Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK7] Parujące reflektory i wady fabryczne
Autor Wiadomość
bugi86 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.4 16V/90KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Twardawa
Wysłany: 24 Gru 2010, 13:13   [MK7] Parujące reflektory i wady fabryczne

Witam wszystkich posiadaczy nowej Fiesty. Czy ktoremus z was wyzabkowalo oponki z tylu?? czy tylko moja fiesta miala taka wade i jeszcze plastiki przy tej malej szybce z przodu tez trzeszcza i paruja reflektory z przodu i z tylu. oponki reklamowalem i dostalem po 2 miechach nowe od daty reklamacji
Ostatnio zmieniony przez trzeci 24 Gru 2010, 14:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
firefighter1
[Usunięty]

Wysłany: 6 Sty 2011, 12:35   

W mojej Fiescie powyższe usterki w ciągu 2 lat nie wystąpiły. Napisz czy jesteś 1-wszym właścicielem i czy samochód jest z salonu czy z innego zakupu.
 
 
Zalew 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 63
Skąd: WGM
Wysłany: 8 Sty 2011, 21:48   

Nic na oponach ani reflektorach u siebie nie zauważyłem, ale plastiki mam tragiczne. Plastik po stronie kierowcy, własnie przy tej małej szybce odstaje (nie jest wcisnięty tak jak być powinien), było to już raz poprawiane, ale nic nie dało, ponadto strasznie trzeszczy "daszek" nad wyświetlaczem radia i przy okazji jakieś dziwne odgłosy z deski rozdzielczej mniej - wiecej z tego miejsca gdzie jest poduszka czołowa pasażera. Dodam, że auto ma dopiero pół roku, kupione w salonie i przebieg 10 000 km.
 
 
 
corsa98 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 12
Skąd: Zabrze
Wysłany: 10 Sty 2011, 09:38   

No właśnie moja z za zachodniej granicy w wersji TITANIUM wczoraj przekroczyła 20000 km i cisza jak makiem zasiał.Nic nie skrzypi nie stuka jestem z niej bardzo zadowolony jeszcze gdyby mniej paliła to jak dla mnie super drugi samochód w domu.
 
 
Zaku 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: Inny
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 4
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Sty 2011, 09:51   

W mojej Fieście z plastikami zupełny spokój. Nic nie trzeszczy ani nie stuka itp. Auto kupione nowe w Polsce, wersja Gold X czyli tak naprawde Trend. Może znaczenie ma, że tapicerka jest jasno beżowa :) Co do reflektorów też nic złego sie nie dzieje, żadnego parowania. Opony po 10000km też wyglądają normalnie.
 
 
Zalew 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 63
Skąd: WGM
Wysłany: 11 Sty 2011, 10:03   

To tylko ja mam taki sajgon z tymi plastikami? Uważacie, że podlega to pod gwarancję?
 
 
 
firefighter1
[Usunięty]

Wysłany: 21 Sty 2011, 21:08   

ja mam 2560 km i nic nie trzeszczy, tapicerka Soho (morello-bordo). Aha było popiskiwanie z tyłu na poprzecznych nierównościach-wykryłem że to zaczep tylnej kanapy (haczyk który łapie ucho) to te ucho owinąłem folią od dysku twardego żeby metal o metal nie powodował piszczenia, wcześniej była to taśma izolacyjna ale się przecierała. Teraz miałem przegląd po 2 latach i wymienili na gwarancji łączniki stabilizatora bo prawy sie "skończył".
 
 
Zalew 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Mateusz
Wiek: 33
Dołączył: 08 Sty 2011
Posty: 63
Skąd: WGM
Wysłany: 22 Sty 2011, 09:58   

To ja zadam jeszcze głupie pytanie, czy ta plastikowa listwa pod przednim zderzakiem spełnia jakąś funkcje poza ciągłym tarciem o krawężniki i urywaniem się? Mógłbym ją wymontować, ponieważ zaczyna mnie już irytować?
 
 
 
firefighter1
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sty 2011, 16:36   

to fakt, że powoduje ona iż większość wysokich krawężników jest niedostępna ale również dzięki niej wiesz na które lepiej nie wjeżdżać :yyy: . Jej zadanie jest jedno, chroni silnik przed bezpośrednim oddziaływaniem wody, pyłu i piasku czy innych fruwających lotnych rzeczy. Jak ją zdejmiesz to możesz uszkodzić pasek lub alternator który z góry poszedł na sam dół silnika. Można dokupić osłone dolną silnika ale jak się sprawdzi tego nie wiem.
Tak ją wymyślili że nie jest to "hamulec" aerodynamiczny a jej wysokość wystarczy aby większość poderwaną z asfaltu przekierować za oś przednią.
Czyli wbrew pozorom jest ważnym elementem.
 
 
bugi86 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Gold
Silnik: 1.4 16V/90KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 24 Paź 2010
Posty: 9
Skąd: Twardawa
Wysłany: 27 Lut 2011, 10:38   

ja reklamowalem opony dostalem 2 nowe :) reflektory i lapy tylnie tez dostane nowe :) a co do tych plastikow to juz mi robili 2 razy i dalej to samo jest. na opony czekalem ponad 2 miechy az mi laskawie dadza
 
 
 
franek_dolas 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 0.9/35KM
Dołączył: 17 Gru 2010
Posty: 20
Wysłany: 1 Maj 2011, 16:34   

Nie mialem powyzszych problemow. Jedyna wizyta spowodowana byla niewylaczajacym sie wiatraczkiem od klimy ( taki pod glowna konsola ) Przeprogramowanie pomoglo, ale ogolnie czasami go slychac.
Czy wy tez go czasami slyszycie ?
Aha bym zapomnial , od nowosci kierownica leciutko patrzyla w prawo. Regulacja zbieznosc pomogla. Nie wplywalo to na trakcje i opony , draznilo tylko oko ;-)
 
 
Alfx 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Robert
Wiek: 55
Dołączył: 30 Sty 2012
Posty: 12
Skąd: Leszno
Wysłany: 6 Lut 2012, 21:50   

2800 km i żadnych (odpukać) negatywnych wrażeń wizualno słuchowych... ale jeszcze miesiąc nie minął...

Bezawaryjności! (Wam i sobie...) ;)
_________________
No to Jadziem!....
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - czarne reflektory, lampy, przyciemnianie lamp
MK3, MK4, MK5, MK6
LOY Tuning stylistyczny 86 29 Mar 2017, 18:08
barysm
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Reflektory soczewkowe - co zrobić żeby lepiej świeciły
Bzyczek Elektryka ogólna 22 25 Mar 2013, 18:18
MisiekT


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.