Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: mk3, oswietlenie

Zamknięty przez: szynszyl
26 Gru 2011, 20:26
[MK3] Brak świateł pozycyjnych, stopu po zgaszeniu silnika.
Autor Wiadomość
Sagan 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Legnica
Wysłany: 17 Gru 2011, 12:40   [MK3] Brak świateł pozycyjnych, stopu po zgaszeniu silnika.

Czy w MK3 po zgaszeniu silnika, w położeniu kluczyka tak że gra radio powinny świecić światła pozycyjne? Wcześniej miałem R19 i tam świeciły nawet bez kluczyków, we Fiacie Uno nie świeciły i w tym Fordziku też nie świecą, a z tego co czytałem to chyba jednak powinny. Jakiś tam prąd jest bo radio gra, a świateł pozycyjnych, awaryjnych i stopu brak. Przypomniało mi się, że kostka (przekaźnik?) który powinien być wpięty w przełącznik zespolony u mnie jest wyciągnięty i poprzypinany luzem do jakichś kabli.

To że czasami przy jeździe gasną światła jest prawdopodobnie winą przełącznika zespolonego ? Czy bywały jeszcze inne tego powody?

I już chyba ostatnie póki co pytanie, do czego służy ta czerwona wtyczka pod kolumną kierownicy?
http://img207.imageshack....20111212007.jpg
Ostatnio zmieniony przez bidżej 17 Gru 2011, 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kamil wolski 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 1416
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 17 Gru 2011, 13:20   

Awaryjne i stop na 100% muszą działać, chociażby w momencie wypadku czy holowania muszą być sprawne. Jednym słowem masz rzeźnie w kablach. Przygotuj kilka złotych i jedź do najlepszego elektryka w okolicy niech zrobi porządek.
_________________
było: 104KM 220Nm
jest: 133KM 186Nm
 
 
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 17 Gru 2011, 14:00   

Sagan napisał/a:
Czy w MK3 po zgaszeniu silnika, w położeniu kluczyka tak że gra radio powinny świecić światła pozycyjne?


Pozycyjne powinny świecić nawet po wyjęciu kluczyka i nie ważne czy na przełączniku masz pozycyjne czy mijania. Z tym, że mijania zapalą się dopiero na zapłonie.

kamil wolski napisał/a:
Awaryjne i stop na 100% muszą działać

Stop działa dopiero na zapłonie bez względu na to czy światła są włączone.

Sagan napisał/a:
To że czasami przy jeździe gasną światła jest prawdopodobnie winą przełącznika zespolonego ? Czy bywały jeszcze inne tego powody?

...może też być jakiś luz na stykach, może przekaźnik

Cytat:
I już chyba ostatnie póki co pytanie, do czego służy ta czerwona wtyczka pod kolumną kierownicy?


Prawdopodobnie do czegoś extra, czego nie masz na wyposażeniu samochodu, ale są osoby na tym forum, które lepiej się znają na wolnych wtyczkach.
 
 
 
Sagan 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Legnica
Wysłany: 17 Gru 2011, 15:27   

kamil wolski napisał/a:
Jednym słowem masz rzeźnie w kablach.

Tyle zdążyłem się domyślić. ;) Czyli raczej nie ma sposobu na to żeby sprawdzić samemu w czym może leżeć problem? Wiadomo, że elektryk rozwiąże sprawę ale jak wiemy, wszystko kosztuje.

Rebel napisał/a:
Prawdopodobnie do czegoś extra, czego nie masz na wyposażeniu samochodu, ale są osoby na tym forum, które lepiej się znają na wolnych wtyczkach.

