Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK4] Gaśnie na niskich obrotach - 1.3
Autor Wiadomość
Joan 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa i okol
Wysłany: 30 Sty 2010, 17:28   [MK4] Gaśnie na niskich obrotach - 1.3

wiem, wiem, że ten temat był juz poruszany, ale odpowiedzi nie rozwiązują mojego problemu. Mam pytanie: Gasnie mi maszyna przy gwałtownym spadku z wysokich (2500-3000) na niskie obroty - tak sie dzieje na przyklad przy hamowaniu na światłach (wciskam sprzeglo i hamulec i staje. Jak hamuje : na żabkę" to czasem udaje sie wytrwać). Kontrolki w czerwieni i buch. Nawet jadąc dalej siłą rozpędu odpalam silnik i jade dalej. Znajomy mechanik czyści mi co 2-4 tygodnie silnik krokowy, i to pomaga, jezdzi dalej ok przez kilka tygodni. Podobno tam jakieś sadze się osadzają, ale przez 2 dni to chyba sadze sie nei zdazżą osadzić. Ostatnio teraz problem pojawil sie juz po 2 dniach i mam dosc. Nie wymieniał mi do tej pory na nowy bo to wydatek 250 zeta minimum i stwierdzil ze poczekamy. Czy wymiana krokowego zalatwi sprawe? Bo jak wydam kase i sie okaze ze gasnei dalej to mogiła. Może jakieś filtry albo inne cholerstwo? Pomocy Panowie i Panie, za tydzien mam długą wyprawe i troche sie boję. Ktoś miał taki myk? :głowąwmur:
_________________
Joan
Ostatnio zmieniony przez trzeci 30 Sty 2010, 17:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Freeman 
Zarząd / Administrator


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Sławek
Wiek: 41
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 3513
Skąd: Ostrzeszów
Wysłany: 30 Sty 2010, 20:27   

Filtry jeśli nie zmieniałaś dawno to zmień. Sprawdź jeszcze CCP
_________________
Znalazłeś odpowiedź na forum? Daj znać jak usunąłeś problem/usterkę.
Fiesta Klub Polska na YouTube
Planujesz zakup auta lub innej rzeczy? Szukasz porady? Zajrzyj do działu "Przed zakupem"
Pochwal się swoim autem
 
 
 
ramses123 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Trend
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 334
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 30 Sty 2010, 20:30   

wymień silniczek krokowy, wyczyść przepustnice i zmień filtr paliwa, bo może być zabity i dla tego silnik gaśnie bo mało paliwa dostaje jak ciśnienie spada ...
 
 
 
chudy
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2010, 23:21   

mialem to samo, na poczatku rzadko sie zdazalo ale w koncu zrobila sie tragedia i ciezko bylo dojechac z pkt A do pkt B
Wiec tak nad nad pokrywa zaworow wzdluz niej idzie taki gumowy przewód albo go wymacaj albo wujmij lepiej i sprawdz czy sie nie przytopil i pekl u mnie byl przytopiony i wygladal jakby go ktos nozem rozcial, zalozylem drugi caly i po problemie
 
 
Joan 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa i okol
Wysłany: 2 Lut 2010, 12:05   

Nowe fakty: pojechałam na podłaczenie do komputera. Wykazało błędy: czujnik prędkosci własnej pojazdu ( nie chodzi mi prędkościomierz- sprawa świeża), mieszanka za uboga ( bank1) oraz regulacja wysokich obrotów wentylatora. Brak mowy o krokowym. Facet powiedział, że na pewno lambda i krokowy do wymiany. Dlaczego Lambda, skoro nikt przy niej nie grzebał, a grzebanie przy krokowym dawało efekty dłuższe lub krótsze,ale zawsze. Bo wydać kasę można, tylko po co? Co radzicie? Sam krokowy wymienić? Czy z ewentualnei uszkodzoną lambdą da się jechać ?
_________________
Joan
 
 
ramses123 


Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Trend
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Łukasz
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 334
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2 Lut 2010, 16:59   

przecież można wykonać odpłatnie test sprawności sondą lambda. robi się jakiś patent ze szpilką chyba ... dobry elektryk zrobi taki test beż problemu i będziesz wiedział na czym stoisz. a ja radze na bank wymienić krokowca bo ja sobie poczytasz to mnóstwo 1.3 na to cierpi ... :P
jak sonda walnięta to auto więcej pali, wyczyść przepustnice bo pewnie jakimś brudem zawalona ... :(
 
