Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

[MK3] Żeby coś grało :)
Autor Wiadomość
Sztandi 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Grzesiek
Wiek: 33
Dołączył: 22 Lut 2009
Posty: 350
Skąd: Katowice
Wysłany: 3 Cze 2010, 12:50   

Z radia to ja polecam używanego starego pioneera z EEQ za 50zł z allegro, jeśli masz transmiter brak obsługi mp3 z CD przeżyjesz, a dźwięk jest bardzo dobry (wiem co mówie, miałem do czynienia z 2 modelami takich radii, a teraz kupiłem sobie kolejne i chyba nigdy nówego nie kupie, za droga zabawa), reszte kasy wydaj na głośniki i będziesz miał cud malina dźwięk. :devil: Z radiem z dełu sie nie baw bo to syf, już lepiej takiego pioneera na kasety włożyć (rok z takim jeździłem z kasetą adapter i na prawde nie ma sie do czego uczepić) :-)

Radio coś w tym stylu
Kod:
http://www.allegro.pl/item1051153335_pioneer_deh_2700rb.html
_________________
Była: Fiesta 1.1i C "ćwierćfutro"
Potem: Fiesta 1.8D C "Ale widać, że była malowana"
Profil Facebook
 
 
 
szuwar 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Inna
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 94
Skąd: Brzeg Dolny
Wysłany: 3 Cze 2010, 18:42   

dokładnie. u mnie jest uzywany kaseciak pioniera za 50zł z allegro do tego adapter mp3, w drzwi uzywane Pioniery za jakies 30-40zł i na tył nowe peyingi 6x9 cali za ok.100zł.

i mowcie co chcecie ale za niecałe 200zł łupie to bardzo fajnie i czysto
_________________
Wypożycz Go!
Jeżeli szukasz solidnych części do Twojego zawieszenia do polecam sprężyny Eibach. Porządne i tanie!
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 3 Cze 2010, 19:26   

Dzięki za pomoc, zdecydowałem że odłożę kasę na lepszy sprzęt a puki co załatwie sobie byle co aby grało, dużym problemem to nie będzie bo w rodzinie i wśród znajomych sporo osób wymieniało radia i ktoś ma napewno jakieś stare.
 
 
pucio2 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 57
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 114
Skąd: Jaryszki k.Poz.
Wysłany: 3 Cze 2010, 20:30   

Bezimienny:
Bezimienny napisał/a:
zdecydowałem że odłożę kasę na lepszy sprzęt
dodaj jeszcze totalne wygłuszenia przodu...ten model fiesty nie jest przeznaczony do odgrywania roli sali koncertowej i nawet najdroższy sprzęt nie sprosta dźwiękom od silnika i zawieszenia. To musisz sobie uświadomić. :yes:
_________________
Fiesta forever...
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 3 Cze 2010, 20:49   

A to wiem, trza fieścine wygłuszyć szczególnie od strony silnika bo go słychać całkiem głośno a pięcio litrowe V8 to to nie jest, i nie można sie obejść bez audio i wygłuszenia.
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 3 Cze 2010, 23:28   

pucio2 napisał/a:
Bezimienny:
Bezimienny napisał/a:
zdecydowałem że odłożę kasę na lepszy sprzęt
dodaj jeszcze totalne wygłuszenia przodu...ten model fiesty nie jest przeznaczony do odgrywania roli sali koncertowej i nawet najdroższy sprzęt nie sprosta dźwiękom od silnika i zawieszenia. To musisz sobie uświadomić. :yes:


byś się zdziwił :2xf:
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Fordzik88 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Łukasz
Wiek: 35
Dołączył: 26 Maj 2009
Posty: 257
Skąd: Brwinów
Wysłany: 4 Cze 2010, 20:52   

Cześć, chciałem podłączyć się pod temat bo widzę, ze jest mowa o sprzęcie grającym. Otóż jak już koledzy napisali silnik jest głośny itp. A mój problem polega na tym, że chciałbym dokupić sobie jakieś fajne głośniczki do tłu, ponieważ nic nie słyszę prócz wiatru jak jadę z otwartymi szybami. Nie chciałbym montować ich w tylnej półce, ponieważ trzeba było by ja pociąć a nie chce tego. Tak są jakieś otworki na głośniki z tyłu, ale mam pytanko, kiedyś wyczytałem, ze tam powinny być jakieś stopery (czy coś takiego), ale ja tego chyba nie mam. Moje drugie pytanko dotyczy głośników z tyłu. Jakie powinny mieć średnice i jaki mniej więcej kształt ażeby je tam wpasować? Czy to w ogóle będzie się opłacało?
Co proponujecie.

