Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

problem z odpaleniem
Autor Wiadomość
Franek80
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2006, 22:07   problem z odpaleniem

witam wszystkich i proszę o pomoc...
moim bolidem jezdze 1,5 roku (sprowadzany z niemiec), zrobilem ponad 30kkm i nigdy nie bylo problemow z odpaleniem, zawsze za pierwszym razem przy kazdej temperaturze. Aż do dzisiaj - do pracy i z pracy bez żadnych problemów... stał potem godzinkę pod domem i już nie odpalił... nie zostawilem go na swiatlach itp. po przekreceniu kluczyka kontrolki sie zapalily, ale przy probie zakrecenia usłyszałem tylko "cyknięcie" i wszystko zdechło, zegar i radio zostaly zresetowane... po chwili kontrolki znowu wrocily. odpalił na "pych" i wszystko szło w porzadku, ale po wylaczeniu znowu to samo... akumulator chyba swoje juz zrobil, bo jest to jeszcze motorcraft... jestem totalnym laikiem w temacie wiec poradzcie czy to aku do wymiany czy cos innego... nie wiem czy po takim czasie braku problemow akuś może wyzionąć ducha w ciagu godziny...
z gory dziekuje i pozdrawiam
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 5 Gru 2006, 22:21   

kiedy ostatnio porządnie czyszczone były klemy na aku. :fox:
_________________
 
 
 
Franek80
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2006, 22:26   

z klemami w porzadku...
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 5 Gru 2006, 22:29   

mi sie też tak zdawało.......
a miałem identyczne objawy co Ty.
i nawet nie wyglądały na brudne/zaśniedziałe..........

ale rozebranie i wyczyszczenie, może nawet i przetarcie papierem ściernym załatwiło całą sprawe ;)
_________________
 
 
 
Franek80
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2006, 22:47   

tez to zrobilem, ale dalej to samo.. mechanik telefonicznie dał prostą radę - akuś padł... tylko jak uzyskac pewnosc? byłem teraz jeszcze poprobowac, ale lipa... kontrolki sie zapalily ale po przekreceniu kluczyka cykniecie i nic i do tego reset. postojowe swiecą bez problemu, mijania i awaryjne raz swieca, a raz tez powodują zanik kontrolek, czasem wydobywają sie jakies dziwne dzwieki spod zegarow... nie chce wydawac kasy na aku jesli jest jakis inny powod... pomocy!! :)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 5 Gru 2006, 22:49   

wyjmij naładuj i zobacz czy odpali jak odpali normalnie to padło ładowanie a nie akkus .
 
 
 
anjko 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Imię: Mariusz
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2006
Posty: 421
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 6 Gru 2006, 20:23   

Masz dwa wyjscia albo włozyc na probe inny akumulatar albo jesli posiadasz kable rozruchowe to sprobowac od innego auta jesli odpali to znaczy ze akumulator rozładowany ale przed wymiana koniecznie trzeba sprawdzic ładowanie bo moze rozładował sie nie bez powodu. Jesli ładowanie bedzie i akumulator bedzie dobry to wtedy trzeba szukac dalej rozrusznik kostka stacyjki jakis urwany kabel brak masy na silniku itp. Ale ja stawiam na akumulato zwłasz ze piszesz ze jest juz wiekowy współczesne akumulatory umieraja nagle obrywa sie cela i robi sie zwarcie lub przerwa i juz po nim.
_________________
GALERIA ZE SPOTÓW TZ
były: MK2 1.1C 87r.-> MK3 1.8D 91r.-> MK3 1.4i 90r.-> MK3 1.8 16V 93r. (obecnie by Dawidek)-> MK3 1.8 16V 93r.
obecnie są: MK3 1.3i 91r. (Easy by Sysia) i MK3 1.8 16V 93r.
strach pomyśleć co będzie dalej ??? :)
 
 
 
Franek80
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2006, 22:48   

dzięki wszystkim za pomoc!
problem zniknął - akumulator choć wiekowy - działa nadal!
co się okazało - próbowałem odpalać na kablach i przez przypadek zauważyłem że jakiś drucik sobie luzem powiewa :) ... nie mam pojęcia z czego - być może z LPG, ale po podłączeniu do + bolid zapalił jak dawniej za pierwszym razem bez dodatkowych ceregieli...
ale co sie nasprawdzalem i powkurzałem to moje... przy okazji na nowo założyłem sobie konto na stronce, bo stare zlikwidowano... pozdrawiam wszystkich i zycze bezawaryjnej jazdy!
 
 
medionshop 

Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2
Silnik: 1.3/58KM
Imię: Ford
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Lenovo Polska
Wysłany: 3 Mar 2012, 17:00   

Witam,mam podobny problem,moja fiesta.95 1.3 nie odpala pomocy rozrusznik kreci a fiesta nie odpala ?? nie jestem mechanikiem . raz jak ja odpaliłem to dym poszedł z filtru powietrza odkręciłem i cos tam było przepalone nie wiem jak to sie nazywa i ten filtr powietrza tez jest przepalony . i jak mam to naprawic ? mam tez wyciek jakis z pod silnika benzyna raczej .. pompka paliwa działa i co dalej ... nie raz załapuje ale gaśnie ... POMOCY ... !! Dużo nerw mnie to kosztuje
.
_________________
Jak Zaleje To Jadę Nawet I 9Miesięcy ... :P
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z odpaleniem
MK6 1,3 70KM, 2003r.
The_Game Mechanika silnika 4 21 Gru 2014, 22:26
The_Game
Brak nowych postów [MK6] Problem z odpaleniem
bash Elektryka 7 22 Lis 2010, 09:03
Gość
Brak nowych postów [MK3] Problem z odpaleniem
gromada Mechanika 2 4 Cze 2010, 15:08
gromada
Brak nowych postów [MK3] problem z odpaleniem :(
Gość Mechanika 5 14 Paź 2008, 01:56
diodalodz
Brak nowych postów ST - problem z odpaleniem po wypadku
arek900 Mechanika ogólna 3 10 Sty 2016, 14:40
Jondi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.