Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk6

[MK6] Moja mała MK6 ST - czy można ją jakoś poprawic?
Autor Wiadomość
Gedziu79 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Mirosław
Wiek: 44
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 5 Mar 2011, 16:00   [MK6] Moja mała MK6 ST - czy można ją jakoś poprawic?

Przedstawiam moją niunię, w której jestem BEZGRANICZNIE zakochany. Chciałbym usłysze Wasze opinie, Ewentualnie co można by w niej poprawic - czy progi, czy kolor, czy aluski czy co Wam tam jeszcze przyjdzie na myśl.
Za wszelkie opinie i uwagi oraz krytykę, serdecznie.
Oto fotki:

Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2
Zdjęcie nr 3
Zdjęcie nr 4

Z góry dzięki :)
_________________
Wole szare Atari niż czerwone Ferrari :D
Ostatnio zmieniony przez trzeci 29 Paź 2012, 21:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Pietrekk 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1240
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 5 Mar 2011, 16:02   

Gleba, większe alu może, silnik.
_________________
BMW e36 touring 325tds 1997
Profil Facebook
 
 
 
hubi_2006 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Techno
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Hubert
Wiek: 36
Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 1479
Skąd: Kruszwica
Wysłany: 5 Mar 2011, 16:41   

Kółko jest małe i niknie jakoś w nadkolach. Przydałyby się 15" felgi najmniej :)
Prześledź tematy chłopaków, którzy mieli mk6 na forum. Parzycha fiesta to już poważny i drogi temat, ale Skfarek udowadniał, że detalami też się da.
_________________
Powyższy post nie ma na celu obrazy czytelnika. Wszelka nadinterpretacja jego treści może wynikać z przypadku lub celowego doszukiwania się nieistniejących treści obraźliwych, jak i pogardliwych.
ebesz szkerebe debesz Ÿ(R)
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 5 Mar 2011, 16:44   

Nie ma sensu ruszać nadwozia, już żadne dokładki i inne dziwolągi nie poprawią wyglądu jeśli felgi będą "ginąć".

Jak dla mnie przede wszystkim niższe zawieszenie (nawet te ~35mm) i większe felgi z niskoprofilową oponą (profil ok. 45 lub 50). To jest droga która daje najlepszy efekt i przede wszystkim poprawia mocno trakcje i właściwości jezdne. Poza tym może jakiś tłumik z fajniejszą końcówką.

Oczywiście zmiany są kosztem komfortu więc wszystko zależy też od tego ile i gdzie jeździsz tym autem i czy jesteś w stanie sobie na to pozwolić (ja tam akurat lepiej się czuje w głośnym twardym aucie, no ale nie mam jeszcze rodziny i w 70% autem jeżdże sam).
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Rolen 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: S
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 115
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Mar 2011, 18:09   

Ładnie się prezentuje...ale to nie jest wersja ST (tak mi się wydaje). Fiesty ST wychodziły z silnikiem benzynowym nie diesla, do tego 2.0 150 KM.
Co do przeróbek...to gleba faktycznie zmieni autko. Tłumik...hmmm...no może, będzie buczeć z tyłu a z przodku kle kle :) Szybki przyciemnij. Felgi przemaluj...bo wydaje mi się że troche giną w tym kolorze. No i obowiązkowo nisko profilowe oponki :) Jak dalej będzie mało to kierunki białe no i kierunkowskazy w światłach przednich trzeba rozkleić i wyrzucić te pomarańczowe plastiki.
A tak szczerze to kupiłeś tą fieste z progami czy dokupowałeś? Ja mam wersje "S" i mam zderzaki od ST oryginalnie ale bez progów
_________________

 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 5 Mar 2011, 18:13   

Rolen napisał/a:
Co do przeróbek...to gleba faktycznie zmieni autko. Tłumik...hmmm...no może, będzie buczeć z tyłu a z przodku kle kle

Fakt ST to nie jest, ale akurat Duratec 1.4 to benzyna :-P

Rolen napisał/a:
Felgi przemaluj...bo wydaje mi się że troche giną w tym kolorze. No i obowiązkowo nisko profilowe oponki :)

Albo jedno albo drugie :) Do tych felg niższych opon nie założy.
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 5 Mar 2011, 19:20   

Aktualne aluski mają dobry wzór, tylko potwierdzę opinię kolegów że giną na aucie. Znaleźć 15 albo 16 w tym stylu, zrobić niższy zawias (jeśli posiadasz środki to może nawet gwint). Osobiście na tym bym stanął, bo co za dużo to niezdrowo.

