Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
4 Kwi 2008, 10:28
Którędy przewody ??
Autor Wiadomość
Domino
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 16:59   Którędy przewody ??

Mam zamiar na dniach zakupić wzmaka i subwoofer (skrzynia) (obydwa elementy są jakiejś firmy ZEUS - z tego co widziałem na Allegro nie są aż takie tanie) za łączną cene 300 zl. Wzmacniacz 2x100W a skrzynia 200W. Dobra ale nie w tym rzecz. Nie bardzo wiem którędy przeprowadzić przewody (zasilanie +- ) z tyłu aż do akumulatora. Czy jest jakieś miejsce którędy można to bez problemu zrobić ?? czy może trzeba nawiercać nowe otwory ??(chodzi mi o miejsce Maska( tam gdzie silnik :-P a kokpit kierowcy)) Czy faktycznie należy zastosować dodatkowy bezpiecznik ?? (tak jak jest napisane w FAQ) No i czy orginalne skrzynie basowe mają wewnętrzną zwrotnice ?? czy może należy takową dokupić ?? A może macie jeszcze jakieś dodatkowe rady ??
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 17:07   Re: Którędy przewody ??

Domino napisał/a:
Mam zamiar na dniach zakupić wzmaka i subwoofer (skrzynia) (obydwa elementy są jakiejś firmy ZEUS - z tego co widziałem na Allegro nie są aż takie tanie) za łączną cene 300 zl. Wzmacniacz 2x100W a skrzynia 200W. Dobra ale nie w tym rzecz. Nie bardzo wiem którędy przeprowadzić przewody (zasilanie +- ) z tyłu aż do akumulatora. Czy jest jakieś miejsce którędy można to bez problemu zrobić ?? czy może trzeba nawiercać nowe otwory ??(chodzi mi o miejsce Maska( tam gdzie silnik :-P a kokpit kierowcy)) Czy faktycznie należy zastosować dodatkowy bezpiecznik ?? (tak jak jest napisane w FAQ) No i czy orginalne skrzynie basowe mają wewnętrzną zwrotnice ?? czy może należy takową dokupić ?? A może macie jeszcze jakieś dodatkowe rady ??


..Dozbieraj troche...
Ale jezeli uparleś sie juz to tak
Kable prowadzisz kable progami - jeden próg chinche, a drugi zasilanie (wsytarczy skryc pod plastiki (przynajmniej w mk4 tak bylo).
Jak przeszukasz całe łaczenie kompit-maska to znajdziesz jakąś dziure i nią przełozyć kabelek - nic wiercic nie trzeba ! Nie trzeba tez ciagnac masy, mase wezmiesz z jakiegoś punktu na karoserii (ja tak montowalem juz nie raz i zawsze jest dobrze).
Co do bezpiecznika - tak musi być, max 30cm od akumulatora.
Co do zwrotnic... kupujesz sprzet taki, ze trudno cokolwiek wyrokowac. widzisz, jakbys kupil jakis lepszy wzmacniacz (blaupunkt 2100) to w nim jest wbudowany filtr niskoprzepustowy, a tak bedziesz musial kombinowac... a jak kiedys przyjdzie Ci pomysł na zmiane, to swojego sprzetu nie sprzedasz bo go nikt nie kupi (a jezeli juz to stracisz na nim baardzo duzo), a takiego blaupunkta bez trudu potem mozna odsprzedać.
Pozdrawiam, Kacper
 
 
Domino
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 17:29   Re: Którędy przewody ??

Kacper napisał/a:


..Dozbieraj troche...

........widzisz, jakbys kupil jakis lepszy wzmacniacz (blaupunkt 2100) to w nim jest wbudowany filtr niskoprzepustowy, a tak bedziesz musial kombinowac... a jak kiedys przyjdzie Ci pomysł na zmiane, to swojego sprzetu nie sprzedasz bo go nikt nie kupi (a jezeli juz to stracisz na nim baardzo duzo), a takiego blaupunkta bez trudu potem mozna odsprzedać.


