Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Radio SONY CDX-GT424 i głośniki Helix Dark Blue 62.1
Autor Wiadomość
adrian2307
[Usunięty]

Wysłany: 27 Paź 2008, 21:37   Radio SONY CDX-GT424 i głośniki Helix Dark Blue 62.1

Witam Drodzy Forumowicze:)

Ostatnio dostałem Fiestę od siostry i chciałbym wymienic w niej audio.

Radio jakie kupiłem to SONY CDX-GT424 a do tego na przednie dzwi Helix Dark Blue 62.1.
Radio zamontowałem za pomocą ramki a do podpięcia zastosowałem przejściówkę na ISO.

Martwi mnie tylko dźwięk który wydostaje sie z Helixów. Na forach ludzie sie rozpisują jakie one to mają głębokie brzmienie a przedewszystkim bass.
U mnie sprawa wygląda trochę inaczej ponieważ basu na przodzie jest bardzo malutko a napewno nie jest on głęboki.
Serynie w Fieście mk4 jeden dwu żyłowy kabelek wychodzi na tweeter
i 2 dwużyłowe kabelki wychodzą na głośniki średniotonowy.
Ja te 2 kabelki dwu żyłowe które idą do głośnika średnioniskotonowego podłączyłem do zwrotki.

W radiu mam skale do 34 a koło 30 Helixy zaczynają harczec, najprawdopodobniej radio nie daje rady głośnikom a gdyby kabelki które idą do tylnych głóśników przeciągnąc do przodu i połączyc je z tymi dwoma kabelkami dwurzyłowymi i wpuścic je do zwrotki-pomogło by coś? Czy tak wogóle mogę zrobic żeby czegoś nie spalic?

Proszę o pomoc jak Wy rozwiązaliście problem podłączenia głośników ze zwrotkami w swoich Fiestach MK4.

Czy popełniłem gdzieś błąd w podłączeniu że głośniki przekazują śladowe ilości basu a gdy mają grac glośno to harczą?

A może farbycznie gdzieś w desce rozdzielczej jest zamontowana zwrotnica która dzieli sygnał na tweter i drógi głośniki?

Prosiłbym o rzetelne zrozumiałe odpowiedzi bo nie wiem co może byc przyczyną.
Pozdrawiam:)
 
 
dudzior73
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2008, 22:57   

Jeśli chodzi o charczenie to sprawę trzeba oprzeć o ......... dokładnie to co jest napisane gdzieś w instrukcji lub na pudełku i to od radia i od głośników. Reasumując idzie tu o omy oraz NOMINAL INPUT POWER. Mianowicie ja mam głośniki co wygrają hałas 120W max ale radio nie powinno być mocniejsze jak 25W w dodatku o impedancji 4 omów. Moje radyjko wyje na 45W więc nie podkręcam zbyt głośno bo mi membrany na głośnikach wyfruną. Przy doborze głośników jest żelazna zasada : głośnik musi być 25% "mocniejszy" od wzmacniacza. Czyli tak na oko radio 40W głośnik minimum 60W.
Co do wyprowadzeń kabli na zwrotnice to uważam iż przepuszczać przez nie powinieneś cały komplet np. tylko L-T,R-T lub L-P,R-P. Zwrotki najlepiej zakładać na tył wozu z względu na rezonans bo w drzwiach o coś takiego jest bardzo ciężko się postarać.
 
 
aureel
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2008, 08:00   

Najczęstszym powodem braku basu i problemów tego typu jest zamiana polaryzacji na głośnikach czyli mówiąc krótko i zrozumiale zamienienie plusa i minusa przy podłączaniu kabelków...
Pozatym szczerze zastanawiam się o co chodzi z dwoma dwużyłowymi kabelkami przy gł. śr/n-tonowym i jak to zapiąłeś do zwrotnicy. Jedyne logiczne wytłumaczenie dla mnie tego faktu to takie że od radia przychodzi jeden dwużyłowy kabel (odpowiednio dla właściwych drzwi lewy/prawy "+" i "-") i to zapiąłęś do zwrotnicy jako "input" a drugi dwużyłowy kabelek to kabelek do tweetera który z drugiej strony wychodzi Ci w miejscu na tweeter i jako takowy powinien być ew. zapięty do zwrotnicy. Tak to widzę.
 
 
dida 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: L
Silnik: 1.3/58KM
Imię: dawid
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 158
Skąd: Czechowice
Wysłany: 15 Gru 2008, 19:46   

są dwa wyjścia z tej sytuacji:
na sto procent jesli nie ma niskich tonów zła polaryzacja!!!!!!!!!!!!!
po drugie sprawdz czy dobrze podłączyłeś zwrotnice tz.niskie tony do niskich i odwrotnie,no i znów polaryzacja.i musi grać!
_________________
WIDZIAŁEŚ KIEDYŚ FIESTE Z DRZEWA? NIE? TO WYJDZ NA DRZEWO I POPATRZ NA NIĄ...
 
 
 
M_arcin 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Fun
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 18 Lip 2006
Posty: 37
Skąd: Katowice
Wysłany: 16 Gru 2008, 09:18   

Usuń zwrotkę.
I podepnij głośniki tak jak były podpięte stare.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Wymiana głośników - HELIX DARK BLUE
uKL Car Audio i CB 8 13 Lut 2010, 15:17
uKL
Brak nowych postów sony cdx-3300 jakie głośniki?
orelek Car Audio i CB 6 28 Sie 2005, 13:44
orelek
Brak nowych postów [mk4] radio sony cdx s11
czy pasuje i nie ma problemow z podlaczeniem
rash Car Audio i CB 1 29 Lip 2009, 15:06
afi
Brak nowych postów [MK4] Radio, a Sony CDX-GT 210 = szum...
exar18 Car Audio i CB 3 8 Mar 2012, 19:44
pliba
Brak nowych postów Sony CDX-GT20
Miły Car Audio i CB 11 9 Lis 2008, 22:20
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.