Rolen napisał/a:
Szybki przyciemnij


Też jest niezły pomysł, ale to delikatnie, bo już teraz jest dużo ciemnych elementów (przedni zderzak, lampy, alusy).
 
 
 
Rolen 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: S
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 115
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Mar 2011, 20:30   

A fakt...to nie diesel :D sory, pierwsza literka mnie zmyliła :D

[ Dodano: Sob Mar 05, 2011 20:33 ]
Co do nieskiego profilu to rzeczywiście...trzeba by było aluski wsadzić 16", ja takie mam i bardzo dobrze się na nich jeździ. Trzeba tylko uważać na dziury i powoli wjeżdżać na krawężnik :D
_________________

 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 5 Mar 2011, 22:12   

Rolen napisał/a:
ale to nie jest wersja ST (tak mi się wydaje). Fiesty ST wychodziły z silnikiem benzynowym [...] 2.0 150 KM.
Dokładnie, ST po 1 mają silnik 2.0, po 2 wychodziły na felgach 16" i 17", po 3 w ST były inne lusterka, po 4daj fotki wnętrza...
Rolen napisał/a:
kierunkowskazy w światłach przednich trzeba rozkleić i wyrzucić te pomarańczowe plastiki.
Nie trzeba rozklejać, wystarczy wypchnąć do środka lampy, złapać płaskoszczypcami, połamać i wyłuskać kawałki... Ja tak zrobiłem i angole tak robią... :yes:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Rolen 


Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: S
Silnik: 1.6i16V/100KM
Dołączył: 24 Wrz 2010
Posty: 115
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Mar 2011, 22:29   

Ciekawy pomysł :myśli: trzeba będzie tak zrobić :) apropo, to mógłbyś odp. mi na priv?
_________________

 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 6 Mar 2011, 14:22   

Polecam moje felgi 17 z oponą Pirelli P Zero Nero.Jest w ogłoszeniach.Mogę podeslać jak wyglądają na aucie Mk7. :ok:
pzdr
 
 
WTF 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 02 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Mar 2011, 16:30   

Gedziu79 ja bym widział przede wszystkim większe koło (np. jakieś "szprychy" firmy OZ) i do tego jakaś dyskretna gleba. Nie ma co na siłę ulepszać to co już jest ładne a poza tym rajdówki z tego auta nie zrobisz więc raczej bym obstawiał na jakieś dyskretne modyfikacje :ok:
 
 
Gedziu79 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Mirosław
Wiek: 44
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 6 Mar 2011, 17:40   

kurcze większe koło tzn czy muszę specjalnie coś tam przerabiac żeby założyc fele 16-tki? czy po prostu kupic i zakladac?
druga sprawa: listwy na drzwiach mają by takie jakie są czy lepsze by były w kolorze nadwozia?
no i w końcu: jak to, że nie zrobię z tego rajdówki:D ?
Ja nie zrobie??? Ja nie zrobie?????? :D :D:D :luzik:
hehehe :greenpeace:
_________________
Wole szare Atari niż czerwone Ferrari :D
 
 
 
Nikuś 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Family
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 10 Lis 2009
Posty: 672
Skąd: Rz
Wysłany: 6 Mar 2011, 17:47   

Gedziu79 napisał/a:
czy muszę specjalnie coś tam przerabiac żeby założyc fele 16-tki

Jeśli taka fela była powiedzmy w st i było wszystko ok, to nie ma problemu. Możliwe że nawet większą założysz, wystarczy dobrać gumę o odpowiednim profilu. Inna sprawa jak to będzie wyglądało, dla mnie 16 na niezrobionej mk6 to max.
Gedziu79 napisał/a:
listwy na drzwiach mają by takie jakie są czy lepsze by były w kolorze nadwozia?