Dodam tylko, że głośniki z przodu nie są oryginalne fiestowskie, ale chyba swoje lata mają. :-P
_________________
Była Fiesta Mk3 1995, jest BMW e46 323i :)
 
 
 
pucio2 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 57
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 114
Skąd: Jaryszki k.Poz.
Wysłany: 4 Cze 2010, 21:00   

DemptD:
DemptD napisał/a:
byś się zdziwił
Te dwa fucki to komu? No, chyba, że autoprezentacja... :tyłek:
_________________
Fiesta forever...
 
 
DemptD 
Moderator


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Trend
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Jacek
Wiek: 34
Dołączył: 11 Lis 2007
Posty: 2231
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 4 Cze 2010, 22:17   

Fordzik88, do głośników z tyłu musisz mieć taki specjalny 'koszyk' i wtedy możeć dać głośniki ale 100mm albo 130mm ;) chociaż powiem Ci, że to i tak się mija z celem, ja mam włożone, ale na codzień są wyłączone, chyba ze ktoś jedzie z tyłu i chce to włączam bo poważnie, efektu nie ma, różnicy znacznej nie odczujesz.

pucio2, jak nie masz zbytniego pojęcia co może dać średniej klasy wygłuszenie w fieście to się nie wypowiadaj bo robisz zamieszanie i wprowadzasz ludzi w błąd, ja mam wygłuszone i jakoś jak włączę radio to ani dźwięku silnika ani zawieszenia nie słyszę, dziwne nie? (nie, nie mam ani tuby ani skrzyni ani niczego takiego)
_________________
...you're right your car is better, but it doesn't have a soul...
Czerwono-czarna®
 
 
 
Bezimienny 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Łukasz
Wiek: 32
Dołączył: 21 Mar 2010
Posty: 1185
Skąd: Torzym/ZG
Wysłany: 4 Cze 2010, 23:02   

Jak dla mnie to temat jest puki co skończony bo od kolesia dostałem jakiegoś blaupunkta i działa całkiem dobrze a co najważniejsze mam go za free :hihihi: . Miałem zająć sie generalnym remontem fiesty, ale wyjdzie na razie inaczej bo nie mam aż takiej kasy by zrobić wszystko bądź dużo a rozdrabniać sie nie mam zamiaru więc teraz zainwestuje w tylko w aktualne bolączki i CB radio, koledzy siedzą w temacie (kierowcy tirów i zwykli użytkownicy CB więc doradzą) więc pomogą w wyborze.
 
 
pucio2 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 57
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 114
Skąd: Jaryszki k.Poz.
Wysłany: 5 Cze 2010, 08:05   

DemptD:
DemptD napisał/a:
pucio2, jak nie masz zbytniego pojęcia co może dać średniej klasy wygłuszenie w fieście to się nie wypowiadaj bo robisz zamieszanie i wprowadzasz ludzi w błąd,
Jak nie masz zbytniego pojęcia o czym inni mogą mieć pojęcie, to się nie wypowiadaj, bo Swoją wypowiedzią sprawiasz wrażenie lekko cwaniaczka. I wyjmij ręce z kieszeni... :2xf:
_________________
Fiesta forever...
 
 
pucio2 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Ghia
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 57
Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 114
Skąd: Jaryszki k.Poz.
Wysłany: 5 Cze 2010, 13:15   

DemptD,
DemptD napisał/a:
Bo to nie pierwszy temat gdzie nie masz za dużo do powiedzenia, a zamieszanie robisz.
Zechciej zatem wskazać tematy, gdzie "zamieszanie robię"...rację masz w jednym miejscu: na tym forum nie wolno "dotykać" klubowiczów zwłaszcza. :yes:
_________________
Fiesta forever...
 