Wnioskuję, po tym białym uchwycie na wtyczce że ona gdzieś była wczepiona, być może do czegoś nawet mogła być kiedyś używana. :D Czy ktoś wie do czego ona służy?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Gru 2011, 20:06   

Sagan napisał/a:
Czyli raczej nie ma sposobu na to żeby sprawdzić samemu w czym może leżeć problem? Wiadomo, że elektryk rozwiąże sprawę ale jak wiemy, wszystko kosztuje.
Nie no my telepatycznie rozkminimy na odległość tę rzeźbę i Ci powiemy co jest namieszane,,, jasne ze można samemu to rozwikłać, tylko trochę wiedzy i umiejętności trzeba posiadać,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bidżej 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Bartek
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 4784
Skąd: Stuttgart
Wysłany: 17 Gru 2011, 22:52   

pod deską rozdzielczą są 2 takie wtyczki, jedna bliżej kolumny kierownicy, druga bliżej radia. służą do zasilania elektryki lusterek, centralnego zamka i czegośtam jeszcze.
_________________
www.twojrobot.blogspot.com
 
 
Sagan 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Legnica
Wysłany: 18 Gru 2011, 00:26   

JoeMix napisał/a:
Nie no my telepatycznie rozkminimy na odległość tę rzeźbę i Ci powiemy co jest namieszane

A ty co przed okresem jestes? O wiedze i umiejetnosci cie nie prosze, tylko może są jakieś sposoby żeby sprawdzić dlaczego to może nie działać. Jako że Fiestę posiadam jak wspomniałem od dwóch tygodni nie znam się na niej i nie wiem czy może to być jakaś błahostka czy komuś się nudziło i pomieszał kable... Jak ci się nie chce to się nie wypowiadaj bo po co?
 
 
Rebel 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Rafał
Wiek: 34
Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 569
Skąd: Kielce
Wysłany: 18 Gru 2011, 12:34   

Sagan... wczoraj żeś się zarejestrował na forum a już skaczesz... Zadałeś pytanie i dostałeś odpowiedź.
...a co do wypowiedzi JoeMix to nie ma co się dziwić. Prawie codziennie trafia się tutaj ktoś z problemem, że coś mu nie działa czy działa źle i jest przekonany, że na forum są wróżki, które z miejsca mu powiedzą co jest nie tak. Rozumiesz o co mi chodzi?
 
 
 
Sagan 

Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 4
Skąd: Legnica
Wysłany: 26 Gru 2011, 16:47   

Rebel napisał/a:
Sagan... wczoraj żeś się zarejestrował na forum a już skaczesz...

Wydaje mi się, że data rejestracji nie zezwala nikomu na jakieś dziwne uwagi w stosunku do mnie.

Rebel napisał/a:
Prawie codziennie trafia się tutaj ktoś z problemem, że coś mu nie działa czy działa źle i jest przekonany, że na forum są wróżki, które z miejsca mu powiedzą co jest nie tak. Rozumiesz o co mi chodzi?

Tak, bardzo dobrze rozumiem o co Ci chodzi. Ale właśnie kolega zakłada z góry, że ja oczekuję takiej odpowiedzi a tak nie jest. Dobrze wiem, że nie powiecie mi 'odkręć siódmą śrubkę pod osłoną kierownicy i tam jest takie coś z takim czymś bez takiego czegoś i to powoduje, że Twoje światła nie świecą', ale czasami zdarza się tak, że coś jest przypadłością jakiegoś modelu (jak np. przełącznik zespolony w fieście) co mogłoby faktycznie sprawiać, że te światła nie świecą. Jeżeli to jest tylko i wyłącznie bajzel w kablach i muszę odwiedzić elektryka to tak zrobię! :)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 26 Gru 2011, 20:26   

rozebrać zespolony. znaleźć czerwony przewód i sprawdzić czy nie jest urwany.
znaleźć opcję szulaj i wpisać przełączni zespolony. czytać i naprawiać..
znaleźć opcję szukaj jak nie zadziała i wpisywać: światła, światła pozycyjne lub wyrazy bliskoznaczne.
na forum nie skakać czy starzy, czy młodzi..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Błąd EAC FAIL, ABS, Brak przebiegu
Czyli problemy z układem ABS itp.
TOMASSS Silniki diesla 1 27 Maj 2012, 11:38
TOMASSS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.