Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[mk7] prośba o opinię
Autor Wiadomość
rasputin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 16 Kwi 2014, 09:22   [mk7] prośba o opinię

witam,

bardzo proszę o opinię nt poniższego modelu Fiesty:

http://otomoto.pl/ford-fi...-C32860958.html

pzdr
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 16 Kwi 2014, 10:31   

było juz wystawione za 33 tysiące, teraz za niecałe trzydzieści, widać chętnych brak, przy takiej kwocie to i tak musiałbyś sprawdzić na jakimś serwisie, innej opcji nie widzę
_________________

 
 
rasputin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 16 Kwi 2014, 10:52   

dziękuję bardzo za informację. a może któryś z forumowiczów oglądał w takim razie na żywo? mam kawałek Polski do przejechania, żeby obejrzeć
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 16 Kwi 2014, 11:01   

nie do konca tak jest :)Ja takze sprzedaje i jest sporo telefonow .Często rozmowca zaczyna dam 20 tys - wtedy dziękuję i odkładam sluchawkę.Kupców dzielę na pytających (marudy)i kupujących ,ktorzy widzą auto na żywo i podejmują decyzję.Każde dobre auto znajdzie nabywce ale jest to kwestia czasu.Szczegolnie wersje sport są dla "indywidualnego"klienta i trzeba cierpliwie czekac na tego właściwego:)
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Kwi 2014, 11:06   

Kurczę tak z opisu to fajnie wygląda.
Z drugiej strony brak konsekwencji. Niby wszystko jak fabrycznie, a potem mowa o wymianie przewodów "na wszelki wypadek". Czy rzeczywiście są z nimi problemy żeby je ot tak wymieniać ?
Pisze, że przycisk od ESP, a z tego co tutaj na forum przeczytałem to takowego nie było fabrycznie montowanego ???

[EDIT]
artax napisał/a:
Szczegolnie wersje sport są dla "indywidualnego"klienta i trzeba cierpliwie czekac na tego właściwego:)


Popieram. Jak sprzedawałem Corolle TS to myślałem, że w życiu jej nie sprzedam. Suma summarum był tylko jeden gość, który się poważnie zainteresował i ją w końcu kupił. Ale trwało to trochę :( To jest cholernie trudne. Jak cena za wysoka to źle, jak się zejdzie to potem są takie opinie "o coś nie tak bo schodzi z cena" albo "e cena za niska, coś musi być nie tak z autem".
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 16 Kwi 2014, 11:16   

FFDriver napisał/a:
Z drugiej strony brak konsekwencji. Niby wszystko jak fabrycznie, a potem mowa o wymianie przewodów "na wszelki wypadek". Czy rzeczywiście są z nimi problemy żeby je ot tak wymieniać ?


mnie też śmieszą takie opisy, wymieniłem to i to, a teraz sprzedaję, zawsze jest jakiś powód sprzedaży auta, a na czysta logikę nikt nie inwestuje w auto które ma sprzedać, gdyby tak było z przyjemnością by sie kupowało bez sprawdzania ... :-)
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Kwi 2014, 11:38   

TSRules napisał/a:
zawsze jest jakiś powód sprzedaży auta


Z tym to różnie bywa. Ja TS'a sprzedawałem chyba jak miał z 60kkm ledwie zrobione. Po prostu rodzina się powiększyła i przestało się sprawdzać takie auto, szczególnie, że paliło jak smok do 15litrów !!
Civi'a TypeS sprzedawałem jak miał ledwie 2 i pół roku z przebiegiem nie wiem czy 60km bo się nie sprawdził.
Auta bez wad w idealnym stanie.
W końcu każde auto trzeba kiedyś sprzedać :D
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:13   

tylko teraz takie czasy że trzeba być bardziej na nie, niż na tak, może gdyby polskie prawo było bardziej przyjazne dla kupujących to nie byłoby kręcenia przy sprzedaży, bo byłaby odpowiedzialność większa
_________________

