Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[mk8] zakup w salonie
Autor Wiadomość
poziomka 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączyła: 21 Lis 2019
Posty: 4
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 21 Lis 2019, 18:28   [mk8] zakup w salonie

Witam,

Przepraszam jeśli napisałam w złym dziale.

Zdecydowałam się na wymianę mojej starej Fiesty mk6 na nową.
Po kontakcie z salonem Forda w Gdyni zaczęłam się zastanawiać czy to był dobry pomysł.
Zdecydowałam się na wybór już gotowego samochodu. W ramach wyprzedaży zaproponowano mi wersję Sync Edition 85 km, z dodatkowym wyposażeniem:
- podłokietnik
-przyciemniane tylne szyby,
- kierownica skórzana,
- koło zapasowe
- lakier Frozen White

Samochód w cenie 52.500. Myślę , że cena jest ok ale zastanawia mnie to, że przed wyprzedażą rocznika, inny sprzedawca zaproponował mi dokładnie tak samo skonfigurowany samochód droższy tylko o 400 zł. Ja rozumiem, że dla części społeczeństwa to jest tylko mały, tani samochodzik ale czy za samochód który za miesiąc będzie już starym rocznikiem, cena rabatu nie powinna być trochę wyższa?

Nie wiem czy takie podejście do klienta jest w każdym salonie Forda ale ja w tym w Gdyni miałam wrażenie, że nie zależy im na sprzedaży takich modeli jak Fiesta. A może po prostu wybrałam za tanio skonfigurowany samochód?
W VW czy Renault można dostać rozsądny upust na opony, pakiety serwisowe, dodatkowe rabaty, w Fordzie sprzedawca nie wyszedł z żadną propozycją. Nawet nie jest w stanie zadzwonić z informacją czemu przygotowanie dokumentów do rejestracji tak się przeciąga. Po prostu 0 kontaktu ze strony salonu.

Nie wiem czemu uparłam się tak na tą Fiestę.
Zastanawiam się czy zrezygnować i poszukać gdzieś indziej czy dalej czekać na dokumenty i kontakt z salonu.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 21 Lis 2019, 19:04   

Siema,
policzyłaś ile tak wyposażona fiesta kosztuje wg cennika? Jaka jest różnica w stosunku do zaproponowanej ceny? Ma grzanie przedniej szyby, kierownicy i inne BARDZO przydatne funkcje?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
poziomka 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączyła: 21 Lis 2019
Posty: 4
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 21 Lis 2019, 21:01   

Tak, sprawdziłam na stronie Forda ile kosztowałaby tak skonfigurowana Fiesta. Wyszło ok tysiąc zł. więcej niż w salonie. Tylko, że ceny ze strony od co najmniej 2 miesięcy się nie zmieniły. Więc sądziłam, że na wyprzedaży rocznika różnica w cenie będzie większa.
Porównałam ceny Fiesty w ogłoszeniach innych salonów Forda. Są zbliżone ale z lepszym lakierem. Tylko nie wiem czy w takich ogłoszeniach salony nie zostawiają sobie jeszcze pola do negocjacji ceny.

Zapomniałam dodać, że jako dodatkowe wyposażenie jest jeszcze pakiet Comfort 1, czyli grzanie przedniej szyby i siedzeń. Nie ma podgrzewanej kierownicy.
Ogólnie wyposażenie nie jest takie złe, wersja Sync ma w standardzie czujniki parkowania z tyłu. Chociaż gdybym konfigurowała samochód to dołożyłabym jeszcze LEDy.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 22 Lis 2019, 00:57   

Wyprzedaż rocznika to będzie po nowym roku,,, tak, teraz to modne że na 2 miesiące przed końcem 2019 roku, jest wyprzedaż 2019,,, prawdziwe promocje i zniżki się zaczną jak auto będzie miało faktycznie "rok w papierach" o ile coś jeszcze będzie,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 23 Lis 2019, 10:15   

Poziomka, TYLKO tysiąc złotych rabatu od cennika daje Ci dealer na auto z placu??? Ja dostałem ok 12 tysięcy na nowy model i to w dodatku do produkcji pod MOJE preferencje.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 23 Lis 2019, 18:47   

Może niech Ci dealer skonfiguruje fiestę taką jak chcesz z tymi ledami, może coś utargujesz. Nie pamiętam już za bardzo ale wtedy gdy kupowałam auto to wyszło mi ciut taniej niż z konfiguratora. Zasadniczo im tańszy samochód tym mniej na tobie zarobią, żeby mieli zejść znacznie z ceny. Też mam synca i nie nawojowałam się za bardzo. :)
_________________
Fiesta 2018 -1.1L Duratec TI-VCT PFI 85PS, Moondust Silver (metalik)
 
 
poziomka 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączyła: 21 Lis 2019
Posty: 4
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 23 Lis 2019, 21:36   

człowiek uczy się przez całe życie, myślałam że za samochód z placu zapłacę mniej niż za skonfigurowany.
Ciekawe czy przy odbiorze samochodu będę mogła coś jeszcze utargować.
Byłam u kilku dealerów i tylko w Fordzie nie zaproponowano żadnych dodatkowych pakietów serwisowych, dodatkowej gwarancji, rabatu na opony itp. Nie wiem czy to polityka tego salonu. Z drugiej strony ja też nie mam talentu do targowania się :)
 
 
cellwars 

Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 15 Wrz 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 15 Wrz 2020, 10:36   

Ja dostałem ok 12 tysięcy na nowy model i to w dodatku do produkcji pod moje preferencje...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK8] odbiór samochodu w salonie
poziomka Hyde-Park 10 4 Gru 2019, 20:35
Frauka
Brak nowych postów [MK8] zakup
tantal Przed zakupem 3 23 Wrz 2018, 17:53
nowy1
Brak nowych postów [MK8] Kupię fiestę MK8 najlepiej wersję ST-Line do 50 tyś
mariobross17 Kupię 0 13 Wrz 2022, 10:34
mariobross17
Brak nowych postów [MK8] MK8 ST Line kolejna fofi w kolekcji modellla
modell1 Nasze auta 33 30 Lip 2022, 22:16
modell1
Brak nowych postów [Mk8] Sprzedam dolot Airtec do MK8 1.0/1.0 Hybrid
ichevonb Sprzedam 0 26 Kwi 2022, 16:06
ichevonb


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.