ja ostatnio zmieniałem z przodu głośniki na pioonera wszystko ładnie wygłuszone i pięknie gra ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Regulamin forum: Porady eksploatacyjne
Niestosowanie regulaminu prowadzi do kasowania tematów
szynszyl Porady eksploatacyjne 0 17 Kwi 2011, 17:20
szynszyl
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zanim założysz TUTAJ nowy wątek przeczytaj to koniecznie !!
I ZASTOSUJ SIĘ !!!! REGULAMIN
trzeci Nasze auta 0 8 Cze 2008, 12:12
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.