Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] 1,4 Duże spalanie + pare innych drobnostek
Autor Wiadomość
mateusz999 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: poznań
Wysłany: 10 Lis 2009, 20:34   [MK3] 1,4 Duże spalanie + pare innych drobnostek

Problem jest następujący autko jakoś dziwnie dużo pali jest to silnik 1,4 73konie jeżdżąc w mieście po Poznaniu autko za 20zł robi około 60 km a może i nawet mniej to wychodzi prawie 9l na setke. Zmieniam biegi przy 2000. 2500 obrotów. Co jest grane? dodatkowo zaobserwowałem 2 rzeczy które mnie niepokoją a mianowicie silnik wytwarza dosyć dużo pary jak przyłoży się rękę koło tłumika na parę sec jest cała mokra, 2 sprawa to ogrzewanie działa trochę za słabo. Temp silnika po przejechaniu około 5km jest na "M" lecz jak stoi się w korku dosyć długo to potrafi dojechać do skraju "N" a i tak w aucie nie będzie buchać ciepłem. Proszę o pomoc
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 10 Lis 2009, 22:25   

Duże spalanie? Przy silniku 1.4 9l/100km po mieście przy w miarę spokojnej jeździe to norma, z tą parą to może być związane z niską temperaturą teraz, a no i żeby Ci "buchało ciepłem" to musiał byś klimatyzację mieć nie wymagaj ideału od 19 letniego auta.
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 11 Lis 2009, 12:53   Re: 1,4 Duże spalanie + pare innych drobnostek

mateusz999 napisał/a:
autko za 20zł robi około 60 km a może i nawet mniej to wychodzi prawie 9l na setke.


takie pomiary spalania, to nie są żadne pomiary..równie dobrze możesz wróżyć spalanie z fusów, albo szklanej kuli...
Zalej do pełna, przejedź 100km, zalej do pełna. Wtedy będziesz wiedział ile ci pali. Takie pomiary że za 20zł teraz jedziesz 60km a 3 miesiące temu za 20zł przejeżdżałeś 85km, to żaden dowód...wystarczy zmiana ceny paliwa i za 20zł wtedy a teraz wlejesz inna ilość...a średnie spalanie się nie zmieni...
 
 
mateusz999 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: poznań
Wysłany: 11 Lis 2009, 13:43   

Powiedziałem to orientacyjnie pali na pewno 9l na 100km w mieście i to nie jest norma fiesty 1,4 bo na trasie w 5 osób pali 6,3l a w mieście jadać samemu to mailem standard kolo 7 a nie 9l Proszę o wypowiedzi ludzi którzy znają się na mechanice a nie marudzeniu na forum żeby sobie nabić posty żal....
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 11 Lis 2009, 13:55   

mateusz999 napisał/a:
Powiedziałem to orientacyjnie pali na pewno 9l na 100km w mieście i to nie jest norma fiesty 1,4 bo na trasie w 5 osób pali 6,3l a w mieście jadać samemu to mailem standard kolo 7 a nie 9l Proszę o wypowiedzi ludzi którzy znają się na mechanice a nie marudzeniu na forum żeby sobie nabić posty żal....


naprawdę, wszelką miarą jestestwa jest ilość postów na forum...to nie forum Bravo Girl.

orientacyjnie to, równie dobrze, może Ci spalić 8 litrów.

Kiedy zauważyłeś zwiększone spalanie? Ile razy wlałeś za 20zł i przejechałeś 60km?
Kiedy wymieniałeś filtr powietrza?

