Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Zamek centralny - nie mrugają kierunkowskazy
Autor Wiadomość
shaquy 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd: Kalisz
Wysłany: 20 Lip 2011, 12:25   [MK6] Zamek centralny - nie mrugają kierunkowskazy

Witam,

mam Fiestę MK6 1,4 TDCI 2004r. Dzisiaj zauważyłem, że przy zamykaniu auta pilotem nie mrugają kierunkowskazy, jak było do tej pory. Drzwi się zamykają bez problemu. Sprawdziłem zmianę ryglowania i jest ona potwierdzana dwukrotnym mrugnięciem, jednak przy zamykaniu nie chce.

Dodam, że kilka dni temu przestał działać przycisk bagażnika przy kierownicy i nie zwróciłem uwagi, czy może od tego czasu auto nie mruga przy zamknięciu.

Proszę o pomoc.
pzdr
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 20 Lip 2011, 13:42   

Pierwsza rzecz - sprawdzić bezpieczniki...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Lip 2011, 19:11   

Parzych napisał/a:
Pierwsza rzecz - sprawdzić bezpieczniki...


Bezpieczniki sobie spokojnie odpuść - od razu widać, że przyczyna leży raczej zupełnie gdzie indziej.
Obstawiam że nie działa u Ciebie któryś z czujników odpowiedzialnych za sygnalizację otwarcia/zamknięcia tylnych drzwi lub klapy. Kwestia czy posiadasz Fiestę 3d czy 5d? i pytanie czy masz sygnalizację otwarcia drzwi?
Ewentualnie może być coś nie tak z samym modułem GEM ale to obstawiałbym jako ostateczność.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
shaquy 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd: Kalisz
Wysłany: 21 Lip 2011, 21:29   

Fiesta jest 5d. Sygnalizacji otwarcia nie mam.
Dzisiaj zauważyłem - usłyszałem, że czasem kilka sekund po zamknięciu lub otwarciu jeszcze coś tam strzela w zamku. Podobny dźwięk do normalnego, ale krótszy i cichy.
 
 
Zalew 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 63
Skąd: WGM
Wysłany: 21 Lip 2011, 21:30   

A teraz walnę głupią sugestię: Jesteś pewny, że wszystkie drzwi i klapa bagażnika są dobrze zamknięte? ;/
 
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lip 2011, 22:15   

A przekaźnik do świateł, dobry ?
 
 
shaquy 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd: Kalisz
Wysłany: 21 Lip 2011, 23:20   

Tak, jestem pewien, że wszystkie drzwi są zamknięte. Sprawdzałem jak idiota kilka razy:).
Przyznam się, że na mechanice, czy elektryce auta w ogóle się nie znam, ale...jeśli coś byłoby nie tak z przekaźnikiem to kierunkowskazy w ogóle by nie działały?

Nie działają tylko przy zamykaniu. Awaryjne, lewy, prawy i potwierdzenie zmiany ryglowania są ok.
Tak na chłopski rozum to może faktycznie auto nie widzi, że wszystkie drzwi są zamknięte (w tym przypadku klapa). Tylko co dalej?

Gdy naciskam przycisk klapy nie dzieje się nic, żadnych dźwięków ani reakcji. Pilotem i kluczem otwiera się bez problemu.
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Lip 2011, 11:01   

Tak jak pisałem - najprawdopodobniej winę za wszystko ponosi któryś ze styków w tylnych drzwiach odpowiedzialny za sygnalizację zamknięcia/otwarcia drzwi.
Aby to sprawdzic musiałbys wymusić jakąś zworką sygnał zamknięcia drzwi albo przy samym module GEM albo na wtyczce łączącej karoserie z tylnymi drzwiami.

Co do otwierania tylnej klapy: zacznij od wyjęcia przycisku - do niego powinny dochodzić dwa kabelki - zewrzyj je razem jakimś drucikiem na chwile i zobacz czy działa ewentualnie może być że na jednym kabelku brakuje masy więc możesz wziąść masę i najpierw zewrzeć ja z jednym kabelkiem a później drugim.
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
shaquy 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Inna
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 30 Kwi 2011
Posty: 15
Skąd: Kalisz
Wysłany: 3 Sie 2011, 22:14   

Dzięki chłopaki za pomoc.

Kilka nowych faktów. Przycisk od bagażnika zaczął sam działać tydzień temu. Auto teraz było u mechanika z innymi sprawami. Dziś odebrałem, zabrałem na myjnie ręczną i po myciu, mrugnął przy zamknięciu. Kilka razy sprawdziłem i było ok. Ledwie dojechałem do domu i znowu lipa, a przycisk klapy działa cały czas.



Pytanie. Czy jest gdzieś pod klapą czujnik, który pod wpływem wody pod ciśnieniem jakimś cudem zaczął działać/łączyć?
 
 
AccessX 

Model: Ford Fiesta Mk2`84
Wersja: Classic
Silnik: 1.3/66KM
Imię: Radek
Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 669
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sie 2011, 22:28   

A może gdzieś ci coś nie styka? I dopiero jak jest woda, to robi chwilowe przebicie (połączenie) i działa.
 
 
Zalew 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 63
Skąd: WGM
Wysłany: 4 Sie 2011, 23:17   

Umyj go raz jeszcze i sprawdź czy znowu zacznie działac. Może po prostu nie lubi być brudny.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Dołożenie IC w 1.4 TDCi
bas87 Silniki diesla 26 30 Wrz 2020, 12:32
rosomac


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.