Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] fiesta calypso zepsuty dach
Autor Wiadomość
joker_ek
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2008, 19:56   [MK3] fiesta calypso zepsuty dach

witam moze ktos mial podobny problem i udalo mu sie naprawic dach w calypso przestal dzialac silniczek chodzi urwaly sie na linkach takie plastikowe klocki ktorte sa na bardzo malej powieszchni wtopine w linke jak to polaczyc zeby znowu dzialalo
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 6 Maj 2009, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
NoVoK
[Usunięty]

Wysłany: 6 Cze 2008, 22:14   

Witam, miałem taki sam problem jak Ty. Dokleiłem ten plastikowy klocek do linki "klejem na gorąco", następnym krokiem było zeszlifowanie nadmiaru kleju. Jak dobrze to zrobisz to powinno działać. Ja jednak wolałem nie ryzykować, że się linka zerwie przy otwartym dachu dlatego kupiłem nowe linki w sklepie Forda (jakieś 130 zł), polecam to rozwiązanie gdyż masz pewność, że nic się nie zepsuje. Z wymianą linek nie ma żadnego problemu, banalna sprawa.
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 7 Cze 2008, 06:40   

NoVoK, No to jak się wymienia te linki ? trzeba podsufitkę oddzielić czy jak ?
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
NoVoK
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2008, 11:09   

Nie trzeba ściągać podsufitki, wystarczy otworzyć dach. Jak go otworzymy to odkręcić te metalowe szyny, później wyciągamy kawałek dachu (tyle żeby można było wyciągnąć klocki ciągnące dach). Jak linki mamy już luźne to naciskamy na "otwieranie" (oczywiście dachu...) i linki nam wyjdą.

Jak będziesz chciał włożyć nowe linki to najpierw będziesz musiał kawałek tych linek wsadzić ręką aż złapie je mechanizm. Reszta to już chyba jest jasna. Pamiętaj żeby linki wciągały się jednakowo (żeby klocki równo się przesuwały).
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 7 Cze 2008, 13:39   

NoVoK, Acha spoczko jeśli tak to faktycznie bardzo prosto :-) Mam drugie poszycie od marcusa miałem robić szklarnię jednak szkoda mi troszkę i tak ciągle się waham spróbuje jeszcze nowe linki zakupić i drugie poszycie założyć zobaczymy co z tego wyjdzie :-)

ps: linki gdzie kupowałeś w aso ?
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
NoVoK
[Usunięty]

Wysłany: 7 Cze 2008, 16:52   

Tak w ASO
 
 
MISIEK 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Cze 2008, 17:10   

Miałem ten sam problem.Najszybsza metoda i powiem ze bardzo trwała.Ja to złaczyłem na drucikach.I powiem ze sie trzyma bardzo mocno.Nie wiem czy klej jest dobry sposobem,poniewaz sam wiesz dach jest narazony na działanie czynników atmosferycznych i nie wiem jaka to bedzie miało trwałosc.Mi naprawienie tego zajeło około 40m.
Pozdro i powodzenia :)
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 7 Cze 2008, 22:58   

MISIEK, Drucikiem było robione ale nie wytrzymało :( więc zanim ostatecznie się zniechęcę do tego dziadoskiego dachu to pokombinuje tak jak pisałem :)
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
MISIEK 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Cze 2008, 08:57   

Hmm,to dziwne,u mnie trzyma sie bez problemuu.Moze robiłes w inny sposób.

[ Dodano: Pon Cze 09, 2008 17:35 ]
joker_ek ewentualnie moge Ci podesłac foto jak ja to mniejwiecej zrobiłem,mógłbys sie jakos zasugerowac,albo i nie:):)POzdro
 
 
joker_ek
[Usunięty]

Wysłany: 22 Cze 2008, 16:56   

MISIEK jak bys podeslal te fotki na poczte napewno mi pomoga to naprawic jak u ciebie trzyma to powinno i umnie trzymac .pozdr....
 