Pamiętaj, że jest teraz zimniej, bo idzie zima i większe zużycie jest normą, na trasie jedziesz już na nagrzanym silniku. Po mieście często silnik jest jeszcze chłodny.

mateusz999 napisał/a:
Proszę o wypowiedzi ludzi którzy znają się na mechanice a nie marudzeniu na forum żeby sobie nabić posty żal....


a ja cie proszę o nauczenie się zasad interpunkcji. Jakiejkolwiek. Na początek przecinki i kropki. Mogą być same kropki.
 
 
mateusz999 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: poznań
Wysłany: 11 Lis 2009, 14:12   

Filtr powietrza ma może miesiąc nie tankuje za 20zł napisałem tak aby prościej to było zrozumieć wiec nie jest to wcale istotne obliczałem 2 razy na pełnym baku i tyle wychodzi a od keidy to hmm od miesiąca mniej więcej i dodam jeszcze że w Poznaniu jest ciągle temp na +
 
 
Lary 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Arek
Wiek: 34
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 241
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Lis 2009, 15:39   

W mojej futurze spalanie utrzymywało się na bardzo podobnym poziomie...
To że zmieniasz biegi przy 2 czy 2,5k obrotów to nic...
Kwestia czy robisz tak jak robiłem ja (fiesta byla moją pierwszą wozidupą) że u mnie praktycznie nei występowała jazda ze stałą prędkością a jedynei rozpędzanie do ilu się da przed światlami i hamulec...

Pod koniec mojego użytkowania fiesty potrafiłem na rezerwie jeszcze tydzień do pracy jeżdzić (choć jazda była naprawde spokojna...)
_________________
Będziesz Miał Wydatek ^^
 
 
mateusz999 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: poznań
Wysłany: 11 Lis 2009, 16:50   

mam prawko od 6 lat a to mój któryśnasty samochód pod domem jeszcze mam xsare pikusia i b5 wiec jeździć umiem ;) Fiesta jest na dziwne wyprawy do marketu albo na wsi bo lepszego auta do jazdy po lasach nie miałem. No ale niestety od niedawna pali tyle co b5.... A może termostat jest ciągle otwarty?
 
 
BerciQ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Robert
Wiek: 38
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 510
Skąd: Świętochłowice
Wysłany: 11 Lis 2009, 18:29   

mateusz999 napisał/a:
na wsi bo lepszego auta do jazdy po lasach nie miałem


Fiestą po lasach?? I tak bez problemu przyznajesz się do tego na forum wielbicieli Fiest ?? :brawo: za odwagę :P

żeby sprawdzić termostat to i tak będziesz musiał go wyciągnąć i sprawdzić namacalnie.

Teraz mogą być różne koncepcje usterek :)
Może być jak mówisz, że termostat.
A jak tam świece? Kiedy wymieniane?
 
 
mateusz999 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: poznań
Wysłany: 12 Lis 2009, 01:02   

Świece hmm jakieś 3 miesiące temu a co do lasu to miałem na myśli leśne drogi ;) a nie wyprawy po szyszkach ;) poza tym fiesta pójdzie w lakier niebawem ale o tym za jakiś czas ;)
 
 
Szymonnn 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Szymon
Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 157
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 12 Lis 2009, 13:41   

mateusz999 napisał/a:
a co do lasu to miałem na myśli leśne drogi ;) a nie wyprawy po szyszkach ;)


Taa...A ja myślałem że slalomem między drzewami i albo się uda albo będzie dzwon... :hahaha: :hahaha: :hahaha:
_________________
"Nigdy nie mów, że coś jest dla mnie niemożliwe!"
 
 
mateusz999 

Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: Inna
Silnik: 1.4/73KM
Dołączył: 28 Lip 2009
Posty: 31
Skąd: poznań
Wysłany: 12 Lis 2009, 16:20   

:rotfl: takich sytuacji jeszcze nie miałem ;)

[ Dodano: Sob Lis 14, 2009 16:31 ]
Po wymianie termostatu w aucie gorąco i spalanie spadło odrazu ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: GALERIA FIEST I INNYCH FORDÓW
tu wklejajcie ciekawe zdjęcia, filmiki, broszury znalezione w sieci
sowa Linkownia 98 17 Lut 2016, 22:03
Bizuu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.