No tak, ale taki blaupunkt kosztuje conajmniej 200, a gdzie skrzynia ?? też trzeba bedzie dać min. 250 ;-|


Może uda mi sie znaleść fotki i parametry tego sprzetu (widziałem u sprzedającego w garażu) wtedy bedzie można powiedzieć coś wiecej.
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 18:59   Re: Którędy przewody ??

Domino napisał/a:
No tak, ale taki blaupunkt kosztuje conajmniej 200, a gdzie skrzynia ?? też trzeba bedzie dać min. 250 ;-|


Może uda mi sie znaleść fotki i parametry tego sprzetu (widziałem u sprzedającego w garażu) wtedy bedzie można powiedzieć coś wiecej.


No nie przesadzaj - jak za 300zl kupujesz wzmak i skrzynie, to jak myslisz - ile warta jest ta skrzynia ? max 150zl... wiec jak chcesz miec taka byle jaka jakosc, to 70zl tuba +30-40zl glosnik i wyjdzie cie taniej... ale bedzie grac kijowo, ale jak Ci sie spieszy zeby wyrzucic pieniadze w błoto to Twoja sprawa :D
Ja naprawde polecam wydac je sensownie, dzisiaj jest naprawde trudno zarobic i odłozyc... wiec po co marnowac ciezko przerobione pieniążki ? kup wzmacniacz, a za miesiac jakąś skrzynie i bedzie OK... zreszta chyba nie chcesz montowac tego w taką pogode ? a jezeli juz, to przy takiej pogodzie ten miesiac dluzej Cie chyba nie zbawi, a akumulator dłuzej pożyje :D

Ps. parametry przy firmach No-NAME są najmniej ważne akurat... oni je biorą z kosmosu, w zaleznosci od rozkladu gwiazd na niebie :hahaha:
 
 
jogar26 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 46
Dołączył: 05 Paź 2005
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: 30 Lis 2005, 21:26   Re: Którędy przewody ??

Kacper napisał/a:

Ps. parametry przy firmach No-NAME są najmniej ważne akurat... oni je biorą z kosmosu, w zaleznosci od rozkladu gwiazd na niebie :hahaha:

Zależność wprostproporcjonalna: im wymyślniejsza nazwa tym lepsze parametry
Tak swoją drogą proponuję raczej www.ebay.de znajdziesz do 150 zeta (z przesyłką) porządny sprzęt (wzmak)+ resztę na konkretne głośniczki i szafa gra
Inne wyjście?
Ładujesz kasę w to co wymieniłeś i tak po pół roku tego Zeusa piorun trzaśnie (jak go wcześniej ze złości nie pierdykniesz) i znowu zaczniesz szukać "czegoś konkretnego"

[ Dodano: Sro Lis 30, 2005 20:30 ]
Jak się pospieszysz, to dokładnie tego Blaupunkta trafisz jeszcze taniej
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 30 Lis 2005, 22:49   Re: Którędy przewody ??

jogar26 napisał/a:
Ładujesz kasę w to co wymieniłeś i tak po pół roku tego Zeusa piorun trzaśnie (jak go wcześniej ze złości nie pierdykniesz) i znowu zaczniesz szukać "czegoś konkretnego"

[ Dodano: Sro Lis 30, 2005 20:30 ]
Jak się pospieszysz, to dokładnie tego Blaupunkta trafisz jeszcze taniej


Ja też nie mówie ze ten Blaupunkt to jakiś nie wiadomo co sprzęt... ale miałem ten wzmacniacz... i uwazam ze to był dobry wybór.
Tez chciałem kupic jakiegoś Firsta bo nie mialem kasy... i w tedy mellow mi pisał to samo co ja tobie, ze kupie a za 2 miesiace bede chcial zmienic na cos lepszego, albo sie spali po roku. dalem sie w tedy przekonac, kupilem wzmacniacz za to co mialem odlozone na wzmacnaicz i skrzynie :D odczekalem 3 miechy i dopiero zrobilem skrzynke i dokupilem kable - i nie załowalem !! grało super.
Grało, bo zmieniłem - na 4100, jeszcze fajniej gra hehe :yes: ...w kazdym razie z sprzedaża tego 2100 nie mialem problemów po upływie 6 miesiecy... nawet sprzedalem za tyle za ile kupilem
 
