Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
Centralny zamek + sterownik Magicar Fai 820
Autor Wiadomość
pmolik
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lip 2005, 13:56   Centralny zamek + sterownik Magicar Fai 820

witam
Mam pytanie do kogos kto cos takiego juz kiedys montowal lub ma o eletryce wieksze pojecie. Kupilem centralny zamek Terminator AZ3. zamontowalem zgodnie z instrukcja na forum i zameczek elegancko dziala.Potem chcialem podlaczyc pod alarm, ale na forum elektrody dowiedzialem sie ze moj alarm jest za stary i takiej funkcji jak podpiecie do centarlnego zamka nie posiada. Dlatego kupilem w Wieliczce za 85zl centralke alarmu sterowana z pilota, jest to model "Magicar FAI 820"[img]C:\\instrukcja[/img]. W instrukcji jest pokazany schemat podlaczenia. I koles we Wieliczce zaznaczyl mi ze jezeli mam
central tylko na 2 drzwi to podlaczam z jednej wiazki tylko "red" do + i "black" do minus. A z drugiej wiazki podlaczam "orange i blue" czyli otwieranie do kabelka bialego, sterujacego, wychodzacego z centralnego zamka, a przewody "pink" i "green" podlaczam pod brazowy przewod rowniez z centralnego. Zrobilem jak napisalem powyzej i niestety nie rusza silownikow wogole.
Pytanie moje brzmi, czy taki schemat jak przedstawilem jest dobry, tzn czy te przewody do sterowania sa dobrze podlaczone w sensie czy te "blue" i "orange" i "pink" i "green" moga byc puszczone jako jeden przewod???
Wiem ze to pytanie jest z serii "jak chlop krowie..." ale jestem teraz w Kolonii w pracy i chcialem w przerwach to sobie wreszcie zalozyc, wczoraj probowalem i skonczylo sie fiaskiem, a montuje go tylko dlatego ze w Krakowie jak mi jakis serdelek zapieprzyl z fiestuni sama dupe od Kenwooda to rozwalil mi cala wkladke w lewych drzwiach i musze wchodzic przez prawe(po to tez montowalem centralny) i mam "master" w drzwiach prawych :cry: .
Jesli sa potrzebne jakies zdjecia to aparat cyfr mam przy sobie tylko ze to moj drugi post to jeszze nie wiem jak je zalaczyc ale np na maila moge wyslac.
Prosze o pomoc, bo sobie chyba sam nie poradze. Wole zaplacic wplata na konto komus z Was niz niemieckim ble ble ble w warsztacie niewiadomo ile.
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2005, 13:14   

Spokojnie pmolik... prześlij mi na maila schamat alarmu i centrala jak mozesz lub link i rozwiazemy problem :)

Zakladałem Magicar z centralem i śmiga jak mazenie ale nie wiem czy to ten sam.

[ Dodano: Pią Lip 15, 2005 22:24 ]
OK zaczynamy łopatologie :D

Po pierwsze zapomnij o tym co Ci mowil ten koles. Na zdieciu Dscn0062 przyslales mi widok sterownika zamka centralnego i nim sie posluzymy. Tamten kolo Ci tlumaczyl jak podlaczyc silowniki bezposrednio do alarmu.

OK zaczynamy. Ze sterownika wychodzi 6 kabli:

czerwony - zasilanie (+12V)
czarny - zasilanie (masa)
niebieski i zielony - sterowanie otwieraniem i zamykaniem
brazowy - sygnal zamykajacy z alarmu
bialy - sygnal otwierajacy z alarmu

Przewody czerwony i czarny podlaczamy do zasilania a prwnie juz tak masz bo central Ci dziala. Kable niebieski i zielony podlaczamy do silownikow ale to tez juz pewnie masz z powyzszego powodu :)
Pozostaly nam magiczne kable bilay i brazowy i tu wlasnie o nie chodzi tylko i wylacznie.
Musisz jedynie bialy i brazowy kabel ze sterownika centralnego podpiac do niebieskiego i zielonego z centralki alarmu.

Jesli bedzie dzialac odwrotnie tzn otwierac zamiast zamykac to poprostu azmien kolejnosc kabli tzn np
jesli podlaczyles:
brazowy - niebieski i bialy - zielony
to azmien na:
baily - niebieski i brazowy - zielony

I to musi dzialac :)

Jak mimo to nie zatrybi to pisz... POWODZENIA :)
 
 
pmolik
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lip 2005, 16:16   

wielkie dzieki ide podlaczac dzis ok 21 wiec jak wszystko bedzie ok to oczywiscie podziekuje jeszcz raz i oczywiscie punkt za pomoc sie nalezy jak "psu buda". Jeszcze raz wielkie dzieki.
Pozdrawiam Intrudera
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lip 2005, 22:37   

Dostalem PW od Ciebie pmolik... zaraz przeanalizuje jeszcze raz te instrukcje i poszukamy innego sposobu. Co do kontaktu to wole nie podawac telefonu z kilku przyczyn... glowna przyczyna jst to ze zadko kiedy mam wolna chwile zeby przez niego pogadac wiec wole forum jako medium kontaktowe bo odpisuje w wolnych chwilach. Mam nadzieje ze mi to wybaczysz ;)

