Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[Ogólny] Zakłócenia w radiu przy pracującym silniku
Autor Wiadomość
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2006, 09:30   [Ogólny] Zakłócenia w radiu przy pracującym silniku

Ja wiem że moje car audio to chebelek i kupka (Sony XR 3202) ale gra.Niestety jak puszczę kasetkę to słychać bziuczenie w głośnikach które raz jest głośniejsze (jak wysokie obroty) raz ciche (jak niskie obroty silnika).Jest na to jakaś rada? Jakiś filtr żeby to wyciszyć?

Pozdro 4 all
Ostatnio zmieniony przez trzeci 6 Sty 2014, 11:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
andrew
[Usunięty]

Wysłany: 20 Lut 2006, 10:12   Re: Zakłócenia

Rangers76 napisał/a:
Ja wiem że moje car audio to chebelek i kupka (Sony XR 3202) ale gra.Niestety jak puszczę kasetkę to słychać bziuczenie w głośnikach które raz jest głośniejsze (jak wysokie obroty) raz ciche (jak niskie obroty silnika).Jest na to jakaś rada? Jakiś filtr żeby to wyciszyć?

Pozdro 4 all

witam mam pytanie czy to tylko sie dzieje jak puscisz kasete ? Jezeli tylko tak ,to masz zwarcie na kabelkach i masa gdzies sie styka >Daj przewody bezposrednio z akumulatora pradowy i mase i posprawdzaj przewody głosnikowe.A jezeli ch odzi ofiltry to sa takowe przeciw zakłoceniowe mozesz zastosowac > a jezeli to nie pomoze to wymiana glowicy ;/ ;/ pozdro Andrew
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lut 2006, 21:18   

Podepnę się pod temat: czy aby pozbyć się takich zakłóceń w radiu wystarczy dać na zasilaniu jakiś większy kondensator elektrolityczny? Jeśli tak to mniej więcej jakiej pojemności?
 
 
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2006, 13:20   

No właśnie jakiej to mniej więcej jakiej pojemności?
 
 
andrew
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2006, 17:19   

[quote="Rangers76"]No właśnie jakiej to mniej więcej jakiej pojemności?[/quote
witam to wszystko jest uzaleznione moca twojego basu jaka ma impedencje a zeby stwierdzic jaki potrzebujesz kondensator to musisz podac wzmacniacze i głosniki ich moc ale spokojnie wystarczy2F tak mysle bo nie masz wiecej niz wzmaki1800watt
 
 
Rangers76
[Usunięty]

Wysłany: 24 Lut 2006, 13:36   

Podłącze sobie bezpośrednio z aku
Dzięki za info
Narka
 
 
maattii666
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lut 2008, 17:44   

hej u mnie taki problem pojawił sie niedawno. jak przyciszę radio to słychać buczenie potem jak podgłosze to nawet gra tylko ze o wiele słabiej niż przedtem. ma ktoś jakiś pomysł???
 
 
jez733 


Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Sebastian
Wiek: 35
Dołączył: 23 Cze 2007
Posty: 201
Skąd: Pogorzela
Wysłany: 8 Lis 2008, 22:34   

Ja mam inny problem.. ( ale jednak podobny ) mianowicie zaraz po podłączeniu wzmacniacza miałem ten problem: kiedy auto stoi z wyłączonym silnikiem radio i wzmacniacz grają czyściutko... kiedy odpalę auto w głośnikach podłączonych pod wzmacniacz słychać gwizdanie równe z obrotami auta, dodaje gazu gwizdanie powiększa się ( znajomi się śmieją że mi turbina gwiżdże ) kiedy miałem podłączoną tylko tubę to nie było to takie uciążliwe, teraz kiedy mam jeszcze soprany to już nie mogę znieść tego gwizdu...

I moje pytanie, czy zastosowanie tego filtra na kablu + który idzie do wzmacniacza pomoże i zlikwiduje te gwizdy? ( + do wzmacniacza mam pociągnięty bezpośrednio z akumulatora )
_________________
 
 
 
szogoon 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Przemek
Wiek: 38
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 374
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Mar 2009, 19:55   

widzę, że nikt nie odpowiedział koledze jez733 ;-(
a ja mam ten sam problem... pociągnąłem kable z akumulatora (plus i minus)
kupiłem filtr, podłączyłem pod niego radio + wzmacniacz -> dalej buczy
podłączyłem sam wzmacniacz -> dalej buczy

więc już nic nie rozumiem :-/

jeśli się ustawi input level odpowiednio niski to buczenie znika, tylko, że wtedy wzmacniacz wzmacnia sygnał mniej niż wzmacniacz w radiu ;-(

--edit--

sprawdzić kondensator altka ?
czy może poprostu oddać go do regeneracji ?
 
 
 
MARKONI 100 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CL
Silnik: 1.0/45KM
Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 11
Skąd: SOSNOWIEC
Wysłany: 11 Kwi 2009, 12:36   

Miałem podobny problem jak koledzy, podłaczyłem zasilanie radia bezpośrdnio z akumulatora ale niestety nie dało to oczekiwanego rezultatu, zmieniałem tez antene bo mam dwie i dalej to samo, dzieje sie tak tylko na radiu gdy gra kaseta jest ok.
 
 
 
bzyss 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Mikołaj
Wiek: 32
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Tarnów
Wysłany: 6 Sty 2014, 08:51   

Witam, przepraszam że odświeżam, ale problem występuje też u mnie, już od kilku lat i chciałbym go jakoś rozwiązać. Na wzmacniaczu, a także na CB wpiętym w zapalniczkę słychać przebicie adekwatne do obrotów. Od wymiany pompy paliwa słychać jeszcze jedno dodatkowe bziuczenie.

Proszę o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 21:55
trzeci
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów zakłócenia w radiu
Gość Car Audio i CB 6 14 Gru 2005, 17:36
robczo
Brak nowych postów Pomoc przy radiu w mk2
Geon Car Audio i CB 2 3 Maj 2005, 19:17
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.