 
Bongo 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 467
Skąd: Lubin
Wysłany: 16 Sty 2006, 14:05   

To fakt blaupunka mozesz kupic za 200 pln i do tego skrzynie gtb 300 za drugie 200...moze to i 100 zł wiecej ale jakos napewno lepsza wiem bo mam w ayucie a kable pod plastikami progow prowadz z jednej strony zasilanie z drugiej sygnał...jak mowi kacper
_________________
Silnik 1.1 gaźnik 35kkm przebiegu - 200 pln
FULL CZESCI MK3
Jest: Fiesta mk3 1.1 CTX
Fiesta mk3 2.0 Zetec +
C-Max mk1 2.0 TDCI +
Profil Facebook
 
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2006, 17:02   

kable od akumulatora puśc przez dziurke ktora ida kable do skrzynki bezpieczników
a potem progami jak już koledzy wspomnieli,
ja sobie tylne kable głośnikowe pociągnąłem pod podsufitką
ale czemu to nie wiem :rotfl:


A bezpiecznik jest niezbędny , kolega nie założyć było przebicie i autko się troszku nadpaliło, elektryk ci to zrobi za pare złotych a nie warto na tym oszczędzać
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 17 Sty 2006, 18:58   

Cytat:
(obydwa elementy są jakiejś firmy ZEUS - z tego co widziałem na Allegro nie są aż takie tanie) za łączną cene 300 zl.

Wczesniej ja tez kupilem wzmaka CDI i glosnik Alpharda 25cm zrobilem skrzynie i gralo ale po jakims czasie byla lipa z tego,a teraz kupilem sam glosnik Pioneer-a za 315zl Model TS-W305C...i tak powoli odkladam kase na konkretny wzmak zeby to gralo a nie tylko lubu dubu...Przewody tez kup chociaz dobre a nie glosnikowe (do zasilania) bezpiecznik to podstawa... bo czasem moze byc "przeminelo z dymem"

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Radhezz 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Radek
Wiek: 36
Dołączył: 16 Wrz 2010
Posty: 23
Skąd: OPO87**
Wysłany: 25 Wrz 2010, 18:06   

cinot napisał/a:
kable od akumulatora puśc przez dziurke ktora ida kable do skrzynki bezpieczników
Rozumiem że trzeba wyciąć dziurę w tej gumowej osłonie, a następnie jakoś ją zabezpieczyć co by mi woda się nie lała po bezpiecznikach? :-)

Ja szczerze mówiąc mam kabel instalacyjny trzyżyłowy typu drut (3x2,5mm^2) co da mi w sumie 7,5mm^2 przekroju - może być ciężko schować to w progu :rotfl:

BTW:
Jak na 250W skrzynię basową kabelek na 75A nieco przewymiarowany 75A/900W (@12V) ciągłe :devil:
_________________
Bo Mogę Wszystko 520i 24V 150KM :twisted:
----------
- Będę brał cie,
w Aucie
- Gdzie?!
- W Fieście... :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Którędy poprowadzić przewody do skrzynki basowej w MK4
Krzysiekkk Car Audio i CB 10 18 Maj 2008, 20:12
Marcin
Brak nowych postów Którędy najlepsze/najłatwiejsze dojść z wnętrza do komory si
fake4r Mechanika ogólna 3 28 Sty 2016, 16:00
fake4r
Brak nowych postów [MK4] Którędy najlepiej wykręcić filtr oleju
maras78 Mechanika 2 3 Sty 2012, 14:25
maras78
Brak nowych postów [MK4] Którędy pociągnąć kable od aku do środka auta
Gość Mechanika 7 12 Maj 2006, 15:04
szynszyl
Brak nowych postów Co to za przewody??
Foto
Gość Mechanika 9 19 Paź 2008, 19:39
diodalodz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.