[ Dodano: Nie Lip 17, 2005 22:34 ]
OK bedziemy postepowac wg diagramu C na instrukcji od centralki sterowania pilotem.
Czyli tak jak poprzednio mowilem laczymy kable bialy i brazowy z niebieskim i zielonym a dodatkowo polaczymy kable:

czarny i bialy podlaczamy do masy zasilania
pomaranczowy i rozowy podlaczamy do +12V zasilania

Teraz juz powinno dzialac. Sorki za te bledy ale ja podlaczalem wczesniej centrala do alarmu Magicar a nie strownika na pilota i dlatego tak wyszlo :]
Ale teraz mam nadzieje ze juz ruszy.

PS jesli nie zadziala sprawdz miernikiem kable niebieski i zielony od centralki zdalnej czy przy otwieraniu i zamykaniu pilotem pojawiaja sie na nich masy OK.

Pozdrawiam i zycze powodzenia

[ Dodano: Nie Lip 17, 2005 22:40 ]
PS zle zinterpretowales to co koles Ci zaznaczyl na instrukcji... z tego co widze to zaznaczone jest zaby podlaczyc przewodu:

rozowy i pomaranczowy do masy zasilania
a przewody niebieski i zielony do bialego i brazowego

Wiec jesli moj drugi sposob nie zadziala to sproboj jeszcze tego.
Napisz pozniej ktory sposob zadzialal ;)
 
 
cipojsza
[Usunięty]

Wysłany: 14 Sie 2005, 15:40   

Może trochę off topic ale też o centralnych...
jaka jest róznica między
centralnym - 4 DRZWI, 2 x MASTER, 2 x SLAVE
a centralnym - 4 DRZWI, 1 MASTER, 3 SLAVE
w pierwszej opcji dwoje drzwi otwierają wszystkie ?
a w drugiej tylko jedne (np kierowcy) ?
Drugie moje pytanie jest takie: jeżeli centralny ma takie opcje jak powyżej to czy wepnę do niego ewentualnie w przyszłości klapę bagażnika ?
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 15 Sie 2005, 22:52   

cium cium napisał/a:
Może trochę off topic ale też o centralnych...
jaka jest róznica między
centralnym - 4 DRZWI, 2 x MASTER, 2 x SLAVE
a centralnym - 4 DRZWI, 1 MASTER, 3 SLAVE
w pierwszej opcji dwoje drzwi otwierają wszystkie ?
a w drugiej tylko jedne (np kierowcy) ?

dokładnie taq jak wyzej
cium cium napisał/a:

Drugie moje pytanie jest takie: jeżeli centralny ma takie opcje jak powyżej to czy wepnę do niego ewentualnie w przyszłości klapę bagażnika ?

zamek bagaznika nie ma nic do centralnego wiec nie wplywaja na siebie w zadnym stopniu
 
 
cipojsza
[Usunięty]

Wysłany: 17 Sie 2005, 10:08   

czyli jezeli mial bym jakis pilot to musial by on miec osobny przycisk do sterowania silownikiem bagaznika... i co wiecej jeszcze jakas centralke co by to obsluzyla i wyslala sygnal do silownika ?
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 19 Sie 2005, 14:38   

O matko! Ileż razy można się pytac o to samo!? Poszukaj w archiwum!!! Ale jedno jest pewne - Magicar umozliwia sterowanie osobnym urzadzeniem z pilota-czyli jesli podepniesz pod to silownik od klapy, to ja otworzysz z pilota-niezaleznie od centralnego!
Profil Facebook
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 22 Sie 2005, 23:34   

jackrzec napisał/a:
O matko! Ileż razy można się pytac o to samo!? Poszukaj w archiwum!!! Ale jedno jest pewne - Magicar umozliwia sterowanie osobnym urzadzeniem z pilota-czyli jesli podepniesz pod to silownik od klapy, to ja otworzysz z pilota-niezaleznie od centralnego!


Odrazu dodam - nie podpinaj na zywca, tylko przez przekaznik, zebys potem nie psioczył - a dokladniej to poszukaj co i jak, tak jak napisal jackrzec !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Magicar 440 + centralny zamek - problem z podlaczeniem!!!
ArekB Elektryka 3 25 Sie 2005, 11:41
Gość
Brak nowych postów Założenie fordowskiego zamka centralnego + Magicar 820
Jak to podłączyć?
amokk Elektryka 10 10 Lip 2007, 23:50
Gość
Brak nowych postów [MK6] Centralny zamek - jaki pilot / zamek ?
Gość Elektryka 7 11 Paź 2010, 23:34
drzeniow
Brak nowych postów Centralny zamek
ths Elektryka ogólna 0 7 Sty 2015, 12:35
ths
Brak nowych postów Centralny zamek
kazi Elektryka 5 27 Lis 2006, 23:07
kazi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.