Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] 1.8 16V 105KM sonda lambda
Autor Wiadomość
bartkjs
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2011, 16:20   [MK3] 1.8 16V 105KM sonda lambda

Witam. Tester diodowy pokazał błąd 172 i z tego co znalazłem jest to błąd sondy lambda. Sonda ma wpływ na mieszankę paliwowo-powietrzną, ale czy steruje tym tak, żeby nie mozna było odpalić auta?
Po wielu dniach sprawdzania wszystkich przewodów i czujników, wymianie świec i przewodów udało mi się odpalić fiestę z tym, że spaliny są koloru szaroniebieskiego teraz. Czy to też przez padnięta sondę?
Dodam jeszcze, że auto przerywa i szarpie podczas jazdy, a wolne obroty, (nie zawsze) spadaja do około 500 i dopiero przegazowanie ratuje silnik przed zgaśnięciem.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Sty 2011, 17:04   

bartkjs napisał/a:
ale czy steruje tym tak, żeby nie mozna było odpalić auta?
Nie, puki silnik (sonda) jest zimny to jej wskazania sa ignorowane,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bartkjs
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2011, 17:15   

Nie odpalała, ale to nie przez sondę w takim razie. Zapaliła w końcu to dobrze, tylko dlaczego teraz szarpie i na jałowym póbuje zgasnąć? A najbardziej martwi mnie kolor spalin. Błąd 172 to jest bład sondy, zbyt uboga mieszanka. Na mój prosty rozum jak sonda podaje do kompa, że mieszanka uboga to ten wali benzyny jak zły, żeby wzbogacić. Stąd może to szarpanie i gaśnięcie bo go zalewa. Ale wtedy z rury to by na czarno dmuchało chyba :myśli:
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 17 Sty 2011, 17:22   

Takie objawy raczej nie wskazują na sonde. Czyściłeś/wymieniałeś zawór bocznikowy powietrza? On odpowiada głównie za utrzymywanie wolnych obrotów. Poza tym zacząłbym od pomiaru kompresji, bo niebieskawy dym nie wróży nic dobrego (przepalanie oleju).

Poza tym czy samochód czasem gdzieś nie stał długo? Może zapiekły się pierścienie.
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
bartkjs
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2011, 17:27   

Krokowego nie ruszałem jeszcze. A ten dymek mnie bardzo martwi. Kolorek taki szarawo niebieskawy wiem, że jak na niebiesko kopci to olej sobie pociąga , ale myślałem, ze może to być wynikiem złego składu mieszanki
 
 
Stunt_Man 
Niereformowalny

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Domi
Dołączył: 13 Sie 2010
Posty: 1933
Skąd: \,,/
Wysłany: 17 Sty 2011, 17:29   

a jaki zapach spalin? moja tak kopciła jak miałem nieszczelny kolektor dolotowy

Cytat:
Nie, puki silnik (sonda) jest zimny to jej wskazania sa ignorowane,,,

no ciekawe
jak odłączyłem u siebie sonde i odpaliłem to nie dość że kopci to falują obroty

a w hcs'ie jak miałem sonde uwaloną to po odpaleniu na zimnym obroty wzrastały do 2 tys i to sie działo też jak sie zagrzał... więc sonda nie jest olewana gdy silnik jest zimny
 
 
bartkjs
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sty 2011, 17:44   

Zapach takiej nieprzepalonej benzyny troche, A dolot może zasysać lewe powietrze bo odkrecałem przepustnice ale uszczelniłem to silikonem temperaturowym bo nie mogłem kupić uszczelki.
Cytat:
a w hcs'ie jak miałem sonde uwaloną to po odpaleniu na zimnym obroty wzrastały do 2 tys i to sie działo też jak sie zagrzał... więc sonda nie jest olewana gdy silnik jest zimny

jak były mrozy to na zimnym też obroty były wysokie i gdy już wróciły do normy czyli ok 900 to podczas jazdy (postój na światłach) też wzrastały do 2-2.5 tys

[ Dodano: Czw Sty 20, 2011 23:23 ]
Czy w oryginalnej sondzie(4 przewody, białe to grzałka) jaką montuje ford, przewód sterujący jest czarny, a szary to masa? W zamiennikach tak jest, ale nie jestem pewien czy oryginał też tak miał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.