Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
Magicar 440 + centralny zamek - problem z podlaczeniem!!!
Autor Wiadomość
limak8
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sie 2005, 19:32   Magicar 440 + centralny zamek - problem z podlaczeniem!!!

Witam

mam autoalarm ktory moim zdaniem mam polaczyc w nastepujacy sposob:



do czego podlaczyc 'zolty +12V po stacyjce'?? Do kabla idacego do rozrusznika jako odciecie?? A moze to jest czujka, ktora umozliwoa automatyczne zamykanie dzwi po przekreceniu kluczyka? Jezeli tak to gdzie to podpiac?

'pomaranczowy przekaznik blokady' - moze ten idzie do rozrusznika jako odciecie???

Do czego jest 'zielony dzwi+' i 'fiolet dzwi-'. Po co one???

Moglibyscie powiedziewc co robic z reszta tzn. 'swiatla stop, 2 kanal , 3 kanal, klapy'!!!

z gory dzieki za pomoc

[ Dodano: Sro Sie 24, 2005 7:39 pm ]
Jeszcze jedno pytanko. Razem z zestawem dostalem pewna czesc, z ktora nie wiem co zrobic. Jest mala szescienna kostka z opisem REC LD-12P 40A/30A 12VDC

Wychodza z tego 4 kable: zolty pomaranczowy i 2 czerwone. Po co to i gdzie to idzie???
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 24 Sie 2005, 20:08   Re: Magicar 440 + centralny zamek - problem z podlaczeniem!

do czego podlaczyc 'zolty +12V po stacyjce'?? A moze to jest czujka, ktora umozliwoa automatyczne zamykanie dzwi po przekreceniu kluczyka? Jezeli tak to gdzie to podpiac?

- Nie wiem czego nie rozumiesz w stwierdzeniu +12V po stacyjce... masz racje jest to po do aby alarm wiedział że w aucie jest właczony zapłon/silnik dzięki temu np. właśnie zamykają sie automatycznie dzwi, czy autoalarm nie zazbraja się samoczynnie po rozbrojeniu - podłaczyć to najlepiej własnie pod stacyjke (przylutować do stacyjki) do przewodu na któym się pojawia napięcie w chwili kiedy zapalają się kontrolki na zwgarach - przewód ten bedzie właśnie prawdopodobnie również koloru zółtego (na czerwonych 12V jest zawsze, na zółtych po właczeniu zapłonu)

'pomaranczowy przekaznik blokady' - moze ten idzie do rozrusznika jako odciecie???

- powinno być w instrukcji alarmu napisane co to jest za przewód... moze na nim się pojawiać napięcie w chwili alarmu albo własnie moze ono znikac - trzeba by zmierzyć... takim przewodem najczęsciej steruje się odcięciiem zapłony albo cos, zazwyczaj poprzez przekaźnik

Do czego jest 'zielony dzwi+' i 'fiolet dzwi-'. Po co one???

- to tez powinno być napisane w instrukcji moze być ze jedne to drzwu kierowcy, a drugi to reszta dzwi, ale mówie odzyłąm do instrukcji gdyż tak ot mogę zgadywac tylko...

Moglibyscie powiedziewc co robic z reszta tzn. 'swiatla stop, 2 kanal , 3 kanal, klapy'!!!

- ponownie odsyłam do instrukcji... światłą stop zapewne trzeba podłaczyć pod swiatłą stop, a klapy pod czujniki od przedniej i tylnej maski - ale ponownie zgaduje

Jeszcze jedno pytanko. Razem z zestawem dostalem pewna czesc, z ktora nie wiem co zrobic. Jest mala szescienna kostka z opisem REC LD-12P 40A/30A 12VDC

- jest to pewnie przekaźnik, o którym pisałem wczesniej

Wychodza z tego 4 kable: zolty pomaranczowy i 2 czerwone. Po co to i gdzie to idzie???

- w instrukcji powinno być napisane...

PS Jak nie ma tego wszystkiego w instrukcji to kupiłeś jakieś badziewie a nie alarm :cry:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
limak8
[Usunięty]

Wysłany: 24 Sie 2005, 20:37   

Mam nadzieje ze badziwie to to nie jest, ale w instrukcji tego nie ma. Dlatego wlasnie zadaje te pytania.
 
 
ArekB
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2005, 11:41   

12 V po stacyjce wyjasnil Ci JoeMix;
przekaznik blokady powinien byc podlaczony do przekaznika, ktory z kolei bedzie odcinal Ci np zaplon (ale nie koniecznie - zaplon najlatwiej, poszukaj na forum sa na ten temat informacje); mozesz np do stykow tego przekaznika rozciac i podlaczyc ten sam przewod do ktorego podlaczyles 12V po stacyjce ( tu uwaga zeby to rozciecie z przekaznikiem schowac gleboko tak zeby potencjalny zlodziej latwo sie nie zorintowal gdzie to odciecie jest umieszczone - ale to juz twoja pomyslowosc);kostka o ktorej piszesz to wlasnie ten przekaznik czerowne podlaczasz w miejscu przeciecia kabelkow, a zolty (laczysz z tym co wchodzi 12 v postacyjce) i pomaranczowy pod centralke alarmu
drzwi + i - sa po to aby alarm "wiedzial" ze drzwi zostaly otwarte uzywa sie tylko jednego w zaleznosci od tego czy wlaczniki drzwiowe sa zwierane do + czy do -; u ciebie do - ten kabelek najlatwiej podlaczyc do tego ktory idzie do lampki wlaczajac ja podczas otwarcia drzwi;
swiatla stop - pod wlacznik swiatel stop przy pedale stopu - przydatne w przypadku gdychcesz miec zamykanie drzwi po nacisnieciu stopu ( mozna wybrac albo po stopie albo po zaplonie);
2 kanal, 3 kanal - mozna podlaczyc dodatkowe urzadzenia - np. silownik otwierania klapy bagaznika z pilota, ewentualnie suszarke do wlosow w celu ogrzania samochodu w zimowe poranki
klapy - jak pisal Joe pod czujniki otwarcia przedniej lub tylnej maski
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Centralny zamek + sterownik Magicar Fai 820
Kacper Elektryka 8 22 Sie 2005, 23:34
Gość
Brak nowych postów [MK3]Centralny zamek-problem
Gość Elektryka 5 5 Lut 2009, 16:10
Freeman
Brak nowych postów [MK3] Centralny zamek problem.
Gość Elektryka 3 11 Mar 2009, 16:59
Maki
Brak nowych postów [MK5] Centralny zamek, problem z siłownikiem
chris2000 Elektryka 0 5 Maj 2012, 14:36
chris2000
Brak nowych postów problem elektryczne szyby i lusterka + centralny zamek
problem elektryczne szyby centralny
nusz1985 Elektryka ogólna 1 8 Maj 2017, 17:37
jackrzec


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.