 
TrAcer90 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.1/50KM
Imię: Adrian
Wiek: 34
Dołączył: 31 Lip 2008
Posty: 6
Skąd: Katowice
Wysłany: 1 Sie 2008, 19:32   

jak otowrzyć ten dach awaryjnie?? by dostać sie do listewek by go całeog odkrecić ?
_________________
Ford Fiesta -> Fiat Siena -> Fiat Punto HGT <3
 
 
 
MISIEK 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 23
Skąd: Kraków
Wysłany: 27 Wrz 2008, 10:03   

Witam wszystkich posiadaczy Fiest Calypso

Miałem podobny problem z linkami (ślizgaczami które ciagna dach) - urwane plastiki.Próbowałem je naprawiac metoda drucików,ale wszystko było na chwile.postanowiłem podejsc do sklepu z czesciami do forda i od to kupiłem kaplet linek za cene 100 zł.mysle ze nie wygórowana cena,a napewno nowe i bedą służyły jakis czas.Nowe napewenoi maja wieksza wytrzymałosc i mozna bez problemu otwierac dach.
Pozdrawiam
 
 
16011975
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lut 2009, 10:14   

Witaj kolego widzę że jesteś specem od dachu w calypso , ja też od niedawna posiadam ten model i mam do ciebie pytanie czy możesz mi powiedzieć jak złożyć ten brezent na dachu i założyć linki (mam w komplecie) dzieki za pomoc pozdra
 
 
Kondziu 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CL
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Konrad
Wiek: 42
Dołączył: 13 Kwi 2008
Posty: 205
Skąd: Lubin
Wysłany: 2 Lut 2009, 14:28   

jak chcesz przyjedz do mnie . zrobimy dach na cacy...
_________________

 
 
 
scorpion1979 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: maciej
Wiek: 44
Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: poznan
Wysłany: 3 Kwi 2009, 18:59   calypso

właśnie ludziska mam problem z tym p..... dachem , mowicie ze wystarczy wymienic linki prowadzące, ale te linki sa zwykle bez plastikow tylko na końcach maja takie klocki ktore ciągną dach. W moim przypadu popękały plastiki które są w dachu. Czy ma ktoś może jakieś zdjęcia jak naprawić ten dach
pozdrawiam
_________________
MB
 
 
 
robert333r 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/70KM
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: rzeszów
Wysłany: 9 Kwi 2009, 21:49   

jak by ktoś chciał mam do sprzedania cały dach do calypso , dla zainteresowanych moge wysłać zdięcia mó :) j adres basia555b@interia.pl
 
 
sk86 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 12
Skąd: Lodz
Wysłany: 20 Kwi 2009, 19:06   

Mam takie pytanie, czy ma ktos moze z was zdjecia fiesty calypso ze zdjetym calym plastikiem dachu? Mam pewien pomysl jak cos przerobic tylko chcialbym najpierw zobaczyc zdjecie by sprawdzic czy to w ogole mozliwe :)
 
 
McLfan 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Arkadiusz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 199
Skąd: Opole
Wysłany: 2 Cze 2009, 22:14   

Witam. Odświeżam temat z powodu tych linek u mnie. Prawa strzeliła, więc dach się nie domyka- bywa mokro. ;] Byłem dzisiaj w ASO Forda i pan mi stwierdził, że nie mają tego w ogóle dostępnego, co najwyżej cały dach za 1200zł. :-P

Miałby ktoś może możliwość sprawdzenia w pobliskim Wam ASO, tam bym ewentualnie zamówił. Albo jeszcze lepsza opcja- jakby ktoś miał zbędną lewą linkę na stanie, to w ogóle byłby szał. Z góry dzięki za pomoc, pozdro. :-)
_________________
Fiesta 1,3i Calypso
Fiesta 1,1i -> 1,3i C
Fiesta 1,6i 8V XR2i
 
 
 
maczeta10 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Daniel
Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 197
Skąd: Inowrocław-K-ce
Wysłany: 3 Cze 2009, 02:03   

McLfan, Cały dach w aso za 1200zł he w którym biorę w ciemno ostatnio jak się dowiadywałem kosztowało samo poszycie ~4tyś a cały dach ok 9tyś. Za 1,2tyś opłaca się wymienić nic taniej i lepiej nie wymyśli chyba :D
_________________
Kozienice
Moja Galeria
 
 
 
McLfan 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Arkadiusz
Wiek: 36
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 199
Skąd: Opole
Wysłany: 3 Cze 2009, 07:06   

To możliwe, że chodziło o mechanizm. nie wiem, wściekły byłem. :-P Ale i tak mnie to nie urządza. Chcę linkę. <8>
_________________
Fiesta 1,3i Calypso
Fiesta 1,1i -> 1,3i C
Fiesta 1,6i 8V XR2i
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Jak z Calypso zrobić Szklarnię
czyli przeróbka dachu w Calypso na szklany
trzeci Tuning stylistyczny 8 4 Paź 2012, 15:26
rufffio
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.