 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:19   

osobiście auta zmieniam co 2-3 lata.Dla zasady, bez powodu.Nigdy nie kupowałem nowego bo przy moim podejściu nie ma to sensu,Zbyt duza utrata wartości nowego po 2-3 latach:)
p.s.TsRules mija termin wymiany plynu hamulcowego i wbrew twojej teorii w piątek jade do serwisu na wymianę.Masz jakąś teorię na ten temat <???> ze to dziwne itp.Olej takze wymienilem jak zwykle na Motula a mogłem wlać jakiś badziew-dziwne prawda!?
pzdr
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:38   

ale czemu dziwne ? nie rozumiem za bardzo ...
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:46   

artax spokojnie TSRules ma niestety rację :( Takich jak ja czy Ty jest zdecydowana mniejszość :(
Ja mniej więcej również sprzedaje auta co około 3 lata ale dlatego, że robię nimi po 70kkm rocznie i po 3 latach mają ponad 200kkm przejechane (dlatego też kupuje tylko nowe). Jak sprzedaje to rozmawiam z ludźmi i często nie chcą mi wierzyć w moje zapewnienia i podają przykłady jak inni ich oszukali i co im obiecywali, a rzeczywistość była zgoła odmienna :(
Raz już miałem sprzedawać jedno autko ale jeszcze wypadł mi przegląd. Normalnie go zrobiłem. Na dodatek wyszło, że trzeba coś tam wymienić w zawieszeniu co kosztowało kilkaset zł. Zrobiłem to choć wiedziałem, że za tydzień może auta już nie będę miał. Ale ilu ludzi tak robi ?????? Powiedziałbym, że nikt normalny ozor
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 16 Kwi 2014, 12:56   

FFDriver zaiste to miałem na myśli, a propo zmieniania płynów w aucie, często klient mówi zmieńcie mi na to i na to, a serwis i tak "leje z beki" co ma na stanie, a na fakturze jest super wypas, bo i tak zasadniczo nikt nie sprawdzi :ok:
_________________

 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Kwi 2014, 13:08   

TSRules napisał/a:
... a propo zmieniania płynów w aucie, często klient mówi zmieńcie mi na to i na to, a serwis i tak "leje z beki" co ma na stanie, a na fakturze jest super wypas, bo i tak zasadniczo nikt nie sprawdzi


Będzie Pan zadowolony ... :ok:

Dlatego lepiej przywieźć swój :)
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 16 Kwi 2014, 15:01   

artax napisał/a:
p.s.TsRules mija termin wymiany plynu hamulcowego i wbrew twojej teorii w piątek jade do serwisu na wymianę.Masz jakąś teorię na ten temat <???> ze to dziwne itp.Olej takze wymienilem jak zwykle na Motula a mogłem wlać jakiś badziew-dziwne prawda!?



Ja wychodze z założenia, że "opuszczce panu 100zł na wymiane płynu hamulcowego, zamiast wlewać gówno".
 
 
rasputin 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 3
Skąd: Dzierżoniów
Wysłany: 16 Kwi 2014, 15:08   

wracając do głównego tematu powyższego wątku, czy ktoś ma jakieś wartościowe informacje dotyczące auta z pierwszego postu? dziękuję za dotychczasowe podpowiedzi
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 16 Kwi 2014, 15:26   

FFDriver napisał/a:
Pisze, że przycisk od ESP, a z tego co tutaj na forum przeczytałem to takowego nie było fabrycznie montowanego ???
Chyba źle czytałeś ;)
Wersja Sport ma fabrycznie wyłącznik ESP (choć były przypadki że ktoś nie miał), ja mam takowy u siebie (artax, o ile pamiętam gdzieś pisał że też ma).