Zdecyduj się w którą stronę idziesz, albo krzykliwie, albo delikatnie i ze smakiem. Jeśli to drugie to zostaw takie jakie są. Jeśli pierwsze, to strzel je na różowo w zielone ciapki.
Gedziu79 napisał/a:
jak to, że nie zrobię z tego rajdówki:D ?
Oczywiście że możesz, kwestia pieniędzy i rozumu (nie lepiej od razu było kupić ST?)
 
 
 
Gedziu79 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Mirosław
Wiek: 44
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 6 Mar 2011, 20:45   :)

z tą rajdówką to dowcip był :) A za informacje o felach serdecznie jestem zobowiązany. Jestem nowy w tej dziedzinie i każde mądre zdanie jest dla mnie na wagę złota:)
idę poszukac fajniejszych foteli niż moje.
_________________
Wole szare Atari niż czerwone Ferrari :D
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 6 Mar 2011, 21:35   

Gedziu79, dasz w końcu jakieś fotki wnętrza :?:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Neo178 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ghia
Silnik: 1.6i16V/100KM
Imię: Mariusz
Wiek: 34
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 322
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: 6 Mar 2011, 22:13   

Gedziu79, a tak swoją drogą, to może jak chcesz z tego zrobić rajdówkę i koniecznie zostać przy obecnym egzemplarzu to może by swapik na 2.0 150hp (z prawdziwego ST) by na pierwszy ogień poleciał? :fox: Bo jak założysz felgi 16 przy tym obecnym 1.4 to raczej "porażającej mocy" to mieć nie będziesz, a przy szerokiej gumie (np. 205) jak naciągniesz to jeszcze stratę będziesz miał..
 
 
 
Gedziu79 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Mirosław
Wiek: 44
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 6 Mar 2011, 22:37   

fotki wnętrza może jutro. muszę zrobic je najpierw. Ale moje wnętrze to standard na razie. będę ulepszał.

[ Dodano: Pon Mar 07, 2011 19:52 ]
tak mam w środku










a tutaj mała wieczorna kompilacja:

http://gedziu.fm.interii.pl/fiestakompilacja.jpg

Pozdrawiam
_________________
Wole szare Atari niż czerwone Ferrari :D
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 7 Mar 2011, 21:22   

Szkoda że zdjęcia nocne, ale i tak widać że wnętrze to 100% "cywil", tylko zewnętrznie stylizowany na ST... Poprzedni właściciel miał po prostu fantazję... Nasza F16 też w środku w większości "cywil" z drobnymi dodatkami/zmianami... :ok:
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Gedziu79 

Model: Ford Fiesta Mk6`07
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Mirosław
Wiek: 44
Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 44
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 7 Mar 2011, 21:36   

niestety komplet fotele + kanapa w srebrno-czarnej skórze to dla mnie na razie za drogi interes :) najtańsze znalazłem za 1500 złotych i to w stanie że tak powiem hmmm średnim. Za to na wiosnę szykuję demontaż wnętrza ( obicia drzwi i panel przedni) no i trochę carbonu srebrnego na wewnętrzne uchwyty drzwi i może na panel w środku tam gdzie radio i klima.
Jak widzisz w tej chwili mam zimówki na stalowych felach bo mi szkoda alusków na te nasze drogi w zimie.
Dziś poczytałem trochę o prawdziwym ST i doszedłem do wniosku że nie ma co upodabniac mojej niuni na siłę do ST. I tak sercem ST jest jej silnik, a ja nie zamierzam go ruszac. No i obciach miec auto wyrąbane w kosmos i wyglądające na ST a na skrzyżowaniu przegrac start z , dajmy na to - starą Corsą. Lepiej pomyśle nad indywidualnym projektem żeby autko miało jakiś fajny klimat w środku. no i na zewnątrz coś co przyciągnie uwagę.
Znajomy co ma agencje reklamową i okleja auta zrobi mi naklejki Ghostbusters na drzwi :) . Nakleję jak uznam że są gites.
_________________
Wole szare Atari niż czerwone Ferrari :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Link do strony na której można sprawdzić VIN
Freeman Przed zakupem 0 1 Sie 2014, 20:04
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 15:24
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wymiana filtra paliwa TDCI
zizu Silniki diesla 20 26 Lis 2014, 19:13
MarcinCe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.