Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK6] Ford Fiesta mk6 2004 Nie odpala, szał kontrolek.
Autor Wiadomość
Bory89 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Gold
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Nawodna
Wysłany: 3 Lip 2013, 22:29   [MK6] Ford Fiesta mk6 2004 Nie odpala, szał kontrolek.

Witam

Na wstępie zaznaczę że chodzi o Forda Fieste mk6 z 2004r tj wersja przedliftowa. Auto z silnikiem benzynowym 1.3 o mocy 70KM. Jakiś miesiąc temu podczas normalnej jazdy w aucie zaczeły zapalać się wszystkie kontrolki. Świecą na przemian , jak lampki na choince. Raz jedna, dwie, cztery, wszystkie nie ma reguły. Drugim objawem jest to że auto po zgaszeniu raz odpala normalnie, a raz po przekręceniu kluczyka zapala się kontrolka z symbolem kłódki(immobilizer) co powoduje brak możliwość uruchomienia auta. Odczekając 5min-kilka godzin(nie ma reguły), auto odpala, za chwile znowu nie. Auto należy do mojej mamy. Która mieszka w odległości 5km od granicy z Niemcami. Polscy mechanicy wymienili czujnik położenia wałka(gdyż tak wyświetliło im po podłączeniu do kompa) i się poddali. Po czym nie wiedząc co jest grane bo objawy nie zniknęły. Dlatego moja mama zdecydowała się oddać auto do ASO Forda w Niemczech, gdyż miała znacznie bliżej niż do oddalonego o 70km Szczecina. Niemcy trzymali Auto 2 tygodnie, ponownie wymienili czujnik położenia wałka i wraz z diagnozą skasowali 372 Euro. Po przejechaniu 130 km problem wrócił na nowo. Jesteśmy bezradni. Mama ma auto w które wpakowała już okrągłą sumkę, auto jeździ kiedy chce a nie kiedy musi. Samochodu nie da rady sprzedać, bo świństwa nie wcisnę komuś puki tego nie zrobię. Dlatego mam wielką prośbę do wszystkich Forumowiczów. Proszę o pomoc. Może któryś z was spotkał się z takimi objawami w Fieście lub wie co zrobić. Z góry przepraszam jeśli mój post znajduje się nie tam gdzie trzeba, lub powinien wyglądać inaczej. To mój pierwszy raz na tym forum. Serdecznie pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź.

Poprawiłem temat
Ostatnio zmieniony przez Freeman 3 Lip 2013, 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 3 Lip 2013, 23:18   

Bory89 napisał/a:
mama zdecydowała się oddać auto do ASO Forda w Niemczech, gdyż miała znacznie bliżej niż do oddalonego o 70km Szczecina. Niemcy trzymali Auto 2 tygodnie, ponownie wymienili czujnik położenia wałka i wraz z diagnozą skasowali 372 Euro. Po przejechaniu 130 km problem wrócił na nowo.
Niech naprawiają w ramach reklamacji, skoro spieprzyli robotę...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Bory89 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Gold
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Nawodna
Wysłany: 4 Lip 2013, 11:28   

Uważają że coś innego pali ten czujnik a to nie podlega gwarancji którą objeli swoją naprawe, tak więc dupa...
 
 
luki 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Łukasz
Wiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 1676
Skąd: Kraków/Zakopane
Wysłany: 4 Lip 2013, 12:30   

Ja bym obstawiał przecięty/przegryziony któryś kabel albo i kawałek wiązki
_________________
Jest seFieścina
jest i modneo
KTT- "Klej, Taśma, Trytytki"
 
 
 
Parzych 
Prince of Biłgoraj 2012





Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.6Duratec 100KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 26 Kwi 2007
Posty: 8085
Skąd: WawaTeam/Praga
Wysłany: 4 Lip 2013, 15:14   

Bory89 napisał/a:
Uważają że coś innego pali ten czujnik a to nie podlega gwarancji którą objeli swoją naprawe, tak więc dupa...
Złamasy usunęli tylko skutek a nie przyczynę palenia czujnika, to tak jakby wymienili przepalony bezpiecznik, który po chwili znów się spalił... Powinni poszukać przyczyny spalenia się czujnika i ją usunąć...
_________________
BARDZO PROSZĘ O NIE MĘCZENIE MNIE NA PW (ANI PRZEZ GG) PROŚBAMI DORADZENIA W SPRAWIE ZAKUPU AUTA (ANI W SPRAWACH MECHANIKI/ELEKTRYKI OGÓLNEJ I CAR AUDIO), NIE ZNAM SIĘ I MAM JUŻ DOŚĆ PISANIA TEGO KAŻDEMU!!! OD TEGO SĄ TEMATY W DZIALE "PRZED ZAKUPEM (ORAZ MECHANIKA/ELEKTRYKA/CAR AUDIO)"!!! DZIĘKUJĘ, DOBRANOC...
F16 w obiektywie Krzyśka Palińskiego
 
 
Bory89 

Model: Ford Fiesta Mk6`04
Wersja: Gold
Silnik: 1.3i/70KM
Imię: Michał
Wiek: 35
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 3
Skąd: Nawodna
Wysłany: 4 Lip 2013, 19:59   

Masz racje. Po naprawie udzielili 2 letnią gwarancję na wymienioną część. Ale na przyczynę palenia tego czujnika się wypieli. Dziś do nich dzwoniłem tzn. mój znajomy który zna język niemiecki to powiedzieli że "zapewne" jest to walnięty komputer którego cena wynosi 1700 Euro z wymianą. Ewidentnie w ten sposób próbują nas zniechęcić i zbyć. A myślałem że tylko u nas takie numery są w ASO... masakra nie wiem co robić. ;-(

PS.
Dodam jeszcze że według Niemieckich mechaników z ASO winna jest po naszej stronie gdyż "nieodpowiednio" eksploatowaliśmy auto i w jakiś magiczny sposób woda dostała się do komputera i mogła spowodować jego spalenie/zwarcie. Dodam że auto jest drugim w rodzinie i całoroczne garażowane, więc te herezje są wyssane z palca. Pieniędzy nawet nie liczę że odzyskamy, ale chociaż k*urwa mieliby odwagę przyznać że nie mają bladego pojęcia co jest przyczyną. Bo z tym komputerem w czasie dzisiejszej rozmowy telefonicznej to mnie rozśmieszyli gamonie. Fakt faktem najbardziej interesuje mnie to czy ktoś z was drodzy forumowicze spotkał się z takimi objawami w tym autku i byłby wstanie jakoś pomóc. Jeszcze raz pozdrawiam i liczę na każdą konstruktywną radę.
Ostatnio zmieniony przez Parzych 5 Lip 2013, 00:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK6] Fiesta MK6
Fordy Fiesta VI generacji (2002-2008)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:30
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.