 
 
drjanusz 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 61
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 923
Skąd: Poznań
Wysłany: 2 Lut 2010, 19:14   

ramses123 napisał/a:
wyczyść przepustnice
A nie czasem przepływomierz ;-( :fox:
_________________
Było XR3i
Była Fiesta 1,1i
Fiestynka 1,3...skasowana :((
Zagościł mkV Essi 1.6 Już ni ma.
A teraz Fiesta 2x mkIV 1,3 Endura
W stajni pojawił się Mondeo 1,6 mk1
kolejna zmiana Fokus Kombi 1.6
 
 
 
Joan 

Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączyła: 04 Kwi 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa i okol
Wysłany: 3 Lut 2010, 09:30   

1. Co do sondy lambda - to nie zauważyłam ani większego spalania ( bo chyba byłoby znaczne większe zuzycie) ani też jakiegoś kopcenia w spalinach. Facet coś tam podłączał do sondy i sprawdzał ( pulsujący na czerwono miernik) ale odniosłam wrażenie, że sam nie był pewien.
2. Od czegoś trzeba zacząć - więc krokowiec zamówiony orginał Ford. A z tym się wiąże moje kolejne pytanie do Miłośników F, czy sonda lambda z Mondeo 1.6 z 1993 będzie pasowała do mojej F? Czy można zastsowac tzw "uniwersalną" sonde czy musi być oryginał Forda(chociaż takiego nie znalazłam w necie)? I dzięki za rozwinięcie problemu.
_________________
Joan
 
 
jareczek1980 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 9
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 5 Lut 2010, 11:02   

facet który mi wymienial sonde mowil ze z boshem nie ma problemów a z innymi jest duzo reklamacji, ale wiesz, takie info trzeba dzielic przez 2
 
 
Pawełos666 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Sport
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Ford BMW
Wiek: 37
Dołączył: 15 Cze 2008
Posty: 1139
Skąd: BOSCH CS
Wysłany: 5 Lut 2010, 12:08   

bo z boscha mial towar taniej
_________________
CVH 1.4 FU..'89

Profesjonalna pomoc w doborze świec i kabli zapłonowych, napisz gg 540570 - CVH, HCS / Endura, Zetec
 
 
bukolek 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 40
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 173
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 5 Lut 2010, 12:21   

Na moje to te objawy co napisalas pasuja bardziej do zepsutego VSS'a. Co do sondy lambda to nie bylbym pewien, ze jest walnieta. Latwo mozesz ja sprawdzic - poczytaj troche na forum.
Blad bogatej lub ubogiej mieszanki moze byc konsekwencja wielu innych usterek - np. przeplywka, cpp, natomiast tym ciulom amatorom (pseudomechanikom) nie robi luzne stawianie diagnoz bo to Ty za to placisz. Sam sie juz na tym przejechalem.
_________________

 
 
 
DewREW 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 309
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 13 Lut 2012, 22:04   

mnie rozladował sie akumulator. po naladowaniu i odpaleniu pojawil sie walsnie problem, gdzie obroty faluja, i na postoju, po zdjecui nogi ze sprzegla spadaja do zera. podczas jazdy wszystko ok, do czasu zatrzymania, zazwyczaj sie nie uratuej i silnik zdechnie. przed ladowaniem akumulatora tka sie nie dzialo. jakis pomysl ? zawór bocznikowy wymieniany przed rokiem, swiece nowe, przewody nowe, akumulator pełny. historia dzieje sie na LPG i na PB.
 
 
DewREW 

Model: Ford Fiesta Mk4`99
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 309
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 29 Lis 2012, 20:48   

kuzwa teraz odpiałem klemy na 2 dni, wypiałęm tez przewod od kompa do bezpieczników , ogolnie cala skrzynke i znow mi faluja obroty i gasnie na wolnych. trzeba go jakos rozjezdzic czy cos się zjeb*** ??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 15:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 21:44
keiner
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - lampy MORETTE / WOLF - regeneracja
LOY Tuning stylistyczny 1 6 Cze 2011, 22:16
hubi_2006
Brak nowych postów [MK4] 96 1.3 Endura-e Gaśnie na niskich obrotach.
Deore Mechanika silnika 3 1 Lis 2016, 12:31
Deore
Brak nowych postów [MK3] Gaśnie na niskich obrotach
gdy samochód jest na niskich obrotach gaśnie, gdy daje ostro po pedale gazu - jedzie
megabajt Silniki diesla 3 31 Mar 2010, 06:53
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.