 
TSRules 


Model: Ford Fiesta Mk4`98
Wersja: Flair
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 1031
Skąd: ZIEMIA
Wysłany: 5 Cze 2010, 23:33   

Widzę że muzyka budzi emocje, również w aucie :)
Jak dla mnie muzyka w aucie to tylko dodatek, jak chcę posłuchać to słucham w domku na słuchawkach bądź zestawie.
Czasami drażni bo niektórzy użytkownicy aut mylą jakość dźwięku z głośnością i skazują innych na słuchanie charczących basów-przytupasów czyly "zimny łokieć stajl" :głowąwmur:
 
 
zdaszek 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CL
Silnik: 2.0 16V
Imię: Stasiek
Wiek: 34
Dołączył: 20 Mar 2010
Posty: 214
Skąd: Łódź/Pabianice
Wysłany: 7 Cze 2010, 17:48   

Witam.
Ja również mam zamiar nieco zmienić car audio w fieście MK3, bo to co mi zostawił Holender woła o pomstę do nieba...

Radyjko to Blaupunkt CD72 zakupione już w Polsce :)
Pomyślałem, żeby założyć na przód zestaw odseparowany Hertz'a DSK 165, które zasiliłbym wzmacniaczem.
Niestety Holender zrobił mi już otwory w półce i pomyślałem, że jednak może je czymś "zaślepię", bo jakichś popierdółek (100mm) wkładał nie będę w oryginalne miejsca montażowe. Do "zaślepienia" też będą potrzebne jakieś głośniki 165mm, ale co do tego jeszcze nie mam pomysłu.
Jak na razie chciałem zainwestować w dobry zestaw odseparowany na przód podłączony do używanego wzmacniacza, bo wzmacniacz w radiu jednak jest trochę słaby.

I tutaj pytanie : jak bardzo musiałbym ingerować w boczki w drzwiach aby zamontować tak duże głośniki ?
Zdecydowałem się na 165mm, bo na próbę pożyczyłem od kolegi 130mm i dźwięk mnie jakoś nie zachwycił...
Oczywiście mam zamiar wygłuszyć drzwi jak trzeba :yes:

Zanim dokonam stosownych zakupów, wolałem się poradzić bardziej doświadczonych.
Głośniki mam zamiar kupić tylko i wyłącznie nowe, ale we wzmacniaczu właściwie nie ma co się popsuć i nie następuje zmęczenie materiału.
Czy może raczej wzmacniacz również powinienem kupić nowy ?

Pozdrawiam, Stasiek

[ Dodano: Sro Cze 09, 2010 01:55 ]
Naprawdę nikt nie kombinował z głośnikami 165mm w przednich drzwiach w mk3 ?
Czy po prostu "sie nie da" ?
Wiadomo, że najlepiej jest zrobić coś samemu i potem się pochwalić, ale nie chcę wyważać otwartych drzwi :rotfl:
Mam już wstępną koncepcję jak to zrobić/założyć, ale może się okazać, że ktoś już to zrobił i całkiem prawdopodobnie pomysł na montaż miał lepszy.
Mam zamiar założyć te głośniki "z głową", bo zależy mi na dobrej jakości dźwięku.
Daltego też zadałem pytanie, czy w/w Hertz'e są dobre, czy może jednak trochę odłożyć i kupić coś lepszego ?
Jeśli to komuś pomoże : techno słucham tylko okazjonalnie, ale zdarza się, z reguły rock, lub czasem coś spokojniejszego - zalezy od humoru :-)
Dlatego, że głównie słucham rock'a i metalu - ważne jest aby całość grała dobrze. Nie tylko sam bas i wysokie tony. Przysłuchiwałem się już kilku zestawom car audio u kumpli i zawsze brakowło mi tego "środka".
Ponieważ, jak już pisałem - techno, okazjonalnie "zdarza się", charakterystyczny dla tego gatunku "dół" też musi być, aczkolwiek w subwoofer inwestować na razie nie mam zamiaru. Sama skrzynka kosztowałaby z 600zł, plus dobry wzmacniacz plus kondensaotr = za dużo by tego wyszło. No i bagażnika nie byłoby już prawie wcale - jednym słowem sub odpada.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.