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w wersji Titanium też sobie taki założyć (wtyczka jest prawdopodobnie pod zaślepka, Ty chyba tam masz przyciski od parktronika). Trzeba tylko załatwić sobie przycisk. grzesiek646, już to zrobił i pisał o tym na forum, jak chcesz wiedzieć więcej przeczytaj jego temat .
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
artax 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Darek
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2011
Posty: 393
Skąd: Świdnica
Wysłany: 16 Kwi 2014, 16:15   

michal77 napisał/a:
FFDriver napisał/a:
Pisze, że przycisk od ESP, a z tego co tutaj na forum przeczytałem to takowego nie było fabrycznie montowanego ???
Chyba źle czytałeś ;)
Wersja Sport ma fabrycznie wyłącznik ESP (choć były przypadki że ktoś nie miał), ja mam takowy u siebie (artax, o ile pamiętam gdzieś pisał że też ma).

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w wersji Titanium też sobie taki założyć (wtyczka jest prawdopodobnie pod zaślepka, Ty chyba tam masz przyciski od parktronika). Trzeba tylko załatwić sobie przycisk. grzesiek646, już to zrobił i pisał o tym na forum, jak chcesz wiedzieć więcej przeczytaj jego temat .


jesli auto jest fabryczną wersją sport to musi mieć wyłącznik ESP.
pzdr

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2014 16:19 ]
TSRules napisał/a:
FFDriver zaiste to miałem na myśli, a propo zmieniania płynów w aucie, często klient mówi zmieńcie mi na to i na to, a serwis i tak "leje z beki" co ma na stanie, a na fakturze jest super wypas, bo i tak zasadniczo nikt nie sprawdzi :ok:


ja do serwisu jadę ze swoimi plynami .Kupuje oryginalne w internecie.Tak samo olej.Nie będę im dawał zarobić razy 2 :)Jesli ty robisz tak jak piszesz wyżej to twoj problem ,To ja decyduje co jest lane do auta a nie wymieniacz z serwisu.
_________________
Jest 115 KM i 256 Nm :)
 
 
FFDriver 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 636
Skąd: stąd
Wysłany: 16 Kwi 2014, 17:51   

michal77 napisał/a:
Chyba źle czytałeś


Mea culpa. Ponieważ właśnie czytałem ten wątek o dokładaniu to myślałem, że normalnie nie ma tego przycisku.

michal77 napisał/a:
Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w wersji Titanium też sobie taki założyć (wtyczka jest prawdopodobnie pod zaślepka, Ty chyba tam masz przyciski od parktronika). Trzeba tylko załatwić sobie przycisk. grzesiek646, już to zrobił i pisał o tym na forum, jak chcesz wiedzieć więcej przeczytaj jego temat .


No tak, nie wiem tylko czy właśnie nie nakombinowali coś w polifcie. Rzeczywiście obok mam przycisk od parktronika i ten od ESP dobrze by się komponował ale u mnie ESC normalnie wyłącza się przez komputer. Oczywiście przycisk to tylko jeden ruch, a w kompie trzeba ze 3 ale bez przesady :D

Tak czy siak musiałbym najpierw wszystko otworzyć żeby zobaczyć czy jest tam w ogóle przygotowane wyprowadzenie w polifcie, a nie chce tego rozbierać żeby coś nie połamać :(
_________________
--<< Moja Fiesta - kliknij tutaj >>--
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Prośba o sprawdzenie *VIN*
Gość Hyde-Park 2462 13 Kwi 2024, 00:35
vegetagt
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK7] Fiesta MK7
Fordy Fiesta VII generacji (2009-....)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:28
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] Wersje wyposażenia - mini FAQ
Mini FAQ o tym jak rozpoznać wersję wyposażenia MK7
FFDriver Przed zakupem 9 21 Kwi 2022, 12:22
ambienT
Brak nowych postów Przyklejony: [MK7] FAQ - Przycisk otwierania klapy - NAPRAWA
Instrukcja demontażu tapicerki klapy oraz naprawy mikrowłącznika - przycisku otwierania klapy w mk7
Kam1l Elektryka ogólna 21 30 Sty 2019, 11:45
jonson22
Brak nowych postów [MK7] Prośba o opinię - Fiesta z Warszawy
Daniel-88 Przed zakupem 2 4 Wrz 2017, 10:48
Daniel-88


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.