Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: szynszyl
26 Mar 2014, 20:40
[MK6] od kilku dni problem z uruchomieniem auta
Autor Wiadomość
paug
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lip 2010, 22:52   [MK6] od kilku dni problem z uruchomieniem auta

Witam wszystkich

od niedawna jestem posaidaczką fiesty 1,4 tdci. Przez ostatni tydzień było wszystko ok, aż do przedwczoraj. Rano dopiero za trzecim razem auto zapaliło. Dziś rano chwilę próbowałam, ale bez rezultatu. Słychać, że rozrusznik pracuje, ale za chwilę jest cisza. znajomy przyjechał i chyba z 15 razy krecił, zanim zaskoczyło i silnik został uruchomiony. Później musiałam jechać do kilku miejsc i za każdym razem, gdy wracałam to silnik uruchamiał się od razu. Postał ok 5 godzin lub 6 w garażu i znów zapalił dopiero za trzecim razem. Po dwóch godzinach znów kolejna próba - pali od ręki.

Proszę, powiedzcie, jaka może byc tego przyczyna.

Z góry dziękuję za pomoc :)

PS - paliwo jest :) ON VERVA
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 28 Lip 2010, 23:10   

Masz uklad OBDII jedziesz do Forda albo do kogos kto ma IDS-a i diagnozujesz elektronika auto.
To nie jest stare1.8d czy Td gdzie takie objawy to zapowietrzajacy sie uklad paliwowy.
_________________

 
 
 
sledge 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.8D/60KM
Wiek: 37
Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 65
Skąd: esce city
Wysłany: 28 Lip 2010, 23:13   

Fordon napisał/a:
To nie jest stare1.8d czy Td gdzie takie objawy to zapowietrzajacy sie uklad paliwowy.


a czy starego wolnossącego dieselka nie można zdiagnozować pod komputerkiem?

U mnie problem ten sam, w najbliższym czasie planuję wymienić filtr paliwa , dać do kontroli wtryskiwacze/kąt wtrysku, nie wiem jak u Ciebie z tymi kwestiami, kiedy co było wymienione :)
Pytanie też czy świece grzeją, ale tutaj już powinni wypowiedzieć się eksperci :)

Pozdrawiam :)
_________________
Navigarre necesse est



wisienka :D
http://www.fiestaklubpols...hlight=wi%B6nia
 
 
 
paug
[Usunięty]

Wysłany: 29 Lip 2010, 19:06   

filtr paliwa, powietrza i oleju jak równeiz sam olej został wymieniony kilka dni przed tym, jak samochód zaczał miec problemy z paleniem od reki.

Przed chwilą zrobiłam mały eksperyment wedle wskazówek kolegi.

Otworzyłam maskę, poszukałam recznej pompki do paliwa. od niej odchodzą a raczej do niej dochodza dwa przeźroczyste węzyki - kazał mi sprawdzić, czy sa pełne paliwa, czy tez sa jakies babelki powietrzna. Okazało się, że nie sa całe zapełnione paliwem, tylko sa tam jakies puste przestrzenie. W jednym neiwiele, w drugim więcej.
Wedle isntrukcji, naciskałam pompką, az zrobiął sie twarda.

Przekreciłam kluczyk w stacyjce do pozycji II, było charakterystyczne pyknięcie pod maska - według znajomego oznaka zagzanai swiec zarowych czy jakos tak - auto zapaliło od reki. Po kilku minutach znów przekręciłam kluczyk i pali od reki. Zobacze jutro rano lub dzis jeszcze za 2 godziny, czy zapali od razu, czy po napompowaniu paliwa.

Co wy na taki scenariusz?
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 30 Lip 2010, 10:26   

Zapowietrza się jak nic. Jedź do mechanika który Ci wymieniał ten filtr paliwa i powiedz że coś sknocił bo się zapowietrza. Tam nie może być nawet 1 bąbel powietrza!
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 30 Lip 2010, 11:27   

Silnik należy kręcić jak zgaśnie kontrolka na desce, jak się nie zaświeca (niektóre nowe wozy tak mają) to można palić od razu,,, czekanie na pyknięcie, czyli wyłączenie świec nie jest dobre dlatego iż kontrolka na desce swoje a świece swoje, sprowadza się to do tego że podczas rozruchu i pracy chwile po uruchomieniu silnika świece powinny grzać,,, jeśli poczekamy aż się wyłączą przed uruchomieniem silnika może to dodatkowo powodować problemy ze startem zamiast go poprawiać,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
ramses123 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Trend
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 334
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 30 Lip 2010, 11:41   

Cytat:
a czy starego wolnossącego dieselka nie można zdiagnozować pod komputerkiem?


naturalnie że można, sam to robiłem. Sprawdzane są błędy, odczyty czujników, parametry spalania i coś tam jeszcze. Gniazdo diagnostyczne jest w lewym przednim dolnym słupku przy progu. U mnie taka diagnoza kosztuje 40 zł.
 
 
 
paug
[Usunięty]

Wysłany: 31 Lip 2010, 12:30   

odyniec napisał/a:
Zapowietrza się jak nic. Jedź do mechanika który Ci wymieniał ten filtr paliwa i powiedz że coś sknocił bo się zapowietrza. Tam nie może być nawet 1 bąbel powietrza!


Dzięki.

We wtorek mechanik obejrzy auto. Wczoraj paliło na dotyk za każdym razem. Dziś jeszcze stoi w garażu.

[ Dodano: Sob Lip 31, 2010 12:31 ]
JoeMix napisał/a:
Silnik należy kręcić jak zgaśnie kontrolka na desce, jak się nie zaświeca (niektóre nowe wozy tak mają) to można palić od razu,,, czekanie na pyknięcie, czyli wyłączenie świec nie jest dobre dlatego iż kontrolka na desce swoje a świece swoje, sprowadza się to do tego że podczas rozruchu i pracy chwile po uruchomieniu silnika świece powinny grzać,,, jeśli poczekamy aż się wyłączą przed uruchomieniem silnika może to dodatkowo powodować problemy ze startem zamiast go poprawiać,,,



oki :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Kompleksowy opis wygłuszenia całego auta
poradnik i fotoralacja z wygłuszenia Fiesty mk6
slawomirro Car Audio i CB 0 3 Wrz 2017, 22:23
slawomirro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Inny] Inne auta
Pojazdy inne niż Fiesta
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:25
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: Ile płacimy za ubezpieczenie auta
Miejsce na podawanie swoich składek za ubezpieczenia auta
trzeci Ubezpieczenia i rejestracja aut 330 4 Mar 2023, 13:12
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Nasze Auta na klubowym kanale YouTube
Freeman Nasze auta 0 23 Lis 2010, 18:33
Freeman
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.